Искам да започна собствен бизнес с стоки от Китай

От: Искам да започна собствен бизнес с стоки от Китай

добре, но искам да набавя информация - а до момента почти нищо...
какви са критериите за подбор на стоките - кои се смятат за маркови или изискващи съответния лиценз, как да се разграничат?

От това как точно се прави зависи заплатата ми, няма просто как да ти обясня, но има начини да се провери. За 20 - 30 чанти, ако ги изкараш от митницата, пак никои нищо няма да ти кажа, освен ако не ги пуснеш в някои магазин и там направят проверка. Не казвам че чантите, който искаш да поръчаш, нарушават правата на някоя марка, казвам ти какъв е принципа. Възможността някои да е патентовал хело кити е супер малка и то за БГ, но да батма, спайдърмен и другите там може да имаш проблеми с марки, но всичко си е относително, има си вратички и прочие, въпроса е или го знаеш или го научаваш удряйки си главата в стената многократно или си плащаш на някои да го направи вместо теб. През мен ще поръчаш 30 чанти, ще платиш 35 чанти, но ще си сигурна че всичко е точно, иначе може да платиш 30 чанти и да ти ги конфискуват или да те набарат в някои магазин и тогава да те глобят като за 300. Всичко е относително не те плаша, не те агитирам, просто ти казвам какви са възможните ситуации ти сама си правиш преценката.

Тук вече те агитирам: Ако аз ги поръчам през моите доверени партньори от Китай, освен че поемам отговорност за стоката, но и я освобождавам от митницата и ти си я взимаш от мен и я продаваш където си поискаш без никакви притеснения.
 
От: От: Искам да започна собствен бизнес с стоки от Китай

ясно, аз също съм се насочила към посредник - затова събирам инфо кой е най-добрия вариант... може и вас да избера, въпросът е финансов ;-)
 
От: От: Искам да започна собствен бизнес с стоки от Китай

ясно, аз също съм се насочила към посредник - затова събирам инфо кой е най-добрия вариант... може и вас да избера, въпросът е финансов ;-)

Ако работите с посредник и той не Ви е обяснил тези неща, то тогава не е никакъв посредник.
 
От: Искам да започна собствен бизнес с стоки от Китай

Хело Кити е защитена марка, героите на Дисни също- гаранци ално ще имаш конфискация и след това разправии с митници. Ако исках мога да ти покажа и какво писмо ще получиш. Тези неща не се правят така с 20-30 бройки. Ако това Ви е търговията просто си ги купете от вносител.
Не знам какъв е този мерак на всички новозапочнали да им излиза по скъпо, купувайки по евтино директно от Китай?!
 
От: Искам да започна собствен бизнес с стоки от Китай

Хело Кити е защитена марка, героите на Дисни също- гаранци ално ще имаш конфискация и след това разправии с митници. Ако исках мога да ти покажа и какво писмо ще получиш. Тези неща не се правят така с 20-30 бройки. Ако това Ви е търговията просто си ги купете от вносител.
Не знам какъв е този мерак на всички новозапочнали да им излиза по скъпо, купувайки по евтино директно от Китай?!

Не е точно така както го казваш. Понеже има значение къде е написано това хело кити или по какъв начин е нарисуван героя на дисни или марвел. Зависи какъв артикул е. В България има хора държащи авторските права, имащи права върху марката и имащи изключителните права върху марката, това са три различни групи хора. Ако професионалист го прави, ще провери кои какви права има, ако попадне на хора с изключителни права, то тогава се обръща към тях за съдействие, ако не получа такова, то тогава се обръщам към собствениците на марката и от тях искам съдействие. Вратички и възможности много стига да знаеш как да го направиш. И най - важното хората да те знаят и като звъннеш на даден човек за съдействие, той да те знае кои си и да ти окаже съдействие
 
От: Искам да започна собствен бизнес с стоки от Китай

Няма да споря, без значение е къде и как е написано, надпис или картинка на герой. Няма такива които държат правата. Само едни са хората които ЗАЩИТАВАТ правата на марката на наша територия. Праводържателя е само един и това е фирмата майка.
 
От: Искам да започна собствен бизнес с стоки от Китай

Не знам какъв е този мерак на всички новозапочнали да им излиза по скъпо, купувайки по евтино директно от Китай?!

Не е толкова самоцел, колкото че виждам един производител или търговец от Китай, който прави големи продажби, но в БГ тези стоки ги няма... А са интересни и се чудя как да ги сложим на нашия пазар.. Това се казва "пазарна ниша" в общия случай :wink:
 
От: Искам да започна собствен бизнес с стоки от Китай

Че остана ли нещо, което го няма на нашия пазар?!
 
От: Искам да започна собствен бизнес с стоки от Китай

докато големите вносители пълнят пазара с боклучките за "всичко за 1 лев", то има доста стоки които не сме виждали - и отиват в най-близкия вариант към Запада
 
От: Искам да започна собствен бизнес с стоки от Китай

Дай един пример че ми е чудно какво може да е. :)
 
От: Искам да започна собствен бизнес с стоки от Китай

ееее сега, нали форумът е Предприемач... току виж някой ми вземе идеята и остана без хляб :lol:
 
От: Искам да започна собствен бизнес с стоки от Китай

ееее сега, нали форумът е Предприемач... току виж някой ми вземе идеята и остана без хляб :lol:
И на мен ми е интересно, дай поне един пример.
Всичко което се продава в Китай го има и тук.
 
От: Искам да започна собствен бизнес с стоки от Китай

детски раници, но с интересен дизайн, който аз като майка и активно пазаруваща не съм срещала до сега
 
От: Искам да започна собствен бизнес с стоки от Китай

Извинявам се за въпроса, но наистина ми стана интересна тази тема.
Ако искам да внасям в Китай чубрица примерно, по-лесно ли е, отколкото да внасям в БГ китайските стоки?
Питам защото прочетох един статус във ФБ :) : "Един китаец продал душата си на дявола и след два дни тя се счупила."
 
От: Искам да започна собствен бизнес с стоки от Китай

Извинявам се за въпроса, но наистина ми стана интересна тази тема.
Ако искам да внасям в Китай чубрица примерно, по-лесно ли е, отколкото да внасям в БГ китайските стоки?
Питам защото прочетох един статус във ФБ :) : "Един китаец продал душата си на дявола и след два дни тя се счупила."

Той щото рогатия не знае от къде да пазарува, ако беше дошъл от мен да си я купи, щях да му дам поне 6 месеца гаранция! :lol:
 

Горе