Искам да ми се добавят 1000+ продукта в opencart магазина

CrAzY-MaST

Well-Known Member
Рейтинг - 85.7%
6   1   0
Трябва ми човек за добавяне на продукти в опенкарт магазин.
Става въпрос за авто части.

За всеки продукт се попълва:

- заглавие
- описание
- цена
- тегло
- уникален номер
- снимка - в повечето случаи една, но понякога 2-3

Продуктите се копират от друг сайт.

Искам цена за 1000продукта, като предполагам, че всички продукти са максимум 2 000
 
  • Like
Реакции: max
От: Искам да ми се добавят 1000+ продукта в opencart магазина

Защо не си вземеш един модул за импорт или държиш на ръчното добавяне?
За копирането от другия сайт си взимаш една скрапер програма,която ти изкарва всичко от другия сайт заедно със снимките в папка и екселска таблица,които после импортваш в твоя сайт.
И всичко става за не повече от 30 мин.
Казвам го в случай,че ти трябва,често копиране на инфо от други сайтове.
 
От: От: Искам да ми се добавят 1000+ продукта в opencart магазина

Защо не си вземеш един модул за импорт или държиш на ръчното добавяне?
За копирането от другия сайт си взимаш една скрапер програма,която ти изкарва всичко от другия сайт заедно със снимките в папка и екселска таблица,които после импортваш в твоя сайт.
И всичко става за не повече от 30 мин.
Казвам го в случай,че ти трябва,често копиране на инфо от други сайтове.

Съжелявам за оф топика ама драсни ми на ЛС за този скрапер, ако можеш, че ми стана интересно, а имам нужда от таквоЗ чудо :)
 
От: Искам да ми се добавят 1000+ продукта в opencart магазина

Ще копирам просто какво отговорих и на колегата samba,за да не се моря много:):

Имам в предвид така наречените Web scrapers,това са програми с които без да си програмист можеш да сваляш информация от други сайтове.
Тоест не да сваляш целите сайтове,както имаше на времето такива популярни програми сваляш си сайта и си го разцъкваш офлайн,а копираш точно информацията която ти е нужна.
Ето едно видео за да видите за какво точно става въпрос: http://www.youtube.com/watch?v=FL_ZiLli3b0

Разбира се нужно е известно време докато свикнеш да работиш с подобна програма,но е по-добре от колкото да плащаш на някой да се мори 3 дни да ти сваля и качва тази информация на твоя сайт,аз примерно се уговарям с някой доставчици,казвам им направо,че ще им копирам сайта,а някой дори ми казват вземи си инфото от сайта ни така,че това си едно улеснение,защото не всеки доставчик ти дава XML файл с описания,линкове към изображения и т.н.т.

За мен една от най-интуитивните програми за подобен вид дейност е Visual web ripper,работя с него вече няколко години и непрекъснато научавам за нови възможности,които не престават да ме учудват.
Интуитивен интерфейс,удобен за работа,широки възможности,малко цената му е дебела 300$,но ако ви е нужно често да го използвате си избива парата за нула време.
Имайте в предвид,че подобен вид услуга на Българския пазар,знам една фирма за сега която я предлага е от порядъка на над 1000 лв.,ако искаш програмата да си остане за теб+ инструкции за работа,така,че 300$ си е направо без пара,вижте на сайта им и ще се убедите за какво говоря,за мен най-добрата програма от този род.

Еех трябва да ми дадат някои лев за реклама,толкова хубави думи казах:)
Линковете са Реферални:)
 
Последно редактирано:

Горе