Какви са цените на най-разпространените уеб услуги?

karelia

Member
Не намерих такава тема, ако има извинете :mrgreen:

Интересувам се какви са цените на най-разпространените уеб услуги.
Ясно ми е, че цената на едно лого може да е 5лв от детето на съседа до стотици хиляди от обществена поръчка.
Питането ми е по-скоро за някакви ориентировъчни цени на услуги, които всеки един предприемач би се нуждаел.
Какви са вашите наблюдения? :mrgreen:

За да е по-лесно да отговорите, давам примери за услуги (ако съм пропуснала някои услуги допълвайте):
- Дизайн на лого
- Дизайн на визитка
- Дизайн на фирмена идентичност
- Дизайн на флаер/брошура

- Дизайн на банер
- Дизайн на фейсбук корица
- Дизайн на снимки за фейсбук/инстаграм (снимка+надпис)

- Изработка на статичен уебсайт
- Изработка на динамичен уебсайт
- Изработка на електронен магазин
- Поддръжка на уебсайт

- Писане на статия
- Превод на статия

- Развиване на фейсбук страница
- Поддръжка на фейсбук страница

Вие сте :mrgreen:
 
От: Какви са цените на най-разпространените уеб услуги?

Прекалено е относително за да може някой изобщо да ти даде ориентировъчна цена . По - добре дай повече информация ,изготви си нещо като задание подробно за всяк една услуга. Например цената за изработка на какъвто и да било сайт е строго индивидуална и се влияе от прекалено много фактори. Това е все едно да те питам "Кажи ми примерна цена за зелена кола и за зелен мотор"
 
От: Какви са цените на най-разпространените уеб услуги?

За писането на статии и ФБ страниците се присъединявам към мнението на mistral26. Колкото клиенти има, толкова са и специфичните изисквания, а от там цените варират доста.
 
От: Какви са цените на най-разпространените уеб услуги?

- Дизайн на лого - 30 - 100лв
- Дизайн на банер - 10 - 50лв
- Дизайн на фейсбук корица - 20лв
- Дизайн на снимки за фейсбук/инстаграм (снимка+надпис) - 20лв
- Писане на статия - за български масово 100 думи 1лв. Хубава статия 500-600 думи - 10лв
- Превод на статия - 100 думи 1лв (зависи от езика)
- Развиване на фейсбук страница - 100+ (месечно)
- Поддръжка на фейсбук страница - 150лв

Това са цените, които ориентировъчно съм плащал или искам от клиенти.
 
От: Какви са цените на най-разпространените уеб услуги?

Питането ми е за базисни услуги. Ясно е, че цената се формира от сложността на заданието, затова приемаме, че цената тук е за най-елементарното без нищо повече.
Статичен уебсайт е 5 страници, динамичен е примерно УП+тема, а онлайн магазин е примерно ОК+тема.
Не съм съгласна с примера за колата, защото ако някой ми каже, че търси каквато и да е кола, веднага бих казала примерна цена.
Темата е за ориентировъчни цени, а не за конкретни.

Докато съм писала, CopyTheFunk е писал също. Благодаря ти за мнението, точно такова исках да видя.:mrgreen:
 
От: Какви са цените на най-разпространените уеб услуги?

За сайтовете не може да се определи точна цена , поради причината че има разлика дали е къстъм, система или готов CMS - разликата в цената е огромна - това само като базово
От там започва да се калкулира цената и после вече в замисимост от изискванията.
 

Горе