Искам направата на електронен магазин !

От: Искам направата на електронен магазин !

summercart е добър и български. И горе долу попада в обявената цена. От доста време е на пазара и е изпипан. Щом мтел ще минава на тях, значи има защо.

п.п.

Това е само мое мнение.
 
От: Искам направата на електронен магазин !

summercart е добър и български. И горе долу попада в обявената цена. От доста време е на пазара и е изпипан. Щом мтел ще минава на тях, значи има защо.

п.п.

Това е само мое мнение.

Има логика, ма така няма аз да взема поръчката!
 
От: От: Искам направата на електронен магазин !

300-400 левчета за дизайн!
Нарязване и имплементация + напасне към желанията Ви на един OpenCart около1000лв. - зависи от желанията!

antony, каква работа включва "нарязване, имплементация и напасване", че си сложил такава цифра? :shock: Според мен повече работа е изработката (и идеята) на дизайна, пък нарязването му, внедряването в CMS-а и настройките на разни дреболийки по CMS-а според мен са работа за ден-два. Е може и повече дни, зависи от много неща. Според мен примерно дизайна би струвал 1 000 лв, пък нарязването и внедряването в готова система - 300-400 лв. Може ли да ме светнеш къде греша?

Благодаря! :)
 
От: Искам направата на електронен магазин !

summercart е добър и български. И горе долу попада в обявената цена. От доста време е на пазара и е изпипан. Щом мтел ще минава на тях, значи има защо.

п.п.

Това е само мое мнение.

[video=youtube;a9U_C_q6WcU]http://www.youtube.com/watch?v=a9U_C_q6WcU[/video]
 
От: От: Искам направата на електронен магазин !

Ми колега по въпроса ти разбирам, че си дизайнер!

Ми слагам предполагаемите промени по системата, които повярвай ми (от опит знам), че никога не са дребни!
Въпреки, че по професия съм програмист, съм завършил графичен дизайн (не че ми се отдава много), но програмирането винаги си е било доста по-сложно от дизайна!

Не напразно програмистите са по-платени от дизайнерите!

Надявам се, че няма да влезнем в някаква полемика не, да, не , да, не ...!
 
От: Искам направата на електронен магазин !

Antony те програмистите може да са по-платени от дизайнерите ама в "нарязване, имплементация и напасване" невиждам кое точно програмираш, така че, опредеделено един дизайн струва много повече от "нарязване, имплементация и напасване".
 
От: Искам направата на електронен магазин !

Не виждаш, защото явно не ти се е налагало да го правиш!

В никакъв случай не омаловажавам дизайнерската работа, но от опит знам, че един дизайнер изработва 3-4 дизайна за средно големи сайта, докато програмиста пише единия (и то, ако има добре изграден CMS)! Сам можеш да сметнеш съотношението!
 
От: Искам направата на електронен магазин !

Абе има и обратната страна на медала - 2002 г. поръчах сайт на една голяма фирма за уеб-дизайн в БГ. Няма да споменавам име, още е на пазара. Нищо не разбирах от правене на сайтове - гледах портфолио, харесаха ми. За 3000 лв (тогава три хилки, са нещо като 6-7 сега :) им поръчах направата на сайт с къстъм CMS. Получих цмс+сайт от няколко хтмл странички, флаш банерче/анимация в квадратче и никаква оптимизация за търсачки - без елементарни неща, като алт и тайтъл на изображение и тн. Пуснах го да работи - естествено, ефект никакъв нямаше от него. Като го погледнах няколко години по-късно, са чудех как може да има толкова наивни клиенти като мен, но факт - човек, който не разбира е като сляп.
Сега за 20 минути можеш да пуснеш един WP , който да е с поне 10 пъти по-добър дизайн и с 10 пъти по-добра оптимизация и код.
 
От: Искам направата на електронен магазин !

Според мен не е виновна фирмата, вероятно и тогава е имало CMS-и, просто може би тогава не си знаел какво е CMS или може би си мислел, че е по-добре да е custom, и затова си се набутал с толкова пари. Точно това имах предвид и аз с първия си пост в тази тема. А и фирмите, които се занимават сериозно с тази дейност, вероятно си имат собствен CMS.
 
От: Искам направата на електронен магазин !

Един от най-сигурните начини да цакнеш клиента си е като го убедиш, че сайтът му трябва да е къстъм написан ЦМС.
Хем и ужким така добавяш 'стойност' към услугата и е повод да поискаш доста повече пари отколкото ако предложиш едно 'безплатно' Уордпресче...

Нема такава масова олигофрения като в българския уеб бранш.
Клиенти-дебили ползват услугите на изпълнители-полуидиоти.
 
От: Искам направата на електронен магазин !

Един от най-сигурните начини да цакнеш клиента си е като го убедиш, че сайтът му трябва да е къстъм написан ЦМС.
Хем и ужким така добавяш 'стойност' към услугата и е повод да поискаш доста повече пари отколкото ако предложиш едно 'безплатно' Уордпресче...

Нема такава масова олигофрения като в българския уеб бранш.
Клиенти-дебили ползват услугите на изпълнители-полуидиоти.
Аз мисля, че идеално се допълват, клиенти търсят евтино, "индийски" програмисти търсят хора нови в сферата, които не са наясно, нито с цени, нито с нищо.
Гледам да стоя на страна от цялото нещо.
 

Горе