Кажете "Здравей" на Threads

Правят и след точно една седмица го забравят. Поне това показва статистиката до тук.

Имай предвид, че Threads е тясно обвързано с Instagram. Ако направиш акаунт в Threads не можеш да го изтриеш без да изтриеш Instagram.
Няма проблем, ще си стоят неактивни, само като част от общия брой регистрирани в Threads, а в Instagram ще продължат да са си активни.
 
Social media app Threads, Meta’s new Twitter alternative, has seen a nearly 70% decline in the number of daily active users since its July 7 peak, according to market intelligence firm Sensor Tower, spoiling their explosive launch just two weeks ago and paling in comparison to Twitter, the social media giant it’s trying to dethrone.
 
В продължение към предходния коментар. Ryanair отново с показно за real time маркетинг.
363295814_670503701787569_3494323767935328631_n.jpg
 
12 часа след обявявнето - x.com добави 400 милиона потребители. Май избрах правилната платформа за билдване на екосистемата си. ;)

F1znh7QXwAEmMbz
 
Последно редактирано:
12 часа след обявявнето - x.com добави 400 милиона потребители. Май избрах правилната платформа за билдване на екосистемата си. ;)

F1znh7QXwAEmMbz
Къде ги добави, не смениха ли само домейна
 
Аз освен логото и нов домейн който сочи към туитър не виждам.
 
Къде ги добави, не смениха ли само домейна

Как къде? Над 500 милиона потребители се регистрираха за 24 часа след смяната на бранда. Като това направи x.com най-популярната социална мрежа.

Задмина рекорда на Threads няколко пъти, където потреблението падна с около 80%. :)

Вече няма да е просто социална мрежа. Още преди 20г. Мъск имаше планове за "the everything app" и купи домейна x.com, а плановете са изложени някъде из Интернет.

Някои от планираните функционалности са:
- платформа конкурент на linkedin за обяви за работа от бизнеси (b2c)
- разплащателна, пеймънт процесор/провайдер и банкова система (получиха лиценз в няколко щата)
- дълги видеа с монетизация (като youtube)
- монетизиране на текстовото съдържание на потребителите - т.е. ако си популярен получаваш пари от постовете си (това вече е факт и нито една друга платформа освен youtube не предлага такава услуга)

Рийча в платформата е брутално висок в момента. Аз лично съм много доволен. Поне за контент на английски де. Нямам идея как е за български.
 
  • Haha
Реакции: null
Това кой го каза, ти уж си на ти с математиката и пак глупости пишеш.
половин милиард нови акаунта в туитър за 24 часа само защото но домейн сочи към главния, как може да го повярваш това?
 
Това кой го каза, ти уж си на ти с математиката и пак глупости пишеш.
половин милиард нови акаунта в туитър за 24 часа само защото но домейн сочи към главния, как може да го повярваш това?

Не те видях да оспорваш данните за Threads, когато обявиха 200 милиона юзера за 24 часа? Изчакай 2-3 дни медиите да наваксат. Ще го публикуват и там заедно с източниците си.
 
  • Haha
Реакции: null
Не те видях да оспорваш данните за Threads, когато обявиха 200 милиона юзера за 24 часа? Изчакай 2-3 дни медиите да наваксат. Ще го публикуват и там заедно с източниците си.
Това пък какво общо има?
Едните ако лъжарт и другите може или? Не ти хващам логиката.
На тоя сбъркания всичко му е мега гига, сега и половин милиард за 24 часа научиха че е сменил логото на туитър и веднага са се регистирали?
Не ти се вижда съмнителна тая информация?
 
Това пък какво общо има?
Едните ако лъжарт и другите може или? Не ти хващам логиката.

Ще ми обясниш ли как точно Meta може да излъже за броя потребители при положение, че е публична компания? Данни за потреблението има в отчета и в срещата на акционерите.

Просто коментирах, че не те видях да изразяваш недоволство от техните данни. :)

На тоя сбъркания всичко му е мега гига, сега и половин милиард за 24 часа научиха че е сменил логото на туитър и веднага са се регистирали?
Не ти се вижда съмнителна тая информация?

Всъщност CEO-то се занимава с това, а не Мъск. Явно не си запознат коя е Linda Yaccarino и защо беше наета.

Както казах имай търпение.
 
беше сложена защото перкото сам се прееба с анкета.
И пак не даде нищо убедително защо тия половин милиард потребители са чакали да се смени логото че да се регистрират.
Къде намесваш фейсбуци и мета сам не знаеш
 
беше сложена защото перкото сам се прееба с анкета.

Провери първо коя е и с какво точно се занимава.

Screenshot 2023-07-25 at 12.13.59.png

И пак не даде нищо убедително защо тия половин милиард потребители са чакали да се смени логото че да се регистрират.

500 милиона нови потребители са абсолютно нищо при положение, че Twitter имаше 450 милиона в края на 2022г.

Ако трябва да спекулирам - повечето потребители се присъединиха, защото контента им вече се монетизира.

Платформата сега не е за къси новини до 280 символа както беше до скоро. Таргета за потребители е много различен и TAM (общия потенциален пазар) се драстично се увеличи.

За да добиеш представа какъв е пазара:
- Общия пазар е с размера на населението. Около 5% все още не използва социални мрежи. Facebook има около 3 милиарда ако не се лъжа.

Къде намесваш фейсбуци и мета сам не знаеш

Намесвам ги, защото са в една и съща индустрия и към днешна дата те имат най-много потребители.
 
Провери първо коя е и с какво точно се занимава.





500 милиона нови потребители са абсолютно нищо при положение, че Twitter имаше 450 милиона в края на 2022г.

Ако трябва да спекулирам - повечето потребители се присъединиха, защото контента им вече се монетизира.

Платформата сега не е за къси новини до 280 символа както беше до скоро. Таргета за потребители е много различен и TAM (общия потенциален пазар) се драстично се увеличи.

За да добиеш представа какъв е пазара:
- Общия пазар е с размера на населението. Около 5% все още не използва социални мрежи. Facebook има около 3 милиарда ако не се лъжа.



Намесвам ги, защото са в една и съща индустрия и към днешна дата те имат най-много потребители.
значи до 2022 е имал 450 млн и тука за 24 часа са се увеличили повече от двойно само заради логото? Почваме да се потретваме вече...
12 часа след обявявнето - x.com добави 400 милиона потребители. Май избрах правилната платформа за билдване на екосистемата си. ;)
Всичко тръгна от тук - след обявяването на х.ком са дошли тия милиони (400 не 500 както съм писал) а не заради:
Платформата сега не е за къси новини до 280 символа както беше до скоро. Таргета за потребители е много различен и TAM (общия потенциален пазар) се драстично се увеличи.
лелчето се появи след тази анкета даже доста дълго след това. Аз лично се съмнявам тя да взема каквито и да е решение, просто е за пред хората. Едва ли е очаквал хората да не го искат за директор.
 
значи до 2022 е имал 450 млн и тука за 24 часа са се увеличили повече от двойно само заради логото? Почваме да се потретваме вече...

Мисля, че казах, че не е заради логото :).

Обърни внимание на стойността на акциите на Twitter от времето, когато направи IPO до 2022г. Преди да започнат преговорите.

Обърни внимание и на управлението през тези години. Знам, че ти не следиш корпоративни новини, но аз следя :)

После обърни внимание и на факта, че по време на най-бруталния бул маркет цикъл бяха пред фалит с близо $500м дългове и без печалби.

Screenshot 2023-07-25 at 12.34.10.png

Много бързо ще разбереш защо нямаха ръст в потребителите.

Всичко тръгна от тук - след обявяването на х.ком са дошли тия милиони (400 не 500 както съм писал) а не заради:

лелчето се появи след тази анкета даже доста дълго след това. Аз лично се съмнявам тя да взема каквито и да е решение, просто е за пред хората. Едва ли е очаквал хората да не го искат за директор.

Пак ще се повторя. Провери коя е и с какво се занимава.

И не е хубаво да даваш такива епитети за други хора, които не познаваш.
 
Значи излиза че ти грешно си го написал, тия 400 милиона не са дошли след ъпдейта към Х
 

Горе