И отново контента е ЦАР - Google Колибри

От: И отново контента е ЦАР - Google Колибри

Все пак Гугъл има 201 ранкинг фактора ( последния е дали си плащаш за реклама на гугъл, офкорз ) Не може с лека ръка да се разчита само на съдържанието и това, че дадена страница има 2 изречения е само капка от общия сбор в ранкването.
Отделен е въпроса до каква степен Гугъл знае Български ... :)
Определено го разбира все по-добре. По-добре от доста българи.
При калпав превод от английски, по-често проблема е в калпаво написаната на английски статия.
И да - факторите са много, затова по-горе писах за биенето на хикса. Като ми се развиха сайтовете, започнаха да ме намират по повече думи. Което доведе да влошаване на престоя и повече моментални хиксове на страниците.
Честотата на публикуване също има голямо значение. Оня ден си търсих една статия в блога в блогспот по заглавието с много думи (седем) - нанайси до 8-ма страница! Всъщност, сега прегледах повече - няма ме до 30-та страница... :lol: Когато пишех често - бях на първа страница. Не съм писал повече от година и половина, и хайде по пързалката...
Ще си взема статиите и ще си ги сложа в сайта.
 
От: И отново контента е ЦАР - Google Колибри

Вискяр и аз съм го забелязал това и сега правя експеримент. Сайт на няколко месеца, без да му правя нищо единствено по 4-5 публикации на ден и виждам как ме дърпа напред. Посещенията ми скачат от 10-20 първия месец, сега 500 , 4тия месец.

''Честотата на публикуване също има голямо значение. ''
 
От: И отново контента е ЦАР - Google Колибри

Вискяр и аз съм го забелязал това и сега правя експеримент. Сайт на няколко месеца, без да му правя нищо единствено по 4-5 публикации на ден и виждам как ме дърпа напред. Посещенията ми скачат от 10-20 първия месец, сега 500 , 4тия месец.

''Честотата на публикуване също има голямо значение. ''

4 - 5 публикации на ден .... Мале то това си е много труд .... и само 500 посещения - накъде отива света ... а преди какво беше 10 страници и 1000 уникални / много сайтове много нещо в днешно време /
 
От: И отново контента е ЦАР - Google Колибри

venci с тези домейна от 1-2 долара, хората се скъсаха да купуват. Пък и почти всичко вече минава през интернет..
 
От: И отново контента е ЦАР - Google Колибри

''Честотата на публикуване също има голямо значение. ''

Точно така, честотата на публикуване има огромно значние от гледна точка на SEO.

- броят индексирани страници е един от основните фактори, които определят авторитета на даден сайт и съответно позициите му.
- колкото по-често публикуваш, толкова по-често ботът на google ще минава през сайта ти и ще го индексира натурално
- редовното пускане на съдържание е сигнал, че полагаш усилия да предоставяш актуална информация на посетителите си всеки ден. Това според мен може да се тълкува от google като "качествено съдържание", понеже както споменах няма как по друг начин алгоритъмът да прочете какво е написано, интересно ли е и дали на потребителя ще му е от полза.

Разбра се тук говорим за текстово съдържание, а не за картинки, видео или два реда текст. В този случай пак ще има ефект, но няма да е кой знае колко видим. Предполагам винаги ще има "разбирачи", които ще се обадят неподготвени, понеже сайтът им е оакан от всякъде от некачествена оптимизация, твърдейки че количеството съдържание и честото му обновяване нямали никакво значение.
 
От: И отново контента е ЦАР - Google Колибри

dilyan_ostr прав си и то много.

Преди три месеца направих и продължавам да правя експеримент с два сайта, които са почти едно към едно еднакви заедно със контента.
При единия сайт съм сложил, колкото мога повече от услугите на гоогле, а на другия нищо. Разликата е огромна.
 
От: И отново контента е ЦАР - Google Колибри

Зависи какво се има предвид под контент, ако тъпчеш само качествен контент трудно ще имаш количество, а контента е цар при количеството. Доказано е много пъти в бг. , а и като гледам и по ен. сайтовете е същия цирк. Както по-горе торбалана, каза блиц и тез другите нямаше да имат толкова посещения, ако това не беше така, една директория за статии с по 300 думи и 2-3к. статии щеше да ги бие, ама не. Мога да се обзаложа, че ако генерираш по 100 кратки писаници на ден в продължение на месец, ще имаш много повече от някой който генерира по няколко големи статии в сайта си.

Не, може просто един сайт с 1500 страници в индекса да денерира трафик, на сайт с 1.5м.
 

Горе