Искам направата на електронен магазин !

HailMary

New Member
Искаме електронен магазин.
Дизайнерски! Това означава никакви "Готови системи " и т.н.

Дизайн + Система + Модули за плащане /Пейпъл, иПей/

Магазина ще предлага мебели.
Искаме нещо подобно на това
http://www.csl-sofas.co.uk/

Искаме Фактура.

Предоставяме снимков материал и лого, както и информация за всеки един артикул.

Цена: 500-800 лв, като може да се договорим и за абонаментна поддръжка.

търсете ме на скайп:
Понеделник-петък от 10 до 18 : atanasov_law
Останалото време: nukeforce

Пишете директно там , защото няма да следя тук темата!
 
От: Искам направата на електронен магазин !

Дори готова система с индивидулен и уникален дизайн не струва 500 лв.
За тези пари някой петокласник може да опита да ви "спретне нещо" и повече да не му видите очите. : )
 
От: Искам направата на електронен магазин !

Цената е по договорка. Сложили сме тази, просто ей така... ;)
Ще се възползваме от най-добрата оферта.
 
От: Искам направата на електронен магазин !

Това което искате, като му сложете една нула отзад на цената, може и някой да направи нещо, което да ВЪРШИ работа! Всичко друго ще е, както каза колегата по-горе ...

Успех :)
 
От: Искам направата на електронен магазин !

Тая цена направо подигравка. Извинявам се за спама ама ... изисквания бол,а парите малко, както се изказаха по-горе едва ли някой професионалист би се захванал.По скоро някой може да почне да се учи на вашия магазин, което ще доведе до нерви и загуба на време.
 
От: Искам направата на електронен магазин !

Две нули...
 
От: Искам направата на електронен магазин !

Като сте готови със сайта,

Със жената искаме мебели.
Дизайнерски! Това означава никакви "сглобени талашити " и т.н.

Дизайн + Дърворезба + Обков /злато, Сребро/

Мебелите ще си ги държа в хола, спалнята и детската.
Искаме нещо подобно на това
http://antique-gallery.net/wp-content/uploads/2012/01/110-antique-victorian-furniture1.jpg

Не искаме Фактура.

Предоставяме снимков материал и чертежи, както и информация за всеки един мебел.

Цена: 500-800 лв, на всичко, като може да се договорим и за обратно изкупуване на сегашните ни мебели.
 
От: Искам направата на електронен магазин !

Господа, тук не сме на Капалъ чаршия. Цената е формална. Ако трябва ще се договорим и за 3000-4000 лева. Искаме бърз резултат.
Време за изработка - 30 дни. Ако ни хареса плащаме.
 
От: Искам направата на електронен магазин !

Господа, тук не сме на Капалъ чаршия. Цената е формална. Ако трябва ще се договорим и за 3000-4000 лева. Искаме бърз резултат.
Време за изработка - 30 дни. Ако ни хареса плащаме.
Утрепауте коча с лопатата, гос'ин Бизнесмен! :lol:

Куотвам за бъдните поколения.
Ше ми образувате херния неска. Още ми държи влага от теовия пост, сега и тва... :-o
 
От: Искам направата на електронен магазин !

Още като прочетох първия пост, ми идваше да напиша всичко по-долу (т.е.по-горе) казано от колегите от форума, че и малко повечко... но се въздържах...все пак това си е тема, пусната от човек, който търси услуга, ако е предположил правилно цената, ще получи (или каквото там получи), ако не - следващия път може и да се "поотпусне" малко в цената :)
Нека да не спамим по темата, все пак "за всеки влак си има пътници".
 
От: Искам направата на електронен магазин !

Да, пропуснах да добавя, Господа, поръчката ми е формална. Ако трябва ще договорим и мебели за кухнята. Искаме бързо да си сменим обзавеждането. Време за изработка - 30 дни. Докарвате, ако ни харесат плащаме.
 
От: Искам направата на електронен магазин !

Тук май само дървени философи има ...
Но все пак, който го интересува и умее да направи нещо. Ще му се плати.
Цената, както вече казах ще се договаря.
 
От: Искам направата на електронен магазин !

Как може да кажете ако ни хареса плащаме, че то си има договорни отношения и поне 20-25 % от сумата капаро.Я се поставете на мястото на разработчика, дали бихте работили 30 дни без пари с никаква гаранция за получаване на сумата.Смешни станахте, по-добре пробвайте някой индиец да ви направи нещо къстъм за без пари :)

Поздрави,
Стефанов
 
От: Искам направата на електронен магазин !

Тук май само дървени философи има ...
Но все пак, който го интересува и умее да направи нещо. Ще му се плати.
Цената, както вече казах ще се договаря.

Станахте обект на подигравки, но ако се замислите ще прозрете, че може да извлечете полза и поуки.

Това, което търсите струва доста повече и ако аз трябва да определя цената бих казал поне 6000 като отправна точка и със сигурност ще отиде нагоре, защото в процеса на разработка ще има допълнителни изисквания, които ще отнемат още време-пари.

Само дизайна ще струва "формалната цена".

Срока също е нереален. За да "барнете" добре дизайна ще ви трябва време. След написването и пускането на системата ще минете през няколко итерации, за изпипване на детайлите. Накратко - няма да стане за 30 дена.


Това, че в станахте обект на подигравки е защото предложението ви само по себе си е подигравателно. Никой сериозен екип не би се наел да ви направи сайт, който да заплатите "ако харесате". Когато приемате поръчка за мебели по индивидуален проект предполагам, че взимате 50% капаро. Останалата част се плаща преди напускането на фабриката. Отделно ще калкулирате и поне 10% монтаж ако се налага такъв. Хайде сега си представете, че чакате да ви се плати след монтажа и то само ако ви харесат нещата :) No way!!!

My 2 cents...
 
Понеже HailMary е дал че е рефернат към форума от човек който уважам и смятам че е допринесъл за комюнитито... ще се разпиша и аз


lindeman_ и HailMary останалите просто се опитва да ви предупредят че накрая за магазина за 500лв ще четем същата тема като за сайта за 50лв... бих сложил пари че ще стане нещо такова... Какво да правим в този случай... ще имате лошо преживяване и този който сте намерили също ще има... само да не кажете че не сте били предупредени....



Хайде да съм от полза само заради рефера на хейл мери... къстъм няма как да стане поне не за никакви близки пари... значи модули за епеи съм виждал безплатни за магенто http://www.magentocommerce.com/download (което е доста мощно) и за ос комерс която е остаряла, За опън карт срещу малка сума.. от около $11 и от Summercart която е платена за спарвака тази тема... http://www.predpriemach.com/showthread.php?t=28681



Хубав дизайн НЕ уникален но на високо ниво за мебели има в темплейт монстър за Магенто 37 боя по $180 не е реф

http://www.templatemonster.com/cate...&tid=-+Any+-&type=27&category=&style=&author=

за Опън карт е само един $140 http://www.templatemonster.com/cate...&tid=-+Any+-&type=61&category=&style=&author=

Опън карат е по лек но няма много дизайни - Магентото по лъскаво но искаше минимум 256 рам демек трябва да е на малък на впс още от начало а като се натовари и на по голям

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Как да получите максимален резултат за минимално пари....

Купувате си домейн хостинг/впс и дизайн... търсите човек да ви ги интегрира обикновено ще получите почасова оферта според опита на интегриращия... може и твърда да ви кажат... като най- евтнино ще излезе платите на някой начинаещ да се научи как се инсталира темплейт и се подкарват модули зе епей, пейпал :) (не го препроъчвам) или да си ги инсталирате сами (според опита със сайтове) ако нямате пак не го препоръчвам... (но може да имате късмет и да мине гладко и от първия път всичко :beer: )


След като всичко е тествано и работи пускате една обява във Freelance Jobs & Projects
че тръсите човек да качва текстовете и картинките... цената ще е на бройка...


Много важно !!!!

Ако искате магазина да не бъде ударен от Панда Ъпдейта на Гугъл търсите и човек да пише уникални описания и то по големи от един абзац (по добре да помислите за това отначало иначе после ще мъка й двойна работа
и повече пари цената пак ще е на бройка според опита и според размера на текста но повече е по добре* препоръчвам да я пръснете задачата към повече фрилансъри че ако е само един при много еднакви продукти имат навика да зациклят

Долнот е цитат от Сеомоз на рандфишкин който чарджи по $1000 на час за да дава такива съвети :)

Аз не, но ето най-интересното от цялия whiteboard

Content quality matters a lot. So a lot of time, in the SEO world, people will say, "Well, you have to have good, unique, useful content." Not enough. Sorry. It's just not enough. There are too many people making too much amazing stuff on the Internet for good and unique and grammatically correct and spelled properly and describes the topic adequately to be enough when it comes to content. If you say, "Oh, I have 50,000 pages about 50,000 different motorcycle parts and I am just going to go to Mechanical Turk or I am going to go outsource, and I want a 100 word, two paragraphs about each one of them, just describe what this part is." You think to yourself, "Hey, I have good unique content." No, you have content that is going to be penalized by Panda. That is exactly what Panda is designed to do. It is designed to say this is content that someone wrote for SEO purposes just to have good unique content on the page, not content that makes everyone who sees it want to share it and say wow. Right?

и след това следва само сеото, социалния маркетинг, и рекламата ...


Може и да не ме послушате ама това е единствения начин да се получи нещо за минимален бюджет иначе ще имаме тема като за сайта за 50 лв след време...
 
Последно редактирано от модератор:
От: Искам направата на електронен магазин !

Тук не трябваше да има подигравки, човекът не е уеб програмист и вероятно не се е сблъсквал с такова нещо, затова е написал такива неща. Просто написването от нулата на система за управление на съдържание (CMS) e много сериозна задача. Това е нещо, което иска много работа, много осмисляне, много технологично време и струва много пари. Трябва да имате много сериозни аргументи, за да искате да Ви се направи CMS от нулата.


Според мен е безцелно, при положение, че има добри системи. Няма нужда да откривате топлата вода. С какво Вашия къстъм CMS ще е по-добър от един готов, правен в продължение на години от много програмисти, тестван на хиляди сайтове, изпипан и с много модули за допълнителна функционалност?

Една хубава система с качествен дизайн (т.е. дизайн правен изцяло от нулата - за Вас, не готов темплейт) и Mod_Rewrite (това е функция на уеб сървъра, която прави адресите на страниците да изглеждат така: /furniture/wooden/chairs, а не view.php?page=35477&category=4526), и съм убеден, че никой няма да познае коя готова система го движи :) Просто въпрос на много добър дизайнер, качествен програмист и известно време работа, за да се изпипа всичко.

Т.е. няма нужда да се дават 3-4к за няма нищо и да чакате месеци. Това е все едно аз да си платя на някой, за да ми изработи къстъм двигател, скоростна кутия, каросерия и всичко останало по колата, която да е подобна на Мерцедес. При положение, че мога просто да си купя Мерцедес.


като най- евтнино ще излезе платите на някой начинаещ да се научи как се инсталира темплейт и се подкарват модули зе епей, пейпал :) (не го препроъчвам) или да си ги инсталирате сами (според опита със сайтове) ако нямате пак не го препоръчвам...

Не съм пускал система за електронен магазин и разплащания, но според мен не е работа за начинаещ. Начинаещите могат да се упражняват върху някой училищен сайт или друго несериозно нещо.

Когато се прави бизнес сайт, никой няма да седи и да чака някой да се учи върху сайта му, а ще иска той да работи и да е направен професионално. На начинаещ може да му отнеме повече от година, за да проумее някои неща. Вероятно начинаещият ще трупа опит по метода на пробите и грешките, така че когато след време стане добър, ще открие много недостатъци на работата си.

А по текста в обявата съдя, че колегата няма да се справи сам с пускането на системата.


Поздрави и успех! :)
 
Последно редактирано:
четешш риидми и пускаш аз така съм се учил :) ако имаш късмет всичко тръгва от първия път :) случвало ми се е ама като се закучи може да стане страшно... аз затова им казавам да пробват с кръстосани пръсти, да не стане да тръгне и да кажат админа ни излъга като каза че ни трябва човек :)
 
От: Искам направата на електронен магазин !

Донякъде си прав - любимата ми система се инсталира в 7 стъпки. На една от тях може да излезе червено, което значи, че трябва да пипнеш насторйка на уеб сървъра. Което не е много за начинаещ. Той да кажем ще пусне CMS-а, ама като му направи дизайнера PSD файл, сам ли да си го нареже и кодира? Това трябва програмист да го нареже, кодира в HTML&CSS и след това да го внедри в системата. А в нея си има разни шаблони, в тях има маркер-етикети за специфични неща и такива работи. Трябва да е наясно и с някои неща за сигурността, да не допусне някоя грешка или просто да пипне някои дреболии, за да не му хакнат сайта.


Затова казвам, че не е много за начинаещ :) Но нека се пробва - нищо не му пречи. Ако с нещо не може да се справи, просто ще се обърне към някой, който е навътре в нещата и ще ги нагласят :)


И не на последно място - трябва още от самото начало да си създаде план за архивиране, в който примерно да се правят 2 автоматични архива на различни машини и 1 ръчен на сменяем носител, за да не стане както в тази тема: http://www.predpriemach.com/showthread.php?t=31037

защото се случват ето такива неща:


27 часа след правене на различни -fschk проверки под ниско ниво и др. операции се установи че файловете се виждат само в журналите, но не и като съдъжание.

Тук е момента да обясня, че това се отнася и до архивите/backups. Архивите не се намират на самите сървърни системи, а на стакнати backup storage устройства, които са "съвсем независими", а партишъните са маиунтани към производителните мощности.

Колегите от поддръжката забелязват проблема още на първата минута, а на 4-тата вече операцията е прекратена и дисковете извадени от самата машина. За съжаление копирането на темплейта и форматирането на RAID масивите е започнал. Същите са поставени на резервна система, където започва процедура по възстановяване на информацията.
Това е причината освен основните файлове да не могат да се възстановят, а и 4-те архивни копия на "remote" backup storage device.


Кавичките и почерняването на текста са поставени от мен, за да заостря вниманието към изцепките на великите "системни администратори" в немския дейта център.
 
Последно редактирано:
От: Искам направата на електронен магазин !

Тук май само дървени философи има ...
Но все пак, който го интересува и умее да направи нещо. Ще му се плати.
Цената, както вече казах ще се договаря.
Този bold, вероятно насочва към начина ви (не е неучтива форма, използвам Вашето множествено число) за живот - по-ярко, забележимо и нашироко.
Може да са/сме дървени, но поне философи. Можехте да тръгнете в офертата от 1 (един) лев и да се договаряте за 1000 (хиляда) лева. Ларж си е отвсякъде! И щяхте да имате несломимия аргумент, че сте вдигнали мизата хиляда пъти.
За 30 дни от кофите за смет ще изкарам повече от 500 лв. И ще съм на открито, на чист въздух. А не седнал пред монитора, да се мъча да се справям с прищявки от рода: "Брато, дай го един пиксел по-вляво и към 3,5 пиксела по-нагоре".
Който умее, ще направи. Тук сте прави. Но дали ще се заинтересува някой - съвсем друга бира е.
 
От: Искам направата на електронен магазин !

И аз да се включа, та да събера постчета, че немога да пращам лични!

Ми кво да кажа?
300-400 левчета за дизайн!
Нарязване и имплементация + напасне към желанията Ви на един OpenCart около1000лв. - зависи от желанията!

И ще имате всичко необходимо само за около 1400лв!
Изобщо няма смисъл да ви се прави късъм система!
За какво ви е тая късъм система?
Като не се разберете с този дето ви я направи, да се чудите как да я модвате!

Другия вариант е да си платите на фирма за изработка на сайтове със собствен framework - ще дадете малко повече кинти около 2000, но ще имате система, която няма да я имат много други сайтове (или тя ще ползва леко модната отворена систем като OpenCart, което няма да ви се каже разбирасе!), но най-вероятно ще се обвържете с тази фирма и няма да имате голям избор при модване!

Та ако това с OpenCarta Ви устройва, свирнете на едно лично и ако съм събрал 10 поста до тогава, и имате около 1500лв. , и неискате някакви тотални промени, и много и-та станаха, ще се разбереме!

Имам и собствен framework, но с него ще ви взема повече парички, че ще се наложи да градя модолите необходими ви за магазин!
а за плащанията няма ядове, кефти sms, paypal, epay, dsk всичките ги имам и за OpenCart и за моя framework!

Леле, ако пиша по толко за всичките необходими постове, май скоро няма да пращам лични!

Поздрави!
 

Горе