Какви стъпки да предприемете след регистрация на фирма?

3. Закупуване на касов апарат

Тази стъпка е задължителна, единствено ако приемате плащания в брой. За всякакви други плащания (банкови преводи, Paypal, EasyPay, Epay и т.н.) не е необходимо да се издават касови бележки. Когато се закупува касов апарат, той задължително се свързва с НАП като тази услуга се предлага от всички фирми, продаващи касови апарати.

.

Ако фирмата ми продава само онлайн и изпращам всичко с Еконт (лицензиран пощенски оператор) трябва ли да имам касов апарат?
 
Да, специално е насочена към самите онлайн търговци тази услуга. Може без касов апарат. А и е голяма занимавка честно казано.


Супер тема, тъкмо се оглеждам за нещо такова. На мен ми беше обяснено, че може като пращаш нещо през еконт, да пише име на фирма, вместо физическо лице. За някой може да е по-лесно
 
Може ли името на Еконт за услугата, която споменахте?

Ако е ставало дума за моя коментар - не я знам, просто отидох и попитах в офис, възможно ли е - казаха да, става за няколко минути.
 
В момента правя регистрация като администратор на лични данни . Фирмата се занимава с търговия на стоки по интернет. Кое е най-удачно да избера за цели на съхранение на личните данни, като ако избера други трябва да въведа точно наименование.

1. управление на човешките ресурси
2. директен маркетинг
3. финансово-счетоводна дейност
4. банково и застрахователно дело
5. пенсионна, здравна и социално-осигурителна дейност
6. обществен ред и частна охранителна дейност
7. частно разследване
8. правораздаване
9. правни услуги
10. управление на собственост
11. информационни, компютърни и комуникационни технологии
12. образование
13. здравеопазване
14. местно самоуправление
15. профилиране (чл.12, т.1 от Наредба №1 от 30 януари 2013 г.)
16. други, неупоменати по-горе:
 
1 и 3. Ако нямаш служители или няма да наемаш само 3
 
1 и 3. Ако нямаш служители или няма да наемаш само 3

Благодаря , а ако е удобно оше малко помощ.
III. НОРМАТИВНО ОСНОВАНИЕ (ПОСОЧВАТ СЕ КОНКРЕТНИ НОРМАТИВНИ АКТОВЕ)*:
__________________________________________________________________________________
 
Идеята на темата е полезна. За съжаление е доста остаряла вече и съответно информация в нея е неактуална. Ако има авторът има интерес, бих помогнал за актуализиране на материала, за да бъде реално в помощ на четящите ;)

Edit: Написах суперподробен материал за задължителните стъпки след регистрация на фирма, който можете да прочетете тук.
 
Последно редактирано:

Горе