Какво ви е мнението за Румен Виста?

Toя шут Румен Глиста откога пък е хиена? Струва ми се, че кариерата му на гуру приключи с последната му изцепка. Колко и неразбрали шарани да има - един сърч за 2 мин. и ще бягат с 200.
Излага варналиите, на ваше място не бих се гордял с него.
 
Винаги е било така. Тука са само тарикати, балъците са всички останали. Варненец балък няма.... Все пак израснал си сред акули, няма как да си таранка или шаран. В морето, оцеляват само хищни те рииби

Гледам тая тема и чета отговорите отдолу. Хем иска работяга да си съсипва тялото 8 чАса всеки ден, хем 800 кинта, вероятно бруто. Ама и млад да бъдел, стар не можело, вероятно е нужно и знатно потекло.

Акула до акула, мила моя майно'льо. Ако си в София точно на втория месец ще питаш де беше гарата да гониш влака за Варна.

Тоя отговор много ми хареса, цитат:
"Населението на страната се е стопило с над милион за около 10-15 години. Дори албанците и ромите не стоят тук, ами отиват в Швеция, Полша и Германия. България, заради работодатели с твоето мислене, до 20 години ще се е превърнала в някакво много долнопробно копие на Кипър - където всяко парче земя ще се държи от руснак, англичанин, или друг мангизлия, а бизнес и производство няма да има. Ще има само сив сектор и пране на пари.
"
 
Последно редактирано:
Винаги е било така. Тука са само тарикати, балъците са всички останали. Варненец балък няма.... Все пак израснал си сред акули, няма как да си таранка или шаран. В морето, оцеляват само хищни те рииби
Какво общо с Варненци има този Димитровградски съсед на Митко пайнера?
Да не говорим, че не живее дори във Варна, а в местност на село на 15км от града. На 1км от морето и 350м надморска височина. Иначе казано 4км по асфалтов път до плажа, до кк Зл. Пясъци.
 
Видяхте ли го милионерчето с 10те канала, със запор за 3 бона защото не е плащал издържа за детето си.
 

Гледам тая тема и чета отговорите отдолу. Хем иска работяга да си съсипва тялото 8 чАса всеки ден, хем 800 кинта, вероятно бруто. Ама и млад да бъдел, стар не можело, вероятно е нужно и знатно потекло.

Акула до акула, мила моя майно'льо. Ако си в София точно на втория месец ще питаш де беше гарата да гониш влака за Варна.

Тоя отговор много ми хареса, цитат:
"Населението на страната се е стопило с над милион за около 10-15 години. Дори албанците и ромите не стоят тук, ами отиват в Швеция, Полша и Германия. България, заради работодатели с твоето мислене, до 20 години ще се е превърнала в някакво много долнопробно копие на Кипър - където всяко парче земя ще се държи от руснак, англичанин, или друг мангизлия, а бизнес и производство няма да има. Ще има само сив сектор и пране на пари.
"
Ама много избирателно четеш. Там дето писах, че при мен никой никога не напуска, щото съм най готения работодател, чете ли?
 
Какво общо с Варненци има този Димитровградски съсед на Митко пайнера?
Да не говорим, че не живее дори във Варна, а в местност на село на 15км от града. На 1км от морето и 350м надморска височина. Иначе казано 4км по асфалтов път до плажа, до кк Зл. Пясъци.
Еми няма общо да, затова и се издъни като кифладжия....
 
Ама много избирателно четеш. Там дето писах, че при мен никой никога не напуска, щото съм най готения работодател, чете ли?
То всеки работодател го приказва това. Само дето истината е една друга.
Често чувам да ми казват, че никога няма да ме напуснат или, че биха работили за мен и без пари и тн.
Това като го прочетох и ми се изясни. Отворил си свободна работна позиция за циганка, да те хвали.
 
То всеки работодател го приказва това. Само дето истината е една друга.

Това като го прочетох и ми се изясни. Отворил си свободна работна позиция за циганката, дето те хвали.
Бъркаш човека, писал съм достатъчно последните 13 години във форума. Нали си следовател, лесно ще намериш как разсъждавам относно работата с хора. Нямам какво да се хваля тук, от форума съм взел само две момичета да пишат новини, пускам си обявите в джобса, като всички останали.
 
Бъркаш човека, писал съм достатъчно последните 13 години във форума. Нали си следовател, лесно ще намериш как разсъждавам относно работата с хора. Нямам какво да се хваля тук, от форума съм взел само две момичета да пишат новини, пускам си обявите в джобса, като всички останали.
Това са твои думи, тъй и не се научих да поставям отгоре на цитата кого цитирам. С едитора не се оправям.
800 лева за бачкер тежка хамалогия, че и с претенции - аз не бих се хвалил с това. Добре са ти го казали, заради такива "акули" за какъвто се имаш само няколко поста нагоре - и циганите избягаха кой къде свари.
Темата е за друго, не за управление на хора. При мен нещата са много добре, имам подход към всеки, атмосферата е страхотна и всеки дава всичко от себе си. Често чувам да ми казват, че никога няма да ме напуснат или, че биха работили за мен и без пари и тн. При мен никой не напуска, никога :) Може да ти прозвучи невероятно, но доста често някои колеги идват по рано на работа за да си пият кафето на спокойствие с мен. Въпроса е, че не мога да стигна до правилните хора, веднъж стигнал, знам какво да правя. Също знам, че има работливи, съвестни млади момчета, на които им се работи, но не мога да стигна до тях явно, затова е и темата...
 
Това са твои думи, тъй и не се научих да поставям отгоре на цитата кого цитирам. С едитора не се оправям.
800 лева за бачкер тежка хамалогия, че и с претенции - аз не бих се хвалил с това. Добре са ти го казали, заради такива "акули" за какъвто се имаш само няколко поста нагоре - и циганите избягаха кой къде свари.


800 лв. стартово беше добре да уточниш. В самата обява пише 800-1100, това за човек, към който изискването е единствено да може да пази равновесие., с основно образование, без опит, без способности, включително студент или ученик.

Същата обява я пуснах миналата година лятото, имаше 380 кандидатури, 2019-та беше ужас за работодателите, всеки си беше повярвал, че заслужава поне 5000 лв. щото съществува. Сега не е така. Вируса оправи нещата. По обявата ми във форума за 400 лв. работа от вкъщи имаше 200 кандидатури, едвам ги прегледах всичките. Взех не едно, а две момичета, които мисля са супер доволни.

Има си пазар на труда човек, няма откачалки, които да плащат повече просто ей така. Ти като отидеш в магазина плащаш ли повече от пазарната стойност за нещо, щото ти се вижда справедливо. Да, може да звучи като пазар за роби, но такива са нещата, не съм го измислил аз. Ако бях в София, същата работа, щях да се съобразявам с особеностите на пазара там. Какъв избор имам?
 
Вируса оправи нещата. По обявата ми във форума за 400 лв. работа от вкъщи имаше 200 кандидатури, едвам ги прегледах всичките. Взех не едно, а две момичета, които мисля са супер доволни.
Хванал си турбо криза, която дори не е икономическа. Обираш най-неграмотната прослойка, която изпада покрай неквалифицирания бизнес. Правителството зорлем затваря бизнеси, не казвам дали са прави или не, ама това дори не е капитализъм.

По '97 година хората нетно си плащаха, за да ходят на работа. Малък бях тогаз, тъй и не успях да убедя родителите си, да сменят бранша.

Не е оправил вирусът нещата, просто случи кошмарна пандемия, дето не ѝ се види края. Все си мисля, че с 800 лева не може да се оцелее нормално, не и при тия цени. Особено пък за тежка физическа работа.

Мисълта ми е да не се правиш на тежкия работодател, щото верно почнаха много прилики да стават с Румен Глиста.
 
Напоследък форумът ври от кретени. :)
Обикновено крадецът вика дръжте крадеца.

Лешоядите дето в момента се насират от кеф, че намират изпаднали мацки за няма и 200 евро месечно... Пожелавам на Биаро някой от семейството му да бачка за тия пари, там майка сестра жена дъщеря - квото има.

Един ден ще им се върне като бумеранг, просто защото няма кой да им купува боклуците. Старите къщи са пълни с дрехи, народът се понаучи да си гледа и храна по селата, аз наскоро се научих да си правя хляб.

Както един мъдър човек казваше - мизерията се разпростира като зараза. Не може около тебе всички да са зле, пък ти да си мега гъзаря.
 
Хванал си турбо криза, която дори не е икономическа. Обираш най-неграмотната прослойка, която изпада покрай неквалифицирания бизнес. Правителството зорлем затваря бизнеси, не казвам дали са прави или не, ама това дори не е капитализъм.

По '97 година хората нетно си плащаха, за да ходят на работа. Малък бях тогаз, тъй и не успях да убедя родителите си, да сменят бранша.

Не е оправил вирусът нещата, просто случи кошмарна пандемия, дето не ѝ се види края. Все си мисля, че с 800 лева не може да се оцелее нормално, не и при тия цени. Особено пък за тежка физическа работа.

Мисълта ми е да не се правиш на тежкия работодател, щото верно почнаха много прилики да стават с Румен Глиста.

Тебе да не те е ухапала пепелянка бе? Ти я почна тая простотия, като ми вадиш цитати от преди 2 години. Това че не разбираш какво е пазар на труда мой проблем ли е? Не, не е! Ти ако искаш плащай двойно и тройно за нещата, аз плащам за нещата, пък били те и хора, на пазарната стойност. Ти като искаш си вземай хора и им плащай 10000 лв., щото с такива пари ще живеят страхотно.
 
Не бе Биаро, просто не се правѝ на акула сред цигани, щото не вярвам друго да се навие да опъва каиша цял месец за 800 бруто. Че и транспорта да си плаща от джоба.

Това лято и аз плащах на работници, доста повече от твойте ставки, и то не у Варна ами на село.

Поне не се правя на акула.

Схващаш ли за кво те дърля?

Вярвам ти, че в момента е спек, просто един ден ще пищите и за цигани да ви престъпят прага.
 
Не бе Биаро, просто не се прави на акула сред цигани, щото не вярвам друго да се навие да опъва каиша цял месец за 800 бруто. Че и транспорта да си плаща от джоба.

Това лято и аз плащах на работници, доста повече от твойте ставки, и то не у Варна ами на село.

Поне не се правя на акула.

Схващаш ли за кво те дърля?

Схващам аз, тоя разговор съм го водил 1000 пъти. Всички искат да вземат една торба с пари, ама не могат нищо да правят. Каква е стартовата заплата на циганин с основно образование според теб. Колко да плащам на човек, който единственото му умение е да мести кашони на предварително указани места, даже и това не е нужно да го мисли. Имам 100 човека, които са готови да се продадат за 800 лв. , аз какво да направя, да взема 101-я за 1000 лв., щото така ми се вижда по човешко и тея 800 лв. няма да му стигат за ракия. Човек, дръж се малко по сериозно. че тея глупости изобщо не са за тоя форум. Това да не ти е комунизъм, на всеки според потребностите.... Не, тука е капитализъм, на всеки според възможностите.. Като не можеш нищо да правиш, умираш от глад, това са реалностите.

Това с акулите явно не си го схванал правилно. Аз тая черта на варненци я мразя най-много, тоя грозен тарикътлък. Просто тук всички са такива - агресивни, тарикати, само гледат да те излъжат и прекарат.
 
Това с акулите явно не си го схванал правилно. Аз тая черта на варненци я мразя най-много, тоя грозен тарикътлък. Просто тук всички са такива - агресивни, тарикати, само гледат да те излъжат и прекарат.
Аха, ти не си от тях...
Само да питам - навръх тия 800 бруто глоби налагаш ли, че и това е пазарна практика.
Клеей кво се приказва за варналии, големите акули!
Само да намерят лекарство за чумата - мога да ти обещая, че ще се хванете за палците, особено след презастроената и опустушена икономика. Точно за форума са тия размисли...
И не, туй не е капитализъм. Затварят ти бизнеса и приходите, още една стинка не са дали от компенсациите, ама иначе харчовете и данъците си вървят.
Капитализмът не се меси в такава степен на частника. Май е някакъв нов строй, през 2 месеца да те отварят и затварят, аз не знам друго такова в човешката история.

П.с. това е актуално, явно и сега в дивия спек не можеш да намериш читав майстор. Сашо е точно в тоя бранш у Варна.
 
Последно редактирано:
Аха, ти не си от тях...
Само да питам - навръх тия 800 бруто глоби налагаш ли, че и това е пазарна практика.
Клеей кво се приказва за варналии, големите акули!
Само да намерят лекарство за чумата - мога да ти обещая, че ще се хванете за палците, особено след презастроената и опустушена икономика. Точно за форума са тия размисли...
И не, туй не е капитализъм. Затварят ти бизнеса и приходите, още една стинка не са дали от компенсациите, ама иначе харчовете и данъците си вървят.
Капитализмът не се меси в такава степен на частника. Май е някакъв нов строй, през 2 месеца да те отварят и затварят, аз не знам друго такова в човешката история.

Сигурно съм от тях, не знам.... Това казах. Като си израснал в такава среда, какъв да станеш....

Не, глоби не съм налагал никога, това го мразя, още от младежките си години, като работих на златните. 150 лв. заплата, накрая излизаш на -30 от глоби :D После тапанара се чуди що продавам фалшиви дискове и контрабандни цигари на чужденците :) Парадокса беше, че всички бяхме на отрицателни заплати, но никой не напускаше :) Това мисля, че обяснява нещата от гледна точка на работника.

За протокола. Заплатите при мен са около 1500 лв., което за Варна е много над средното, само за тая позиция беше 800-1100 лв. Така че спри с тая глупост.

Въпреки че ме засегна доста грубо тая свинщина, не съм кандидатствал нито за компенсации, нито за нищо, няма и да го направя. Имам фобия от държавни служители и гледам да ги избягвам.

Ти колко плаща на селските работници лятото? Ще не им плаща двойно?
 
"Ти колко плаща на селските работници лятото? Ще не им плаща двойно?"

Към 2 бона чисти месечно. И на всеки половин час фас пауза.
Сигурно съм, абдал.
Човек като си изкара парите мисля е редно да му се плати.
В дивият капитализъм един работник е издържал съпруга и деца. С 800 лева си правих сметка, че ако пътувам от село до града ми отива заплатата само за пътя и храната дето ще си я купувам за обяд.
Айде ако трябва да съм честен - остават 200 кинта за жена деца и режийни.
Що сте работили на минус заплати си е ваша работа. Дето казваш - тъй сте били научени.

Форд е казвал, че работническата класа някак трябва да се възпроизвежда, за да има и утре кой да работи.
Дивата ганювщина в БГ затри милион работоспособни само за десетина години, поне според статистиката. Май сме на първо място по отрицателен прираст, в света.
 

Горе