Каква операционна система използвате и защо?

console

New Member
Интересно ми е българските уеб мастери тук каква опрационна система ползват.Кажете и защо я ползвате.

Понеже аз подемам инициативата аз използвам GNU/Linux Slackware 12.Използвам я защото обожавам да работя в конзолен режим, нещо което никоя друга опрационна система неможе да ми предостави. Другото е също много важно твърдо стоя за свободния софтуер.
 
От: Каква операционна система използвате и защо?

XP, единственото което ме спира е че на линукс не знам как да подкарам на адобе продуктите.

ползвал съм slack и ubuntu
 
От: От: Каква операционна система използвате и защо?

XP, единственото което ме спира е че на линукс не знам как да подкарам на адобе продуктите.

ползвал съм slack и ubuntu

Използваш Wine ако имаш желание пиши ми на скайп ще ти съпорт :)
 
От: Re: Каква операционна система използвате и защо?

@ цонсоле
Емулацията точи ресурс бате!

Еми да това е така но такава е и политика на адобе нямат версии за линукс и ходи ги разбери :mad:
 
От: Каква операционна система използвате и защо?

Боза ХР, мъчих се да бачкам на Ли, ама нещо не можах да се науча.
 
От: Каква операционна система използвате и защо?

Текущата версия на Васт ГНУ/Линукс - базирана на:
Код:
valentin@darkstar:~$ cat /etc/slackware-version
Slackware 12.0.0
valentin@darkstar:~$
 
Последно редактирано:
От: Каква операционна система използвате и защо?

на кашончето ползвам хр, а на лаптопа - виста :)
 
От: Каква операционна система използвате и защо?

Ubuntu 8.10 (заради поддръжката на ADSL и PPPoE иначе щях да си стоя с 8.04) .
Общо взето ми беше писнало много от синия екран, постоянното забиване и "профилактичната" преинсталация през 3-4 месеца заради вируси и всякакви тъпи грипни епидемии... Fast, Safe, Secure - това са трите думи, които най-добре описват Linux ;)

@console
брато, моля ти се , поработи си над английския! Особено ако тоя блог в блогър ще го разпространяваш сред англоговорящи...

@всички останали - на виста не само дизайна й кърти - минималните изисквания също! 100 пъти повече и по-добри ефекти можете да подкарате с 128MB видео карта без проблеми... Честно казано и на мен ми се щеше да видя Vista, обаче просто няма да си купя нов компютър, за да я подкарам - ебал съм ти я вистата...
Да не говорим, че не можеш да си цъкаш спокойно, щото ти вдига изискванията на игрите двойно... Боза, пълна боза ...
 
От: Re: Каква операционна система използвате и защо?

XP по принуда.:(
Ubuntu с любов :)
Vista бате. Дизайна кърти ...
Погледни първо графичните среди за Линукс и тогава кажи кое кърти,а и ще разбереш колко е откраднал чичо Бил.И за капак на всичко в Windows 7 ама мноого са откраднали от графичния интерфейс на MacOS.
 
От: Каква операционна система използвате и защо?

На всичкитите съм с xp. :)
 
От: От: Re: Каква операционна система използвате и защо?

XP по принуда.:(
Ubuntu с любов :)

Погледни първо графичните среди за Линукс и тогава кажи кое кърти,а и ще разбереш колко е откраднал чичо Бил.И за капак на всичко в Windows 7 ама мноого са откраднали от графичния интерфейс на MacOS.

Че тя и виста си е чист MacOS X ... :D Леопарда,ако не се лъжа :D Влезте в Youtube и напишете CompizFusion или Beryl или само Compiz - по ваше усмострение... Изгледайте няколко клипчета и пак ще си говорим :))))
 
От: Каква операционна система използвате и защо?

Вистичка - служебно
ХР - по домашно му

Ама май ХР-то ще бъде махнато. А като говорим за крадене, не че съм фен на Вин-а обаче нека не забравяме, че всичко тръгна едно време от 3.1, след това 95 и т.н. Не съм много запознат с повечето линукси обаче първите ми впечатления преди доста години за линукс бяха, че е просто безплатна имитация на 95/98 и т.н. И все пак може да се каже, че съм влюбен в слакс-а на флашката ми, колко работа е свършил досега само той си знае :)
 
От: Каква операционна система използвате и защо?

всичко си тръгна от дос-а когато работхме още с cd games и играхме pacman

иначе на ПС съм с ХП
на лаптопа съм с Vista Ultimate
малко твари ама кво да се прай кефи на външен вид с аеро темата пък и драйвърите съкс на ХП
 
Последно редактирано:
От: Каква операционна система използвате и защо?

Desktop система: Debian 4 - стабилна, сравнително бърза и хоствам разни неща на нея.
Mobile - WIndows XP SP2 - има драйвери за всичко и си подкарвам софтура, който не работи под линукс-а.
 

Горе