Интернет магазин - има ли смисъл?

bgoptimist

New Member
Здравейте, отдавна следя този форум но чак сега се регистрирах. Имам идея да направя интернет магазин както и няколко аффилиет блога, но имам няколко въпроса относно интернет магазина:

1. Реално на 100 таргетирани уникални посещение 2% продажби в България правят ли се? ( В англия това е горе долу процента на конверсия) Знам че е много относително, но това много ще ми помогне да разбера общата картина на интернет търговията в България.

2. Има ли смисъл да използвам Ипей за разплащане в магазина или наложният платеж е достатъчен. Имате ли наблюдения дали хората пазаруват с Ипей.
 
От: Интернет магазин - има ли смисъл?

благодаря Николова за отговора, аз иначе съм в Англия, но напротив искам да се върна в БГ
 
От: Интернет магазин - има ли смисъл?

Интернет търговията в Англия е доста по-добре развита. Защо не направиш онлайн магазин за там?
 
От: Интернет магазин - има ли смисъл?

Интернет търговията в Англия е доста по-добре развита. Защо не направиш онлайн магазин за там?

Подкрепям колегата.
 
Подкрепям колегата.

Ами нямам идея за продукт който мога да доставя на конкурентна цена в англия. За бг имам идея за продукт на добра цена където няма конкуренция онлайн. Интересно ми е общата картина на интернет търговията в бг както и дали има смисъл да се ползва ипей или само наложен платеж.
 
От: Интернет магазин - има ли смисъл?

И аз се замислям има ли потенциал в бг онлайн магазините
 
От: Интернет магазин - има ли смисъл?

Оня ден братовчед ми се върна от Италия да си оправи новите документи и ми вика - мислех да се връщам напролет обаче то е станало много по зле от преди година - ако отдавна не си си идвал в БГ направи едно кръгче на бързо и ще ти мине мерака
 
От: Интернет магазин - има ли смисъл?

1 от вариантите ти е да продаваш в ФБ. Там нямаш нужда от фирма, докумнети и т.н. Едва ли някой ще те хвани и ще те глоби. =/
 
От: Интернет магазин - има ли смисъл?

И откога за да продаваш не са необходими фирма и документи :)
Това си е кокошкарска история, да търгуваш за жълти стотинки и да се къташ да не те хванат. Ако момчето иска бизнес и онлайн магазин аз определено съм на мнение да си направи такъв за UK
 
От: Интернет магазин - има ли смисъл?

1 от вариантите ти е да продаваш в ФБ. Там нямаш нужда от фирма, докумнети и т.н. Едва ли някой ще те хвани и ще те глоби. =/
Всъщност този начин на мислене е сред основните причини тук да не може да се прави нормален бизнес :)
Влизат трима, които работят на черно и реално са ти нелоялна конкуренция, ако стане нещо пък развалят имиджа на целия бранш...
 
От: Интернет магазин - има ли смисъл?

Не съм казал, че съм "за" такъв начин на бизнес. Просто има много такива хора във ФБ, които продават по такъв начин. Не мисля, че някой, който не може да даде пари за сайт(домейн, хостинг, т.н.) ще даде пари за регистрация на фирма, след това данъци и т.н.
 

Горе