Какви плюсове и минуси може да донесе една социална мрежа?

От: Какви плюсове и минуси може да донесе една социална мрежа?

бихте ли ми обяснили какво е боокмарк?

сайтове, в които си имаш акаунт и си записваш твои любими сайтове

най просто казано
 
От: Какви плюсове и минуси може да донесе една социална мрежа?

А какво е положението с описанието, което се дава при публикуване в социалните мрежи, например ако публикувам статия и започна да я събмитвам в мрежите с едно и също заглавие и описание, защото не ми се занимава и нямам време да мисля различни за 15 соц. мрежи?
 
От: Какви плюсове и минуси може да донесе една социална мрежа?

Според мене се преувеличава значението на социалните мрежи.
Всъщност това което се случва е точно обратното. Сайтовете помагат на социалните мрежи като им вкарват съдържание и потребителите следят потока от новини там, вместо в сайтовете.
 
От: Какви плюсове и минуси може да донесе една социална мрежа?

Значението на социалните мрежи може да се сведе до една дума - безценни.
 
Последно редактирано:
От: Какви плюсове и минуси може да донесе една социална мрежа?

Мога да говоря за фейсбук и туитър, защото предимно работя с тях. Накратко - създаваш общност от твои верни последователи, които можеш да вкараш в сайта си по всяко едно време на денонощието. Казват, че този трафик бил несериозен, бил временен и ала бала. За мен си е съвсем сериозен, стига да знаеш как да си изиграеш картите. Всеки твой почитател има свои приятели, които също могат да бъдат привлечени, като твои почитатели, защото те виждат какво правят приятелите им. На това му викат "вирусен ефект". Не напразно фейсбук сега въвеждат точно такава статистика - колко общо приятели имат всички твои почитатели. За да не се впускам в подробности само ще отбележа, че специално фейсбук и туитър стоят в основата на организирането на революциите от тази година в арабския свят, бунтовете в Англия, включително и в бунтовете покрай Катуница. И ти ме питаш, за кое са безценни? Това е новата платформа на общуване на модерния човек. Философията на хората е, че не им се търси каквато и да е информация, а информацията идва сама при тях - с рефреш на нюз фийда. :)
 
От: Какви плюсове и минуси може да донесе една социална мрежа?

Facebook минуса му е, че имат чести промени, които разгневява потребителите.
 
От: Какви плюсове и минуси може да донесе една социална мрежа?

Моята позиция е че Фейсбук е един сайт, които си изигра картите по перфектен начин. Едни хора започнаха да обясняват колко е важно за един сайт да има лайкбутони на ФБ на страниците си. Колко е важно да си направят страница във ФБ. На практика почти всички сайтове си сложиха бутони и се свързаха с Фейсбук. Това направи въпросната социална мрежа най-важния сайт след Гугъл. Потребителите да не влизат в твоя сайт, а да си следят всичко във ФБ и да си коментират там твоето съдържание.
Кой печели обаче от това? Със сигурност не са сайтовете. Те дефакто си дадоха съдържанието и потребителите си на Фейсбук безплатно.

Па отношение на ролята на ФБ във арабския свят ОК, но за Катуница не. Всичко беше изтрито. Прави си изводите сам.
 
От: Какви плюсове и минуси може да донесе една социална мрежа?

Кой печели обаче от това? Със сигурност не са сайтовете. Те дефакто си дадоха съдържанието и потребителите си на Фейсбук безплатно.
Не разбирам. Ако искаш нещо да не се вижда от хората, дръж си го на флашка. Според мен всички печелят от социалните мрежи. Фейсбук печели от теб, защото го използваш, ти печелиш от него, защото ти кара трафик.

За Катуница, беше изтрито, защото беше докладвано като расистко съдържание от т.нар. "фейсбук контрольори".
 
От: Какви плюсове и минуси може да донесе една социална мрежа?

Въобще не знаеш какво говориш.

Потребителите да не влизат в твоя сайт, а да си следят всичко във ФБ и да си коментират там твоето съдържание.
Това просто не е вярно. Най-големият трафик към сайтове се прави от социалните мрежи - фб и туитър. Знаеш ли колко човека ще влязат в сайта ти, ако някой публикува връзка в 500 000 хилядна фен страница? Чакай да ти дойде такъв трафик от търсачки. Само човек, който грам не се е занимавал със социални мрежи, може да напише такова нещо. Кое четат, малките тъмбнейлчета или кратките описания на линковете? Социалните мрежи ти позволяват да си създадеш вярна група от последователи, които да командваш кога да влизат в сайта ти. Те не виждат цялата информация, а само малка част от нея и от там отиват в сайта ти. Фейсбук служи като свръзка между теб и твоите почитатели, които можеш да заливаш с всякаква информация и да печелиш от това.
 
От: Какви плюсове и минуси може да донесе една социална мрежа?

Официалната страница на Ман Юнайтед с 20 милиона фена.
https://www.facebook.com/manchesterunited?sk=wall
Кажи какво ли се случва когато публикуват линк от www.manutd.com, и поста има 20 хиляди харесвания и 30 000 коментара. Предполагам, че са се прецакали, като използват фейсбук :lol:
 
От: Какви плюсове и минуси може да донесе една социална мрежа?

Примера не е уместен.
Дай ми пример с твой сайт, със сайт на познат. Сайт който е стартирал и благодарение на ФБ е постигнал нещо.
Ман Юнайтед го е имало много преди да се пръкне ФБ, и ще го има дълго след като ФБ няма да го има.
 
От: Какви плюсове и минуси може да донесе една социална мрежа?

Не си ли виждал сайтове с големи страници? Разбира се, българските мащаби са по-скромни. Почти всички популярни сайтове имат големи фб страници. Безсмислено е да ги изброявам. А западните имат огромни фб страници. Това е, поогледай се и ще видиш. Не виждам, защо трябва да се казва на бялото - черно.
 
От: Какви плюсове и минуси може да донесе една социална мрежа?

Ти пак извърташ нещата.
Аз те питах "Дай ми пример с твой сайт, със сайт на познат. Сайт който е стартирал и благодарение на ФБ е постигнал нещо."

Ти какво ми отговаряш? Ами виждал съм големи сайтове със страници във ФБ. Това е ясно.
Въпроса е каква име е ползата на тези сайтове да ги имат тези страници там. Аз твърдя че ползата на ФБ е по-голяма от ползата на тези сайтове.
 
От: Какви плюсове и минуси може да донесе една социална мрежа?

"Дай ми пример с твой сайт, със сайт на познат. Сайт който е стартирал и благодарение на ФБ е постигнал нещо."

Сайта в подписа ми е на няма и месец и има повече посещения от Свежо от колкото от Гугъл, за момента е така по-натам може и да се променят нещата и все пак нали искаше пример.
А колегата горе ясно ти каза, ако имаш много фенове и им поднесеш информация както трябва в ФБ ще се получиш страшно много посещаемост. Беладона списание belladonna-bg.com примерно по мои наблюдения се справят чудесно с популяризацията си в ФБ.

Социалните мрежи са си супер полезни, едно ти дават връзка и ти помагат за позиционирането ти в търсачките, друго и трафик ти носят.
 
От: Какви плюсове и минуси може да донесе една социална мрежа?

Въпроса е каква име е ползата на тези сайтове да ги имат тези страници там.
Понеже трудно загряваш, ще ти го напиша пак - Т Р А Ф И К

п.п. Като постоиш достатъчно тук ще разбереш кой ми е сайта ;)
 
От: Какви плюсове и минуси може да донесе една социална мрежа?

Сега на криеница ли ще играем? :)
Ще поостана в сайта достатъчно за да разбера тогава.
:)


Не загрявам трудно (поне така си мисля). Че има трафик има, но не съм убеден че си заслужава чак толкова.
Позовавам се на страницата си ФБ, и гугъл аналитикс на сайта.
Надявам се не си мислиш, се пиша за да съм контра и да се заяждам. Търся отговори на въпросите които си задавам.
 

Горе