Какви са нашите права върху сайта/ марката?

k1kas

New Member
Здравейте,

Моля, ако някой знае, нека да сподели какви са точно нашите права върху името на сайта и съответно марката.. тоест
ако си купя домейн с име zavseki.bg и някой направи сайт, който е zavseki.info. Имаш ли право да го съдиш и как можеш да се защитиш.

Къде и как мога да регистрирам търговска марка? ако някой знае, моля да сподели. ( за Цяла Европа ).

И ако сега създам търговска марка, която примерно се казва zavseki, имам ли някакви права, ако съществуват вече сайтове с това име?

Надявам се да ме разбрахте с тези примери, които дадох.

Благодаря за вниманието
 
От: Какви са нашите права върху сайта/ марката?

Пропуснах още нещо..
Какво се случва, ако имаш сайт, който завършва на .com и се окаже в последствие, че някой има запазена марка за цяла Европа със същото име какъвто е сайта ти?
Могат ли да ти вземат сайта?
 
От: Какви са нашите права върху сайта/ марката?

Пропуснах още нещо..
Какво се случва, ако имаш сайт, който завършва на .com и се окаже в последствие, че някой има запазена марка за цяла Европа със същото име какъвто е сайта ти?
Могат ли да ти вземат сайта?

купуваш всички разширения и си връзваш гащите
 
От: Какви са нашите права върху сайта/ марката?

Къде и как мога да регистрирам търговска марка? ако някой знае, моля да сподели. ( за Цяла Европа ).

Която и търсачка да попиташ, ще те заведе на правилното място.

А форума разгледа ли по тези въпроси?
 
От: Какви са нашите права върху сайта/ марката?

Примерно си физическо лице със сайт my_site.bg и се случи, че фирма която се е регистрирала като my_site може да ти го вземе по закон.
Сайт различен от .bg и притежание на физическо лице не може да бъде взет от фирма, освен ако собственика не го отстъпи.
За my_site.bg, my_site.net, my_site.com спасението ти е да си купиш всичките - поне дотолкова знам :)
 

Горе