Иработка на самостоятелна афилиейна система за отделен сайт?

lowriderzzz

Well-Known Member
Казуса е следния: имам сайт, имам продукти, които се продават в него (в България) и да речем имам хора, които също искат да промотират продуктите и да печелят комисионна от което.

Колко трудно (колко време и пари ще струва) изработка на афф. система за дадения сайт. Тук в БГ май няма подходяща афф. платформа.

Трябва да има тракинг, но методие за плащане да си останата същите. (epay, paypal, наложен платеж с еконт)

Ориентировъчно питам, за да преценя дали си струва.

Мерси
 
От: Иработка на самостоятелна афилиейна система за отделен сайт?

Привет, начинанието не изглежда трудно, например в opencart има готова система.
Тракинга ще е свързан с довеждането на самия клиент и някакво куки което помни данните за определен период. Примернод а помни месец на зад, че някой афилиат го е препратил а той е решил да купи по късно ...

Цената обаче мисля ще зависи предимно от сайта в който ще се интегрира ... как е написан, какви промени ще е необходимо да се въведат.
Все пак имай в предвид, че нещата са доста:

- регистрация или добавяне на афилиати
- генериране на тракинг кодове
- въвеждане на % комисионна
- запазване на тракинг в куки
- отразяване на комисионните в системата
- дашборд за теб и афилиатите

Цената според мен зависи и от програмиста който ще го прави ... всеки взима различно :)

Успех
 
От: Иработка на самостоятелна афилиейна система за отделен сайт?

Казуса е следния: имам сайт, имам продукти, които се продават в него (в България) и да речем имам хора, които също искат да промотират продуктите и да печелят комисионна от което.

Колко трудно (колко време и пари ще струва) изработка на афф. система за дадения сайт. Тук в БГ май няма подходяща афф. платформа.

Трябва да има тракинг, но методие за плащане да си останата същите. (epay, paypal, наложен платеж с еконт)

Ориентировъчно питам, за да преценя дали си струва.

Мерси
Може да стане безплатно (зависи) с опенкарт
 

Горе