Ицо Хазарта атакува Парламента

@deffnews изобщо не успявам да ти разбера логиката със заема и бутането на пари в джобовете на хората за да не гладуват докато мине кризисния период. По-точно не разбирам от самосебе си ли трябва да мине тоя период, и как точно поръсването на хората с пари ще оправи проблема с тока, с липсата на контрол върху банките, с корупцията и тн. Какво точно ще оправи тоя заем, и какво се очаква да стане когато хората си изхарчат парите, с които са поръсени? Също и това с нагласите на хората извън големите градове не го разбирам. Очакват някой да ги оправи ли, или какво точно очакват? Никой не спира хората да работят, както и във въпросната ти друга тема, която спомена, никой не те е спирал теб да реализираш идеята, която имаше. Повечето хора обаче нямат идеи, нямат и желание, и винаги смятат, че някак държавата им е длъжна да им намери работа, да им сложи храната на масата и да ги тупне по рамото за добре свършената работа. Това с "и вълка сит, и агнето цяло" е невъзможно, поради което е измислена и самата поговорка, а и не гледаме ли вече достатъно години резултатът от точно такъв тип управление?
 
@deffnews изобщо не успявам да ти разбера логиката със заема и бутането на пари в джобовете на хората за да не гладуват докато мине кризисния период. По-точно не разбирам от самосебе си ли трябва да мине тоя период, и как точно поръсването на хората с пари ще оправи проблема с тока, с липсата на контрол върху банките, с корупцията и тн. Какво точно ще оправи тоя заем, и какво се очаква да стане когато хората си изхарчат парите, с които са поръсени? Също и това с нагласите на хората извън големите градове не го разбирам. Очакват някой да ги оправи ли, или какво точно очакват? Никой не спира хората да работят, както и във въпросната ти друга тема, която спомена, никой не те е спирал теб да реализираш идеята, която имаше. Повечето хора обаче нямат идеи, нямат и желание, и винаги смятат, че някак държавата им е длъжна да им намери работа, да им сложи храната на масата и да ги тупне по рамото за добре свършената работа. Това с "и вълка сит, и агнето цяло" е невъзможно, поради което е измислена и самата поговорка, а и не гледаме ли вече достатъно години резултатът от точно такъв тип управление?
Аз не пиша просто за да пиша. Надявам се някой, който трябва, да го види и евентуално да го вземе под внимание.

За да се получи това, което може би повечето искаме и то е що-годе нормална държава трябва да се действа постепенно, на много нива и с добър тайминг.
Казвам го на първо място заради хората.
За да се стигне до истинска промяна първо трябва да се издържи кризата. Кризата, която вече е ударила сериозно обикновения човек. Дори не виждам друг вариант освен спешно взимане на заем с който да се успокоят всички. Нека да премине кризата, хората да издържат и мен ако питаш не само да издържат, но и да се почувстват ОК и да почувстват реално, че някой наистина го е еня за тях. Сега и в момента. И то точно за тях, не за евентуалните им правнуци.
След това, когато нещата се нормализират ще се отвори прозорец за истински дългосрочни мерки. В момента са необходими краткосрочни мерки. Нека да се комбинират леко с дългосрочните.

Виждам и тук какво става, увеличават се хората, които се опитват да изкарат някой лев, продавайки неща, които до преди време не биха продали току-така.

Или да го кажа, възможно най-обикновено - хората трябва да са спокойни за краткосрочното си бъдеще и след това за дългосрочното. В момента новата вълна си прави харакири. Щото след месец са изборите.
 
Европейската политика има страшно много подобни примери, това е нормално, като електората се интересува само от тесен кръг неща. Един вид така им привличат вниманието. Навремето най-голямата пор$о икона се беше намърдала в италианския парламент и бая време изкара там :) Това са нормални неща, само дето чак сега достигаме развитите европейски демокрации :)
Ми за мене не са ок, попринцип казвам, иначе Хазарта ме кефи, но всеки трябва да си знае мястото. Каква подготовка и знания има той и повечето народни представители никаква. После творенето на закони е чудно, последните 15-20 години пълна трагедия...
 
Каква подготовка и знания има той и повечето народни представители никаква.
Ми фактът, че Мая и Бабигенови няма да влязат в следващия парламент е показателен за това какво иска гласоподавателят - шоу! Скъсани дънки в пленарната зала, остоумни ежби и колкото може повече драма. Каквото и да мислите за тази формация (ИБНИ), факт е, че именно те бяха най-дейни и най-полезни в двата кратки парламента. Най-важните комисии и най-важните решения, взети от тези два парламента бяха заради тях и основно с тяхно участие.

Относно хазарта - аз не мисля, че той изобщо планира да бъде депутат, както не планира и тиквун, който се явява отново в два избирателни района. Това, че е кандидат може да цели само привличане на гласове за партията. После може да се откаже и на негово място да влезе професионалист - икономист, юрист и т.н. Правено е, не е нов трик.
 
Ми фактът, че Мая и Бабигенови няма да влязат в следващия парламент е показателен за това какво иска гласоподавателят - шоу! Скъсани дънки в пленарната зала, остоумни ежби и колкото може повече драма. Каквото и да мислите за тази формация (ИБНИ), факт е, че именно те бяха най-дейни и най-полезни в двата кратки парламента. Най-важните комисии и най-важните решения, взети от тези два парламента бяха заради тях и основно с тяхно участие.

Относно хазарта - аз не мисля, че той изобщо планира да бъде депутат, както не планира и тиквун, който се явява отново в два избирателни района. Това, че е кандидат може да цели само привличане на гласове за партията. После може да се откаже и на негово място да влезе професионалист - икономист, юрист и т.н. Правено е, не е нов трик.
Хората искат зрелища, когато има и хляб, като няма хляб, те ще правят зрелищата.
 

Горе