Каква е тази ''валута'' у.е. при руснаците...

waldes

Well-Known Member
Ровичкам си из ру сайтовете и ми се набива на очи някаква валта за СНГ - у.е...
И на колко лева трябва да се равнява едно ''у.е'''?:)
Тук има обяснение, но с този руски малко трудна работа.
 
От: Каква е тази ''валута'' у.е. при руснаците...

тва са долари обикновено

у.е означава условна единица

едит: чакай че стана объркващо - не са долари задължително, това е условната единица по подразбиране. Ако си обявил цена в евро у.е би трябвало да значи евро, ако не си обявил никаква цена обикновено у.е. значи долари. реално омже да си значи всякаква валута. абе съветска ми ти работа
 
От: Каква е тази ''валута'' у.е. при руснаците...

У. Е. - условна единица - евфемизъм , обозначаващ валута /долари, евро/ демек 1 у.е. е 1 долар, 1 Евро. Това обозначение се е появило през 90-те. Поради хиперинфлацията и непрекъснато обезценяване на рублата е било трудно да се посочват конкретни цени на стоките в рубли, така се е появила УСЛОВНАТА ЕДИНИЦА.
В момента в Русия 1 долар струва 31.9606 рубли, а 1 бг лев струва 20.2667 рубли.
 
От: От: Каква е тази ''валута'' у.е. при руснаците...

едит: чакай че стана объркващо - не са долари задължително, това е условната единица по подразбиране. Ако си обявил цена в евро у.е би трябвало да значи евро, ако не си обявил никаква цена обикновено у.е. значи долари. реално омже да си значи всякаква валута. абе съветска ми ти работа
Общо взето, аз също до подобно заключение стигнах.

ПП. Гримираният аватар с олд скул цайсите - Гурска ли се наименувахте в близката история на форума или ми се привижда:)
 
От: От: Каква е тази ''валута'' у.е. при руснаците...

Общо взето, аз също до подобно заключение стигнах.

ПП. Гримираният аватар с олд скул цайсите - Гурска ли се наименувахте в близката история на форума или ми се привижда:)

какво значение има как съм се наименувала в близката история, нали ти дадох необходимата информация за У. Е-то :(
Позна ме по цайсите, а? :D
 

Горе