Искам да изкарам пари от интернет, но не знам как ? -Кратко ръководство

jonathan

New Member
Реших да пусна тази тема, понеже всеки втори иска да изкарва пари от интернет (ей така щото не е задръстен).
Лично аз се регистрирах в този форум преди 48 часа ! Имам опит с Уеб дизайн, уеб разработка и други такива глупости. Реших да споделя мнението си, относно това "Как да изкараме пари от интернет", на база моят опит.
Като за начало искам да отбележа, че разглеждам този форум от няколко (2-3) години, и едва преди 48 часа реших да се регистрирам.
Искам да споделя моят опит, въпреки, че не е кой знае колко голям.
Така, като за начало трябва да изберем начинм по който, ще изкарваме пари. Има достатъчно много теми в които това е обсъждано. Много колеги, ще Ви предоставят материал и дори най-важното ОПИТ, но стига съм се отклонявал, нека минем по същество.

1-во: Избирате си платформа, с която ще създадете своят сайт (може да бъде готова CMS (система), но може да бъде и по поръчка (личен сайт)
2-ро: Избирате си категория (Ниша). След като сте избрали категория (ниша), никога не я променяите. Тоест избирате насока и аудитория и се придържате към нея.
3-то: Избирате си хостинг и домейн (тук колегите, ще Ви помогнат сигурен съм). Името на домейна, трябва да отговаря на съдържанието на вашият проект.
4-то: След, като сте изградили свой собстен уеб сайт, вашата цел е да го поддържате (добавяне на новини, снимки, мнения, коментари и т.н.)
5-то: Много е важно преди да изберете начин, по който ще допълвате доходите си, да се погрижите за потребителите (много е важно първо да осигурите потребители, които да посещават сайта Ви редовно). Винаги добавяите актуална и интересна за Тях (потребителите) информация.
6-то: Изберете подходящи партньори (SEO оптимизация, познати и приятели които могат да Ви помагат по какъвто и да е начин (това май трябва да е много по-нагоре в подточките)). Възможно е дори и да потърсите "инвеститори".
7-мо: Бъдете търпеливи. Без търпение, нищо няма да стане. Никой не изкарва дори и 1 лев, без капка търпение.
8-мо: Поддържаите сайта си ! Ежедневно добавяйте новини, коментари, снимки и прочие.
9-то: Чакате ! Изчакаите да мине известно време, след пускане на сайта, и тогава сложете реклами и други глупости по него.
10-то: Печалба. Вече сте изчакали необходимото време (1-2 месеца), след пускане на сайта. Хората Ви има доверие и вече е време да се замислите, за изкарване на доходи от това което имате.
11-то: Избирате си начин (Affilate програма, Google AdSense и т.н.). В този форум, има хора които, ще Ви обяснят, как точно стават тези неща (аз не съм вещ, по този въпрос).

Така, ето и съвети за избиране на сайт или CMS: Най-голямата грешка при "новобранците" е следната:
"Ще направя сайт за видео споделяне" или "Ей сега пускам сайт за онлайн аркадни игри (понеже ги има в изобилие)", и ще им покажа, как стават нещата !
Ето и моят съвет! Сайтове за видео споделяне има по път и над път. Youtube, vbox7, vimeo и още много. Недеите да бъдете, чак такива оптимисти, че ще биете тези саитове по гледаемост или посещаемост.

Винаги мислете в перспектива и креативно. Не се стараите да правите нещо съществуващо, направете нещо креативно ! ! !

П.П. Аз лично нямам сайт, и не изкарвам нищо от интернет. Просто реших да обобщя няколко теми в една. Успех !

(Ако темата не отговаря на правилата, или накърнява нечие достойнство, то нека тя бъде изтрита) !
 
Последно редактирано:
От: Искам да изкарам пари от интернет, но не знам как ? -Кратко ръководство

Май, съм написал пълни глупости ....... Абе да има простотия. То от това по-важно няма ! :D :D :D
 
От: Искам да изкарам пари от интернет, но не знам как ? -Кратко ръководство

Метода, който описваш сякаш е най-подходящ за affiliate и в него ще е най-важна оптимизацията и трафика от търсачките.
 
От: Искам да изкарам пари от интернет, но не знам как ? -Кратко ръководство

2-ро: Избирате си категория (Нисша). След като сте избрали категория (нисша), никога не я променяите.
Нисша? Не е ли по-добре Висша? От Висшата падат повече кинти!
 
От: Искам да изкарам пари от интернет, но не знам как ? -Кратко ръководство

Нисша? Не е ли по-добре Висша? От Висшата падат повече кинти!

Поправих си правописната грешка. Благодаря, че ми я показа :)

Инж.Ивайло Георгиев - Благодаря и на Вас.
 
От: Искам да изкарам пари от интернет, но не знам как ? -Кратко ръководство

Пропуснал си да споменеш да се учат езици английски и испански, най-масовите, като за начало, защото със сайт на български няма смисъл да си губиш времето, от адсенс и от афилейт пара в бг ще е доста трудно да изкараш.
 
От: Искам да изкарам пари от интернет, но не знам как ? -Кратко ръководство

С посочения метод не се изкарват кинти, а по-вероятно е да се вкарват.
Точно обратният вариант е добър за изкарване на кинти:
1. Избираш си ниша
2. Създаваш продукт
3. Пускаш афилиейт програма, за да ти разпространяват продукта
4. Купуваш си Adwords и реклама в големи сайтове
5. Трупаш ноу-хау и създаваш друг продукт
6. Реинвестираш по-голяма част от печалбата в нови продукти

---
От тука насетне вариантите са няколко. Най-разпространения е:
7. Жениш се.
8. Вкарваш жена ти в бизнеса.
9. Фалираш
Има една пословична истина за "жената на шефа" - появили се този вирус, пиши бизнеса бегал. :)
Има и още един много страшен вирус - "роднина". Вкараш ли роднина в бизнеса, загазил си.
---
Разбира се има и по-добри стечения на обстоятелства.
7. Обучаваш завършващи студенти
8. Наемаш ги на работа
9. Създаваш още няколко фирми и назначаваш най-добрите за мениджъри
10. Ставаш мулти-национална фирма с офис в Швейцария
 
От: Искам да изкарам пари от интернет, но не знам как ? -Кратко ръководство

@madseason така както си го написал изглежда много елементарно, истината е, че вариантите са повече от три и може би един е в твоя полза, така, че вероятността да имаш и студенти чак е по малка от 1%, но какво пък, нищо не пречи да се опитва, надеждата умира последна.
А това за роднините и жената или пък приятели съм напълно съгласен:)
 
От: Искам да изкарам пари от интернет, но не знам как ? -Кратко ръководство

Да, за студентите наистина е трудно. Като им кажеш - "Ела на стаж при нас, ще ти даваме 600 лв заплата по време на стажа, а след завършването ще стартираш от 800 лв" и почват да се ослушват.
Някой идиот им е казал, че като са висшисти ще започнат на 1500лв. Вкарват страшни лафове от сорта на "За по малко от 1000 не ми се иска да започвам." или "Ще си помисля известно време.". След което започва такава мисъл, че завършват и се връщат чак след година-две, когато са разбрали на къде духа вятъра. А е гадно да наемаш хора, които вече са работили някъде, защото за нула време са придобили всички лоши навици от българската работна среда.
Трудно е да разберат, че като работодател, за да им даваш по 1500 лв, те трябва да ти докарват поне 3 пъти по толкова. А нямат опит и стаж, не знаят как да се справят в критични ситуации, панират се, правят глупости , допускат груби бъгове, постоянно някой трябва да следи какво са свършили. Но пък напълно си заслужава инвестицията да попаднеш на интелигентен млад човек, да го обучиш, да го стимулираш да бачка яко и да му дадеш възможност да се развива. След години осъзнаваш как няколко такива вече колеги, са дръпнали фирмата неимоверно много.
 
От: Искам да изкарам пари от интернет, но не знам как ? -Кратко ръководство

Развиеш ли ги и станат ли много добри трябва да им поддържаш висок стандарт, защото ще избягат при конкуренцията:)
 
От: Искам да изкарам пари от интернет, но не знам как ? -Кратко ръководство

намери си Ментор - и ще направиш пари чрез Интернет. А Ментора ти - ще направи пари от теб - и в един момент можеш да станеш и ти Ментор и да си избиеш парите от новаците - все пак %%%% взети от теб са ти разход.
 
От: Искам да изкарам пари от интернет, но не знам как ? -Кратко ръководство

Полезно е ! :)
 

Горе