Какви плюсове и минуси може да донесе една социална мрежа?

От: Какви плюсове и минуси може да донесе една социална мрежа?

Ако страницата ти е 10 000 и от нея влизат 1000 човека на ден (което е доста малко и реално от такава страница можеш да си вкараш доста повече хора в сайта), какъв ли трафик ще имаш, ако страницата ти е със 100 000 фена? А с 200 000? (въпросите са реторични). Във форума има доста теми, в които се продават страници/линкове, поразгледай и приятен престой тук. ;)
 
Последно редактирано:
От: Какви плюсове и минуси може да донесе една социална мрежа?

Да поразгледах форума, и продажбите и покупките ... :)

Само един въпрос последно, който си е съвсем по темата "Какви плюсове и минуси може да донесе една социална мрежа?"

Според тебе ФБ няма минуси, така ли?
 
От: Какви плюсове и минуси може да донесе една социална мрежа?

Социалните мрежи са инструмент за популяризация. Дори гугъл вече взима под внимание социалните мрежи и как хората взаимодействат със сайтовете (мисля, че тук имаше тема в сео раздела). Лично аз не виждам минуси и горещо препоръчвам всеки колега да ги използва.
 
От: Какви плюсове и минуси може да донесе една социална мрежа?

Аз минуси не мисля, че име. Все пак от значение е какво публикуваш в социалните мрежи. Понеже стана въпрос за Свежо сега погледнах дали линковете им са dofollow понеже и аз имам две три статии там, но уви - не са. Ако публикувате в социалките единствено с цел линк билдънг, задължително е линковете да са dofollow, а това се проверява най-лесно с плъгини за браузъра. Аз използвам Firefox с SearchStatus, който е много полезен SEO инструмент.
 
От: Какви плюсове и минуси може да донесе една социална мрежа?

А какво е положението с описанието, което се дава при публикуване в социалните мрежи, например ако публикувам статия и започна да я събмитвам в мрежите с едно и също заглавие и описание, защото не ми се занимава и нямам време да мисля различни за 15 соц. мрежи?

Ако публикуваш статия в социалните мрежи е добре да подготвиш предварително няколко различни заглавия и различни описания на статията. Ако не го направиш, ефектът ще бъде отрицателен, от гледна точка на SEO оптимизацията.
 
От: Какви плюсове и минуси може да донесе една социална мрежа?

Аз минуси не мисля, че име. Все пак от значение е какво публикуваш в социалните мрежи. Понеже стана въпрос за Свежо сега погледнах дали линковете им са dofollow понеже и аз имам две три статии там, но уви - не са. Ако публикувате в социалките единствено с цел линк билдънг, задължително е линковете да са dofollow, а това се проверява най-лесно с плъгини за браузъра. Аз използвам Firefox с SearchStatus, който е много полезен SEO инструмент.

С новия алгоритъм Гугъл Penguin се вижда, че особено е важно сайта да има разнообразна линкова картина. Затова не бива да се подценяват и nofollow линковете, които задължително трябва да ги има наред с dofollow. В противен случай става доста подозрително...
 
От: Какви плюсове и минуси може да донесе една социална мрежа?

Може много да се пише относно ползата от социалните мрежи, неимоверно, една от тях е своевременната информираност, не само на локално, но и на глобално ниво.
Със сигурност, обаче, една от доказаните вреди е отнемането на прекалено много лично време и намеса в личното пространство. За щастие живеем в свободни времена и всеки е свободен да прави избора си сам.
 

Горе