Какви функционалности трябва да притежава един професионален онлайн магазин!!!

Cekyto

New Member
Привет колеги,
пускам тема, която ще ми помогне лично, а и надявам се на всички, които искат да направят всичко както трябва.
Започвам проект за онлайн магазин и ще се радвам на вашите съвети. Идеята е да продавам с - 30% от цената им в момента в България. Всички завишават цените. Това не ме кефи! За целта обаче искам да се подсигуря със SSL сертификат 256 битов. Интегриране на виртуален пост терминал и Paypal както и плащане по банка.Сайта няма да поддържа плащане с наложен платеж, но ще компенсирам с много сигурност за своите клиенти!
Ще се радвам да споделите мнение и опит...
 
Последно редактирано:
От: Какви функционалности трябва да притежава един професионален онлайн магазин!!!

Аз ще споделя, че проекта ти не трябва да е за България :) Щом няма наложен платеж, си изгърмял в България, но пък зависи и какво продаваш, де.
 
От: Какви функционалности трябва да притежава един професионален онлайн магазин!!!

Авточасти и аксесоари, брони,фарове,стопове - всичко
Отделно части втора употреба в друга секция - там всичко е с наложен защото частите са тук.
Отделна секция за продажба на автомобили
Застраховки и каско
 
От: Какви функционалности трябва да притежава един професионален онлайн магазин!!!

Всичко става с времето и в зависимост от сайта когато забележиш че ти трябва нещо го правиш. Не може да почнеш да ги мислиш, преди да имаш престава за какво ще е сайта. Ако знаеш поне малко php css js няма да имаш проблеми да го надграждаш. И аз скоро реших да направя едно нещо и се оказа че за него няма нито една свяна тена на WP, за това се започва по трудния начин
 
От: Какви функционалности трябва да притежава един професионален онлайн магазин!!!

На БГ клинета не му дреме за сигурността. Иска да го види, да го пипне и да го върне на куриера ако не му харесва. Ако успееш да избиеш от главата на потребителите наложения платеж ще си супермен.
 
От: Какви функционалности трябва да притежава един професионален онлайн магазин!!!

На БГ клинета не му дреме за сигурността. Иска да го види, да го пипне и да го върне на куриера ако не му харесва. Ако успееш да избиеш от главата на потребителите наложения платеж ще си супермен.

Точно, в България всички искат да го видят преди това. Така, че ако им предложиш доставка в преглед преди плащане, ще те харесат много повече.
 
От: Какви функционалности трябва да притежава един професионален онлайн магазин!!!

Аз преди съм имал случай един клиент искаше да му пратя няколко чифта обувки да ги пробва как ще му стоят и да ги върне, егати ентусиаста:)
 
От: Какви функционалности трябва да притежава един професионален онлайн магазин!!!

А ако вкарам плащане с карта на 30% от стойността , а останалите 70% с фактура в брой при доставка до клиента
Да не забравяме и най-важния фактор - цената! При голяма разлика в цената аз лично бих се замислил кое ми ляга по изгодно.
 
От: Какви функционалности трябва да притежава един професионален онлайн магазин!!!

При голяма разлика в цената повечето хора ще решат, че си измамник.
 
От: Какви функционалности трябва да притежава един професионален онлайн магазин!!!

Жив си умрял, колега.

В България се пазарят за стойността на стоката, нещо е 10 лева, той вика 8 и иска после да го препродаде, ама ще чака.

Представи си некой бачкатор с мръсен гащеризон, които ще са ти основния таргет на теб дефакто, монтьор, с пръсти черни от масло и пот на чело, който си изкарва парите от смяна на филтри и съединители. Как мислиш, че тоя човечец ще се престраши да поръча дадена част и да предплати и да чака да дойде някога. Еле па и с карта.... Може да забравиш, ако ще сайта ти да се казва ssl://ssl.securessl.ssl.ssl.uk.eu.ssl

Няма начин просто, ганьо си е ганьо... А иначе, ако успееш да вкарваш части и да ги продаваш -30% ще имаш пазар, защото се търсят за стари таратайки и не само... Но трудното е да поръчаш толкова много, че да ти дадат цена с която да продаваш на -30%... ;)
 
От: Какви функционалности трябва да притежава един професионален онлайн магазин!!!

Стоката не е в БГ, 100 000 лв за да ги налея в стока. Как да избегна фактора на "поръчвам, след 1 ден размислям и се отказвам" . Стоката идва а клиент няма :D
 
От: Какви функционалности трябва да притежава един професионален онлайн магазин!!!

Ако искаш да действаш сериозно трябва да налееш (да се чете прежалиш) сума и да вкараш стока. Вече според зависи то възможностите ти, нишата ти и т.н. каква ще е тая сума.

Иначе може да стартираш с местните вносители и да поръчваш директно от производителя малки неща (да кажем части - филтри, свещи, ремъчета). Консумативи, но не аксесоари... не лайсни, топки за скоростен, ароматизаторчета...

Вкарвай неща, които ще можеш да продадеш винаги и няма да са ти излишни в магазина.

Това, ако искаш сериозно... Иначе листваш 10 000 продукта, пишеш ги налични в склада ти в хола и като ти влезне поръчка са почва телефонирания на поне 2-3 склада, където или го има, или не... И за 4 свещи дето са 40-50 лева примерно ти си дал 1 лев за телефон, отстъпката ти е 20% и имаш от цялата работа 5-6 лева печалба..., зависиш от много хора, които могат да се провалят и ти го отнасяш...
 
От: Какви функционалности трябва да притежава един професионален онлайн магазин!!!

Хмм интересна логика , но като начало няма да рискувам много. Дай боже и 1М да налея в стока. Средната ми цена на артикул е около 400 лв. И поне 2 години всяка печалба ще се инвестира обратно.
 
От: Какви функционалности трябва да притежава един професионален онлайн магазин!!!

Ако продаваш бутикови по-скъпи неща, примерно брони за Кайен, ама оригинални, такива дето никой ги няма в България на касапската цена -30% - ОК, бих си купил напред и да чакам. Но ако продаваш съединители по 1000 лева никой няма да го чака 2 седмици да дойде от запада, защото го има на Симеон на 2 места поне същия артикул или заместващ.

Но си направи сметката, че такива неща не се търсят масово, теб ти трбява и масата отделно от по-скъпите неща, за да може да имаш един стабилен приток на парични средства.

Може да вкарваш бутиковите неща сам, покрай тях леко по леко да почнеш примерно след година да трупаш стока обаче ти трябва и масовката.

Разбира се, ако продаваш тунинг неща не ти трябват турските производители, но ако продаваш оригинални или заместващи части ти трябват и турските боклуци и то да са тук, защото проблемите с тях са или че не стават или че въобще не струват и е "око да види, ръка да пипне"...
 
От: Какви функционалности трябва да притежава един професионален онлайн магазин!!!

Аз искам да градя престиж, а не да продавам боклуци. Турското да го продават бъдещите ми конкуренти. Не търся бърза възвращаемост.. търся постоянство и качество. Имам нужда от съвети как да стана още по-добър. От каква реклама имам нужда?
 
От: Какви функционалности трябва да притежава един професионален онлайн магазин!!!

Хубаво, че отричаш боклуците, но недей да отричаш средния клас неща. По принцип това е пътя напред - да предлагаш качество, та дори на идея по-висока цена. Така се гради бизнес.

Аз бих заложил на адуърдс и евентуално бих търсил след време начини да спонсорирам някакви евенти, където да има мои винили, щандче с по-засукани неща, 2-3 мацки. Разбира се по-ъндърграунд неща, не на пистата на Божурище да се цаниш да слагаш щанд, защото няма смисъл... Ако реализираш физически магазин, разцъкай и социална дейност в квартала, посади цветенца, ама така ги сади, че всеки да разбере че ти ги садиш, намажи некоя детска площадка с боя...

Рекламата е на по-заден етап, между това какво ще продаваш, идеята, концепцията и мисленето за това какви начални функционалности ще има в магазина ти.

Първо измисли какво ще продаваш, как ще го продаваш, каква ще е цялата логистика. Ще имаш ли приятели, които да "ударят рамо" като пазаруват от теб количества, които ще ти стигат да покриваш базовите разходи като счетоводител и хостинг. И чак след това мисли "там тая джвъчка сива или бембена да е, отдясно на падащото меню" и как ще рекламираш.
 
От: Какви функционалности трябва да притежава един професионален онлайн магазин!!!

за последното май се ебаваш :D
 
От: Какви функционалности трябва да притежава един професионален онлайн магазин!!!

Да допълня че онлайн магазина ще е интернационален. Затова ми е важно SSL и ВПТ.
 
От: Какви функционалности трябва да притежава един професионален онлайн магазин!!!

Не се ебавам, ако организираш така една поправка на детска площадка или например почистване с облагородяване на околоблоковото пространство около магазина ти (да речем, че магазина ти е в квартал) и хората разберат, че ти си го направил и си го направил така, че да е хубаво и на тях да им е хубаво ще ти се кефят, няма да ти правят проблеми и като някой им отнесе огледалото на паркинга ще дойдат при теб.

Социалния маркетинг в общността е АДСКИ голям за микро и малкия бизнес в Европа, за съжаление тук никой не пипа извън магазина си/имота си.

Намираш проблем и го решаваш. Гола полянка - засаждаш дръвчета и правиш градинка с цветя. Изкорубени бордюри пред гаражите в блока - викаш братята да метнат за 100 лева хасфалт и да оправят степенката. Обаче го обявяваш. "Аз ще направя това", "аз ще направя онова", "Тези дръвчета бяха засадени с помощта на онлайн магазин "4те подгревни свещи"" и т.н. Леко, културно, ненатрапчиво...
 
От: Какви функционалности трябва да притежава един професионален онлайн магазин!!!

Напълно съм съгласен. Да се върнем на функционалностите ... да вмъкна , че няма да се ползва платформа с отворен код, а всичко ще се пише от 0 според моите нужди.. Затова и пуснах темата - дали не пропускам нещо
 

Горе