Искам да направя магазин, коя програма на ЕС може да го финансира?

Desisslava Dimitrova

Active Member
Искам да стартирам стандартна търговска дейност, но нямам пари.
Коя от програмите на ЕС може да ме финансира?
Възможността за заем отпада, тъй като имам и доста голям. През фирмата също не мога да взема, защото не отговаря на условията, които банката поставя.
Намирам разни програми, но при тях се финансира иноваця, а при мен няма такава. Просто отваряне на магазин в София.
 
Иначе има всякакви (купуване на оборудване, наемане на служители, финансиране на цели проекти и с различни процент на финансиране 20-90%), но не са активни по всяко време и точно в момента може да няма подходяща...
 
Искаш някой да ти даде пари за да си стъпиш на краката, понеже си затънала в заеми :) Честно да ти кажа, ако аз бях ЕС нямаше да дам пари за такова нещо дори на свободен от заеми човек, камо ли на някой финансов провал :)
Не ги знам програмите, но и такива магазинчета са бомба със закъснител. Сметки за наеми, транспорт, ток, касови апарати и сума ти други неща... Преди време съм си правил експерименти с такива магазинчета и всичко отиде по дяволите, аз лично само се набутах, и то доста. Пък ти вече нали имаш онлайн дейности, действай с тях (след като изкараш курс по дизайн) :)
 
Искаш някой да ти даде пари за да си стъпиш на краката, понеже си затънала в заеми :) Честно да ти кажа, ако аз бях ЕС нямаше да дам пари за такова нещо дори на свободен от заеми човек, камо ли на някой финансов провал :)
Не ги знам програмите, но и такива магазинчета са бомба със закъснител. Сметки за наеми, транспорт, ток, касови апарати и сума ти други неща... Преди време съм си правил експерименти с такива магазинчета и всичко отиде по дяволите, аз лично само се набутах, и то доста. Пък ти вече нали имаш онлайн дейности, действай с тях (след като изкараш курс по дизайн) :)
:) Май ми трябват повече курсове. Но, всичко с времето си.
 
Последно редактирано:
Финансирането по програми от ЕС е едва след като изпълните проекта си със собствени средства или заем и е около 70% от цялата стойност. Готови пари никой няма да ви метни ей така само защото имате някаква идея.
 
Преди време даваха едни 20.000 лв. за старт на бизнес, магазин, фризьорски салон, услуги и др. В бюрото по труда имаше инфо. Незнам дали има нещо подобно в момента. Някой хора взеха парите, които не трябваше и да се връщат.
Проблемите бяха, че трябва да вземеш безработен поне един от бюрото по труда и че ти влагаш ичакваш, те покриват разходите и така на няколко пъти до 20.000 лв. Общо взето нещо такова беше. Тромава процедура, но някои взеха, какво стана вече нататък с техния бизнес, незнам.
 
Искам да стартирам стандартна търговска дейност, но нямам пари.
Коя от програмите на ЕС може да ме финансира?
Възможността за заем отпада, тъй като имам и доста голям. През фирмата също не мога да взема, защото не отговаря на условията, които банката поставя.
Намирам разни програми, но при тях се финансира иноваця, а при мен няма такава. Просто отваряне на магазин в София.
Щом имаш заем, който вероятно не си го вложила в бизнес начинание, то по-добре се откажи от тези идеи. И си намери богат мъж.
 

Горе