Кажете хубав лаптоп-марка и модел

От: Кажете хубав лаптоп-марка и модел

Ако искаш сериозна гаранционна подръжка - Toshiba, ако искаш производителност - DELL. 4 системни администратори сме и ползваме само dell от доста време насам. Бих си купил и Mac, но той е за PR-и и дизайнери, които не ползват GNU/Linux
 
От: Кажете хубав лаптоп-марка и модел

И мен нещо Toshibata ме влече като марка
 
От: Кажете хубав лаптоп-марка и модел

Пишете глупости, коя от коя по-големи... автора - за къв чеп питаш в бизнес форум за нещо, за което ще те посъветват по-добре в някой хардуерен форум?

Леново са здрави машини, ама НЯМАТ сервиз в България. Да, правилно прочете, нямат! Машините се изпращат в Полша за отстраняване на дефектите, което си е мъка, ако лаптопа ти трябва спешно. Да, с куриер е и т.н., ама друго си е да ти отстранят повредата в България, нали, пестиш време най-малкото което.

Делл България са най-големите боклуци на пазара (по-големи и от АСЕR)... не дай си боже да ти се падне бройка с дефектно дъно, каквито често се изхвърлят в Абсурдистан и много мои приятели имаха проблеми с тях. А най-тъпото е, че сервизите не искат със зор да ги приемат, защото имат policy за отстраняване на дефектите за 24 часа и на пръв поглед проблема с дъната изглежда като неправилно конфигурирани драйвери и затова отказват да ги взимат... един приятел 3 МЕСЕЦА го мотаха от официалния сервиз за София!! Накрая подвиха опашките де, ама все пак 3 месеца да ти забива лаптопа на случайни интервали от време и дори power бутона да откаже да работи... сам си направи сметката.

И като ще купуваш лаптоп - hardwarebg.com и хардуер секцията на форума на дата.бг са идеалните места за консултации. Успех!

Интересно, аз съм с Dell Inspiron и наскоро ми изпатка дъното и харда, за което аз бях виновен. Приятеля ти явно не знае как да си поиска, ако мога така да го кажа. Доколкото разбрах 2ма човека отговарят за България, тези които дигат телефона и в call центъра, иначе сервизите са много. Та схемата е много звънене и да не си траеш, аз като почнах едни КЗП-та, та как ще пиша по форумите, сайтове съм щял да направя .. та ми смениха и дъното и харда без пари много ясно, та даже ми казаха изпатка ли още нещо, ще ти го сменим. Та винаги получаваш каквото искаш, стига да знаеш как да си го поискаш. Как ще го мотаят 3 месеца, като има 30 дена законов срок... знам че държавата е тромава, ама при мене самото споменаване и лаптопа стана до 24 часа.
 
От: Кажете хубав лаптоп-марка и модел

Сигурно щото тука сме все пауър юзъри на такава техника.
Пък споменатите от теб форуми са свърталища на пауър... ентусиасти. :)

Те че са пауър ентусиасти - така е, ама за лаптопи и т.н., когато хора, които не се занимават с такива неща толкова, търсят мнения за лаптопи, няма да тръгнат да им препоръчват клокърски дивотии.... път и то лаптоп и клокване си е малко като С4 и електричество и те си го знаят там.

Митак - аверът ми се мъчеше по няколко сервиза (ама те пак навързани към официалния де) да си даде лаптопа за смяна... и май му беше грешката в това, че само с обяснението на проблема пробваше и не беше настоятелен.... но мнението ми за сервиза на Делл България си остава непроменено... тотални балами са и тва е.

За хората, които нямат проблеми с Делл-ските си лаптопи - пожелавам ви да нямате и занапред! Съвсем искрено!

bottom line: повечето проблеми с лаптопи на Делл идват от дефектни дъна (по мнения на хора, които са имали проблеми като цяло с лаптопите си).
 
От: Кажете хубав лаптоп-марка и модел

Не знам какъв е бил конкретният случай, но клиентът няма никаква работа с каквито и да е сервизи. По закон не си длъжен да ходиш там. Просто оставяш лаптопа в магазина, от който си го купил, взимаш бележка с датата и те са длъжни до един месец да ти го върнат оправен, да ти дадат нов или да ти върнат парите. Тръгнеш ли сам да обикаляш по сервизи се отказваш от правата си по закон.
 
От: От: Кажете хубав лаптоп-марка и модел

Не знам какъв е бил конкретният случай, но клиентът няма никаква работа с каквито и да е сервизи. По закон не си длъжен да ходиш там. Просто оставяш лаптопа в магазина, от който си го купил, взимаш бележка с датата и те са длъжни до един месец да ти го върнат оправен, да ти дадат нов или да ти върнат парите. Тръгнеш ли сам да обикаляш по сервизи се отказваш от правата си по закон.

Пича го беше взел от Варна (от където си е по принцип), но действието с авариите се развива в Студентски град....
 
От: Кажете хубав лаптоп-марка и модел

Аз моя го бях взел онлайн даже. Начи като цяло сервиза във Велико Търново дори не си дигаха телефоните, схемата е да звъниш във София, защото те са им шефове. Като звънях във София и до 10 минути и звъняха от Търново :D
 
От: Кажете хубав лаптоп-марка и модел

аз за тва си ги купувам от тецхнополис или тецхномаркет -връщам им го там ,но леножо са суперза евтините лаптопи!
 
От: Кажете хубав лаптоп-марка и модел

Аз откакто си взех macbook и се родих, но е доста извън бюджета ти. Имаме и едно vaio вкъщи ... също съм доволен, а най-недоволен съм от HP, имам 2 счупени :)
 
От: Кажете хубав лаптоп-марка и модел

Аз съм с Тошиба 4 години и е ОК, като цяло. Не съм много доволен от батерията - скапа се тотално вече.
Май не е само до марка, а и до страна на покупката. Примерно в САЩ се продават по-качествени машини, ако има кой да ти донесе е по-добре от там.
А и цените са по-добри...
 
От: Кажете хубав лаптоп-марка и модел

най добрия лаптоп е тоя който бачка дълго на батерия и харчи малко екран
търси нещо подобно
 
От: Кажете хубав лаптоп-марка и модел

Аз съм с Тошиба 4 години и е ОК, като цяло. Не съм много доволен от батерията - скапа се тотално вече.
Май не е само до марка, а и до страна на покупката. Примерно в САЩ се продават по-качествени машини, ако има кой да ти донесе е по-добре от там.
А и цените са по-добри...

Че за САЩ се изнасят най-хубавите бройки, това и 3-годишните го знаят, тука в абсурдистан ни имат за Уганда-та на ЕС и ни заливат с дефектните и най-скапаните бройки от партидите, които криво-ляво могат да се пласират някак..
 
От: Кажете хубав лаптоп-марка и модел

Аз съм с Тошиба Сателит, доволен съм. Жената е и тя с Тошиба и вече 4 години няма проблеми, че и батерията и държи.
 
От: Кажете хубав лаптоп-марка и модел

Аз като марка за лаптоп съм признал Toshiba , но за съжаление не са от най-евтините решения. А да и не си взимайте компютри от Техополис или Техномаркет :)
 
От: Кажете хубав лаптоп-марка и модел

Аз също съм скептик по отношение на ^Техно(.*)$ и МултиДрама.
 
От: Кажете хубав лаптоп-марка и модел

Моята препоръка е за следното предложение - http://laptop.bg/laptops-hp-ProBook_4530s-hp_probook_4530s_B0X47EA - В момента съм с такъв - 8Г рам, но не е взет от Лаптоп.бг, затова препоръката ми е към лаптопа, а не към тези които го продават. :)
Имах Тошиба и никога повече не бих се доверил на тази марка, Пешо не знам, какво ти харесва в тези тухли ДЕЛ, но и от тях имам същия опит, както с Шибите :)
 

Горе