Интернет магазин - няколко въпросчета.

memory96

New Member
Здравейте.
1. Каква платформа ще ми препоръчате за интернет магазин.
2. Специфичното е, че трябва да може да се разплаща по следния начн:
клиента въвежда име и парола и в акаунта си въвежда номер на карта и секюрити код. След което може да си пазарува на воля и сумите се изтеглят автоматично от сметката му.
3. Как стои въпроса със секюрити канала? (https ако не се лъжа).

Благодаря на всички предварително. Ще съм много признателен за съветите ви.

Поздрави ;)
 
От: Интернет магазин - няколко въпросчета.

1. Тука няма да стигнем до единодушие – някои ще кажат Magento, други ще кажат Joomla! + VirtueMart, трети ще кажат нещо друго. На мен ми харесва X-Cart заради SEO цели.
2. Тука не мога да ти помогна, ще трябва да разгледаш. Magento има най-много глезотийки сякаш, но е тежичък.
3. Купуваш един SSL сертификат и си готов.
 
От: Интернет магазин - няколко въпросчета.

Благодаря за бързият отговор.
А от къде се купува този сертификат и как се използва. Това ми е най-мътно от цялата работа.
 
От: Интернет магазин - няколко въпросчета.

VeriSign, GoDaddy... където си избереш.
Цените варират от $20 до $200, мисля (на година това) – има няколко вида сертификати, разликата си пише каква е.
В общия случай най-базовият ти върши работа. Посетителите гледат да има сертификат, а не какъв е.
 
От: Интернет магазин - няколко въпросчета.

Все пак има ли вариант да се реализира плащане по начина, който иска клиента ?
 
От: Интернет магазин - няколко въпросчета.

Сертификата има ли изисквания към системата или се закача някак отделно. Как точно се процедира. Плащам си и ...
 
От: Интернет магазин - няколко въпросчета.

Чета за X-Cart... пише че фрее версията не е ограничена, просто имало някакъв ремайндър за регистрация. Това само откъм админската част ли е или се тормозят и юзърите?

От друга страна магенто-то ми се струва доста по симпъл и лесен за употреба...

Дайте някое друго мнение "за" и "против" ;)

п.п. Магенто има ли български юзър интерфейс и как стои въпроса със скиновете ?
 
От: Интернет магазин - няколко въпросчета.

За магенто ще ти трябва сериозна машина, ако смяташ да продаваш повече от 100тина продукта. Безплатен x-cart не съществува. Trial версията е само за тестове - лиценза не позволява реални продажби.

Това което искаш е много сериозно. И е свързано с прилични разходи от твоя страна. За да се случи начинът на плащане, софтуерът и компонентите на магазина, които ползваш трябва да отговаря на стандарта PCI DSS. Ето ти малко литература тук (за да не си говорим общи приказки). Това което искаш, предполага задължително използването на редица мерки за сигурност, между които SSL, легален бизнес и продукти. X-cart отговаря на стандарта.
 
От: Интернет магазин - няколко въпросчета.

Постъпих като последния идиот - сори, друзя, не видях темата от кога е :oops:
Въпреки това - надявам се да свърши работа дълбоксомисленото ми мнение по-горе. :beer:
 

Горе