Искам да преместя WP

Moko

Well-Known Member
Здравейте, колеги!

Искам да преместя 1 WordPress с магазин на него. Обаче Duplicator-a ми изкарва error 0 (демек - ебеш ли му майката какво става?!), а WP Clone идея си няма какво се случва.
Дайте акъл как да го преместя това говедо, ако ще и на ръка да е... Че веднъж се наех сам да местя един WP и много яко се омаза датабазата.

Halp!
 
От: Искам да преместя WP

Правиш си бекъп с WP Clone, правиш нова чиста инсталация на Уордпрес на новия хостинг, слагаш му пак WP Clone и в настройките му имаш Restore, в който да зададеш УРЛ към файла. Слагаш Урл към файла на другия хостинг или пък си го качваш на новия :) надявам се да съм бил полезен
 
От: Искам да преместя WP

Сваляш си датабазата от phpMyAdmin, сваляш цялата папка public_html.
На новия хост правиш нова датабаза и потребител със същото име и парола от файла wp-config.php и импортираш свалената
Качваш съдържанието в public_html, сменяш днс-ите изчакваш да обновявят и вече можеш да изтриеш стария хост
 
От: Искам да преместя WP

За да си сигурен че работи сайта на новия хост преди да са се обновили днс, можеш да провериш като добавиш два реда във hosts файла на уиндоус
C:\WINDOWS\system32\drivers\etc\hosts добавяш :

55.55.55 domain.com
55.55.55 www.domain.com

като 55.55.55 е ип-то на твоя хост а domain.com е твоя домейн, ако всичко е нормално изтриваш тези два реда
 
От: Искам да преместя WP

Иво, братле, ако WP Clone можеше да ми направи бекъп, нямаше да пиша тук :)
Явно ще буутвам Линукса - там имам LAMP. Дано да се получат нещата, иначе ме чака 2 дена конфигурация.. Благодаря на всички за отговорите! :)
 
От: Искам да преместя WP

Като си свалиш базата, с текстов редактор си заместваш стария домейн с новия, както и старият път до файлове с новия.

Първо пътищата до файловете , след това чистия домейн
 
От: Искам да преместя WP

Успях да го преместя с Duplicator-a. Архивът ми беше прекалено голям - 120MB и не успяваше да го архивира. Намалих архива (изключих няколко папки) и се получи :)
Благодаря на всички!
 

Горе