Какви вградени иструменти за SEO в уебсайт

stuklen

Well-Known Member
Човъркам по една моя CMS система, и ми се ще да добавя инструменти за SEO, но не съм много на ти в областта.
По темите из форума се говори за това, явно има нужда.
Искам да събера мнения по въпроса какви вградени инструменти за SEO очаквате да има в един CMS, които да помагат на SEO-тата в по-доброто представяне на уебсайта?
 
От: Какви вградени иструменти за SEO в уебсайт

Човъркам по една моя CMS система, и ми се ще да добавя инструменти за SEO, но не съм много на ти в областта.
По темите из форума се говори за това, явно има нужда.
Искам да събера мнения по въпроса какви вградени инструменти за SEO очаквате да има в един CMS, които да помагат на SEO-тата в по-доброто представяне на уебсайта?

Система, която се нуждае от допълнителни добавки за да се подобри SEO-то са системи, който трябва да се избягват. В много редки случай се налага да се правят промени по ядрото на системата, за да може тя да работи правилно (както е създадена) с някакво допълнително инсталиране разширение. В случаите в който имате такова разширение, което се нуждае от модификация по ядрото, то трябва въпросното разширение да си върви с модификацията (обикновено му се вика плъгин), ако няма такова то тогава трябва да се бяга от въпросното разширение, въпреки всички е хубаво да се прочете, точно какво ще се промени, понеже има експерти пишат плъгини за разплащания, оставяне на отзиви и кво ли не, който могат да ти създадат повече проблеми от колкото друго. Разширенията, който обикновено създават проблеми са разширенията за SEO на сайта.

Колкото по - силна и мощна е дадена система за управление на съдържанието, толкова по - лесна за оптимизиране е тя. Оптимизацията не е нещо стандартно и за всеки един дизайн, дейност, тема, ниша и кво ли още не оптимизацията може да има най - различни форми. Правилното оптимизиране е човек с познания по програмиране да седне и да я оптимизира. Не говоря за оптимизатор без грам програмни познания, понеже той тогава не познава механиката на работа на цялата система и дори и да знае правилата то пак все едно нищо не знае.

Общо взето такива разширения за подобряване на SEO-то на сайта се супер излишни. Първото е шаблона, той е 80% от SEO-то на CMS-от. Следващите 20% се разпределят по следния начин:
- Структура на сайта - 5% (Да е максимално сбита и съкратена. Колкото по малко линкове има сайта вътре в себе си, толкова по добре. Ако можеше целия сайт да е само с един линк и да е полезен, колкото онлайн магазин с 10k продукти, щеше ад е идеално, ама уни нестава.)
- Съдържание в сайта - 5%
- Заглавия на всяка страница - 5% (Трябва да се уникални, да не се повтарят, да имат общо с контент, да са поставени в правилния таг и да са структурирани правилно)
- Мета описания на всяка страница - 5% (Това не е особено важна част от SEO-то, тук трябва да се гледа да не се повтарят едно с други, да не се повтарят със заглавията и да са уникални разбира се и да имат общо с контента)

Няма друго съществено важно onpage SEO-то на сайта.

ПП -> За да не се появят псевдо експерти, който да ми казват че слагам само 5% за съдържание в сайта, ще кажа че не говоря за контент (статии, писания, картинки и други), ами говоря за релации, обожначаващи тагове, спазване на стандарти, защитаване на авторското право и други синтаксисни благинки (който пак приспадат към шаблона и изцяло към шаблона, понеже не зависят от CSM-то).

Самото съдържание в сайта е изключително важно значение за позициониране на сайта ви. Може би съдържанието в сайта е едно 90% от цялостното SEO, погледното в общ план. Ако имате качествени текстове и уникални (най - важното), то дори и да сте казали на гугъл да не ги индексира и да не ги поглежда изобщо, той ще ги има предвид и ще ви класира.
 
Последно редактирано:
От: Какви вградени иструменти за SEO в уебсайт

Разгледай SEO плъгините за Wordpress.
 
От: Какви вградени иструменти за SEO в уебсайт

ахо, колко пъти да ти казвам, че кратуната ти е празна?
Иска пример - давам го.
Кое не разбра?
От къде разбра, че става въпрос за Wordpress????
 
От: Какви вградени иструменти за SEO в уебсайт

Не, няма значение от системата. Просто практики, примери и улеснения ме интересуват.
Най-просто казано, каква функционалност би помогнала на един оптимизатор в работата му с CMS-a. Няма значение от CMS, то едно нещо като върши работа може да върши навсякъде.
@uphero можеш ли да кажеш конкретни плъгини да разгледам?
Както каза и @hahovec трудно е хем от програмиране, хем от SEO да се разбира по много и обратно. Всякаква конкретика ще е от полза.

За пример към момента имам автоматично генериране на ключови думи , тагове, описание (на база статия/текст), автоматични юзър френдли урлс/ на бг, ен или транслитерирани.
Не знам това ли се води SEO инструменти .. и какво още може да се добави за улеснение.
 
От: Какви вградени иструменти за SEO в уебсайт

sh404SEF за Джумла има много възможности, но трябва да се внимава, защото един сайт така го бях омазал, че нито аз нито Гугъл можеше да го намери :)
 

Горе