Какви са социалните и здравни осигуровки за управителя на фирма?

webselo.com

Active Member
Здравейте, колеги, предстои ми регистрация на фирма.
Бихте ли споделили какви са приблизителните разходи за:
-здравни и социални осигуровки.
-счетоводство.

Разходи за осигуровки, здравни и социални за:
1) За управителя, примерно 1200 лв месечно нетно.
2) За сътрудник на фирмата, работещ на постоянен трудов договор (8 часа, 5 дни седмично) . Примерно 700 лв месечно нетно.

Други ежемесечни разходи, съпътстващи работата на всяка фирма.

Благодаря предварително.
 
Последно редактирано:
Май към 60% данъци имаш на брутото общо. Но не се доверявай на мен не съм счетоводител.
 

Не го разбирам - какво означава това:

осигурителен доход: 1200 лв. - реален


осигурителни вноски работодател: 217.20 лв. (тази сума плаща работодателят, така ли? )

осигурителни вноски работник: 154.80 лв. (тази сума плащам, ако сам се осигурявам ли?)

Мисълта ми е - ако изкарвам месечно, например, 1200 чисти, колко от тях ще отидат за данъци.
 
Да ако искаш целия приход да го получиш като заплата набутването е голямо.
 
Здравей,
Ще напиша общо нещата, както ги знам, без подробности много поне да се ориентираш. Може някъде да не съм много точен, но общо взето е това:
- Ти си собственик и управител на ЕООД-то, ок.
Осигуряваш се минимално мисля 420 лв. е минималната заплата. За управител и собственик имаше нещо за двойно осигуряване, т.е ако ти си работиш сам хем, като управител, хем като работник. Най-евтиния вариант е 420 лв.+420 лв. Тези суми, не знам, как точно се смятат за осигуровките, но е нещо от порядъка на 130-150 лв. внасяш здравни и социални и тн. осигуровки.
При наемане на човек, ползвай таблицата, т.е линк от горния пост и виж ти като шеф колко ще трябва да му плащаш, т.е като собственик на фирмата.
За печалбата данъка си е 10% все още. От тия 1200 лв където пишеш, може да имаш разходи за наем и други, които ги вадиш от тези 1200 лв и примерно оставят 1000 лв. На тази сума, данъка ти е 100 лв. Това е. Надявам се да си поразбрал, макар, че това е просто общо инфо, ок.

Успех!
 
Благодаря ти, много си любезен/любезна :)
Тоест общо осигуровките са ми около 150 лв при положение че се осигурявам като управителе (420+420)?
 
Приятелски съвет: счетоводна консултация, струва 20-30 лева. Отговор на всички въпроси, че и отгоре. Иначе ще стане по-трудно и ще се объркаш.
 
Имате няколко варианта като управител:
- трудов договор - вижте калкулаторите /при ЕООД обаче няма да стане/
- договор за управление и контрол, имате 10% нормативно признати разходи
- самоосигуряване на 420 лв. /сумата е 110 или 130 лв - зависи как ще си изберете/
Преди да регистрирате фирмата - срещнете се със счетоводител и помислете някои неща.
P.S. следващата година най-вероятно ще се променят сумите за осигуровки, все пак ще приемат промени в законите.
 
Благодаря ти, много си любезен/любезна :)
Тоест общо осигуровките са ми около 150 лв при положение че се осигурявам като управителе (420+420)?

Като управител на ЕООД на минимална заплата - 130 лв осигуровки
 

Горе