Какво ви е мнението за MLM ?

alus1onZ

Member
Как мислите има ли бъдеще подобна система в България?

Гледам са се изпохванали някви рибки на някаква въдичка наречена LR Health & Beauty .

Даже една позната ми уреди днес "бизнес среща" да ме зарибява за downline-а й . :lol:

И като почна да ми обяснява колко много пари се изкарвали и колко било лесно и приятно ми заприлича на Landing страниците ми с CPA оферти :mrgreen: .

Споделете имате ли някакви подобни преживявания и аджеба има ли въобще някой направил пари от подобна система (тук не се брой да си избиеш парите от "вноската" , за да започнеш работата).
 
От: Какво ви е мнението за MLM ?

щом една позната заедно със сестра си тегли скоро 5 бона заем от банка, за да си накупи 3 чувала Хербалайф, само и само за да не и се смъкнат точките и да и понижат нивото...

кво да ти кажа повече
:)
 
От: Какво ви е мнението за MLM ?

Обобщено, MLM (Multi Level Marketing) си е разпространена търговска практика и начин на продажба на стоки и услуги. Доста световни вериги го използват. Примерно, вижте Avon, които в момента имат рекламна кампания по българските телевизии.

С времето започна да се ползва от кого ли не и поради спекулативни и нечистоплътни практики се сдоби с лоша слава. Първите рекламни кампании в интернет тръгнаха като MLM, първите измами също. В България MLM-практиките бяха най-вече известни от игрите с писма и пирамидите, т.е. това допълнително почерни имиджа. В момента се използва повече като добро средство за зарибяване в доста aff.-програми, но в повечето става въпрос за реално неприложими математически модели, което може да се докаже с прости сметки. За сериозни печалби на долни нива не може и дума да става, по-вероятно е изгаряне на включилия се, ако рискува собствен капитал.
 
От: Какво ви е мнението за MLM ?

Пирамидалните схеми дотолкова дискредитират мрежовия маркетинг, че се забравят и положителните маркетингови стратегии. Ето какво е развитието и официалното отношение към MLM в САЩ:
The Federal Trade Commission (FTC) issued a decision, In re Amway Corp., in 1979 in which it indicated that multi-level marketing was not illegal per se in the United States. However, Amway was found guilty of price fixing (by requiring "independent" distributors to sell at the low price) and making exaggerated income claims.[16]
The FTC advises that multi-level marketing organizations with greater incentives for recruitment than product sales are to be viewed skeptically. The FTC also warns that the practice of getting commissions from recruiting new members is outlawed in most states as "pyramiding".[6] In April 2006, it proposed a Business Opportunity Rule intended to require all sellers of business opportunities—including MLMs—to provide enough information to enable prospective buyers to make an informed decision about their probability of earning money.
In March 2008, the FTC removed Network Marketing (MLM) companies from the proposed Business Opportunity Rule:
The revised proposal, however, would not reach multi-level marketing companies or certain companies that may have been swept inadvertently into scope of the April 2006 proposal.[17]
 
От: Какво ви е мнението за MLM ?

За млм незнам, но от CPA не се отказвай.
 
От: Какво ви е мнението за MLM ?

тези дават фирмени коли ......ако плащат и бензина няма да е лошо :)

Допълнително концепта за колата с фирмените коли на Mercedes Benz е върхът на системата за продажби на LR.



не може да се сравнява с AVON , която е компания създадена 19 век и задържала се на пазара до днес
 
Последно редактирано:
От: Какво ви е мнението за MLM ?

@HaRRo не съм и мислил да се отказвам от CPA :) . А при AVON мрежата не е точно същата като при LR и някои други MLM мрежи.

Но все пак не смятате ли, че в крайна сметка работниците взимат някакви мизерни пари за къртовски труд и обикаляне като луди.
 
От: Какво ви е мнението за MLM ?

Но все пак не смятате ли, че в крайна сметка работниците взимат някакви мизерни пари за къртовски труд и обикаляне като луди.

Така е. Защото се намират хора, които да продават срещу мизерни комисионни.
Друго си е да продаваш на 40% през Интернет без да се налага да се срещаш с клиентите си. (Напомням, че 40% комисионна от сумата, която плаща клиента е еквивалентно на 66.66% надценка).
 
От: Какво ви е мнението за MLM ?

Хубаво е да си най-отгоре в схемата и да получаваш процент и от пчеличките по-долу, които освен за себе си, работят и за теб.
 
От: Какво ви е мнението за MLM ?

ха стара тема, ама исках да пиша
бях на такава среща тия дни на поредната козметична фирма, за която за първи път чух, както и да е - един приятел вика, ела да видиш - голяма далавера. и аз веднага готов, още като спряхме пред хотел ми беше ясно - някаква "далавера". яко лудница, хора на тълпи, ще кажеш че си на площад тахрир, нищо, седнахме и си викам - брех тва кво ще е сега? никой не казва нищо, само - сега ще разбереш.
появи се един пичага и почна слайдовете, като стана дума за пари без да работиш веднага ми стана ясно след 2 минути - стария понци, хвала му на човека, че измислил най-балъшката схема (всъщност гениална, но пак балъшка за балъци да се ловят), та че чак до днес я ползват.
имах усещане че ще е много дълго цялото нещо, така си и беше. и като заваляха едни пачки, мерцедеси, поршета, яхти, острови си викам баси майката, кво бил гейтс и цукерберг се занимават с тия интернети и компютри, да почват да шиткат кремове и шампоани.
такива числа се появяваха на слайдовете, че направо падаха от кеф, хората в екстаз, очите им се оцъклиха като не знам какво... числата всъщност бяха съставени от някой, който никога явно не е чувал и за маркетинг или икономика, та ви казвам - извънземни прирасти и трендове! мамата си джаса, дет се вика. както и да е, то направо прекалиха по едно време с обещания и колко много се печели, хиперболизирано до не знам къде, чак евтино и плоско стана. то острови, милиони евро само като се къпеш, акцентирано на това - как си седиш в кенефа и си кендзаш и така докато си като мислителя на роден и така ти се цъкат няколко хилки в банковата сметка. офшорка ли, е какво е, данъьи някой да е чувал - не е. няма лошо, и аз укривам ама не може сега на пеСтин хиляди лева на година да ги укриеш, ще те хванат :) всеки иска мерцедес, ама както пича каза - не всеки може да кара такъв, ама не каза кой ще кара, организатора на схемата или да? лудница, поне да имаше нещо за хапване или пийване, нали се печели яко - как може да им се свиди една скаридка и чашка шампанско ц ц. аз сега само не видях логика една компания да раздава стотици милиони евро на някакви си хора, вместо да си ги прибира като печалба и да си наложи марката като нивеа, шварцкопф, лореал... е да нема да има балъчета да се вържат на млм-а
интересното е че в сащ не са на пазара, но брус уилис е рекламно лице :D
аз съм възхитен! не бе верно, аз си мислих, че пирамидите от тоя тип са отдавна забравени. сега чакам ситиком, мавроди, и още бум на надомната работа. криза е все пак :D
ае стига ви толкова че бързам да не изпусна порша!

кажете си мнението :))

вие какво ще кажете?
 
От: Какво ви е мнението за MLM ?

ха стара тема, ама исках да пиша
бях на такава среща тия дни на поредната козметична фирма, за която за първи път чух, както и да е - един приятел вика, ела да видиш - голяма далавера. и аз веднага готов, още като спряхме пред хотел ми беше ясно - някаква "далавера". яко лудница, хора на тълпи, ще кажеш че си на площад тахрир, нищо, седнахме и си викам - брех тва кво ще е сега? никой не казва нищо, само - сега ще разбереш.
появи се един пичага и почна слайдовете, като стана дума за пари без да работиш веднага ми стана ясно след 2 минути - стария понци, хвала му на човека, че измислил най-балъшката схема (всъщност гениална, но пак балъшка за балъци да се ловят), та че чак до днес я ползват.
имах усещане че ще е много дълго цялото нещо, така си и беше. и като заваляха едни пачки, мерцедеси, поршета, яхти, острови си викам баси майката, кво бил гейтс и цукерберг се занимават с тия интернети и компютри, да почват да шиткат кремове и шампоани.
такива числа се появяваха на слайдовете, че направо падаха от кеф, хората в екстаз, очите им се оцъклиха като не знам какво... числата всъщност бяха съставени от някой, който никога явно не е чувал и за маркетинг или икономика, та ви казвам - извънземни прирасти и трендове! мамата си джаса, дет се вика. както и да е, то направо прекалиха по едно време с обещания и колко много се печели, хиперболизирано до не знам къде, чак евтино и плоско стана. то острови, милиони евро само като се къпеш, акцентирано на това - как си седиш в кенефа и си кендзаш и така докато си като мислителя на роден и така ти се цъкат няколко хилки в банковата сметка. офшорка ли, е какво е, данъьи някой да е чувал - не е. няма лошо, и аз укривам ама не може сега на пеСтин хиляди лева на година да ги укриеш, ще те хванат :) всеки иска мерцедес, ама както пича каза - не всеки може да кара такъв, ама не каза кой ще кара, организатора на схемата или да? лудница, поне да имаше нещо за хапване или пийване, нали се печели яко - как може да им се свиди една скаридка и чашка шампанско ц ц. аз сега само не видях логика една компания да раздава стотици милиони евро на някакви си хора, вместо да си ги прибира като печалба и да си наложи марката като нивеа, шварцкопф, лореал... е да нема да има балъчета да се вържат на млм-а
интересното е че в сащ не са на пазара, но брус уилис е рекламно лице :D
аз съм възхитен! не бе верно, аз си мислих, че пирамидите от тоя тип са отдавна забравени. сега чакам ситиком, мавроди, и още бум на надомната работа. криза е все пак :D
ае стига ви толкова че бързам да не изпусна порша!

кажете си мнението :))

вие какво ще кажете?

Какво да ти кажа, аз преди няколко години присъствах на подобно нещо, беше пълна пародия. Едни слайдове, едни милиарди, едни клоуни отпред ни разправяха как забогатели, някъв с очила подскачаше и твърдеше, че е много богат и накрая казаха, че трябвало да дадем пари да идем и на втората лекция, която вече била платена и щели да ни обучат. А бе пълна пародия.. не ходете на такива простотии!!!!!!!!!!!!
 
От: Какво ви е мнението за MLM ?

мда интересно е :D
 
Последно редактирано:
От: Какво ви е мнението за MLM ?

Мулти левел маркетингът не е пирамида. Няма нищо общо с пирамидите.

Разбира се това не значи, че препоръчвам този бизнес модел (въпреки, че собствениците на форума изкарват добри пари именно от афилиейт програми, които работят на принципа на MLM - дават процент от продажбите на регистриралите се през афилиейт линковете).
 
От: Какво ви е мнението за MLM ?

Всъщност мрежовия маркетинг не е толкова лошо нещо. Това не типична измамна пирамида.
Тук става въпрос за пласиране и потребление на реални продукти, които биха били от полза за хората.
Идеален бизнес модел за жени, защото го използвт главно компании за козметика. При добра първоначална работа наистина може да печелите пари, без да правите нищо. Познавам хора, които правят по 1000-2000лв на месец от това наистина, опитаха се да ме навият, не успяха.

ОБАЧЕ това не е бизнес за всеки и изисква работа и маркетингови умения. Това НЕ Е сигурна работа, доходите, които обещават са за да навържат балъците и те от своя страна да навържат други балъци. Затова и презентациите на хората от тези фирми изглеждат като розови сънища за някои. Страхотен бизнес модел - за тези най-горе в йерархията. За повечето хора това е или набутване (защото са балъци), или просто малък допълнителен доход.

Мога да пиша много по-подробно за плюсовете и минусите на МЛМ, но не мисля, че е необходимо.
 
От: Какво ви е мнението за MLM ?

Сега се сетих да спомена, че някои банки отказват да ви открият сметка, ако разберат, че имате нещо общо с МЛМ (смятате да извършвате транзакции, коиот имат нещо общо с такава фирма или вашата фирма действа на този принцип). Карат ви да подпишете декларация, че няма да се занимавате с един куп дейности, измежду които е и МЛМ.

Businesses that intend to raise funds or capital from the public or promote multi-level marketing programmes.

Не знам защо банките толкова много мразят МЛМ (разбирам да не искат да се занимават с търговци на оръжия, цигари, фармацевтични продукти, доставчици на финансови услуги, които нямат лиценз и т.н., обаче защо мразят такова безобидно нещо като МЛМ?).
 
От: Какво ви е мнението за MLM ?

Описанието на тази презентация ми прилича на LR :) Не ги препоръчвам, скъпите им продукти не вървят добре в кризата, да не говорим за подвеждащите презентации.

Аз в последните 6 месеца се опитвам да комбинирам МЛМ с Интернет маркетинг (почнах само със SEO, после включих и PPC), с идея да събирам големи мрежи от хора. В първата компания (Forever Living) се провалих по различни причини, втората (NWA) върви обещаващо, имам доста голяма група вече, първия месец направиха около 6000 лева оборот (което ми дава към 400 лева печалба). В блога ми съм ги разказал тези истории... Може да сте сигурни, че в МЛМ има много пари, но също така от личен опит ви казвам, че много трудно се пробива. Все пак е възможно да постигнете огромни неща ако избягате от чистия МЛМ и развиете (онлайн) търговия с продуктите на компанията или пък застанете начело на мрежа в току-що стартирала държава. Ако тръгнете на чист МЛМ със срещи и презентации ще ви трябва нечовешка упоритост, за да постигнете нещо.
 
От: Какво ви е мнението за MLM ?

При МЛМ печели този, който е на върха на пирамидата (собственикът на търговските марки) и евентуално тези от по-високите нива.

(Това не е препоръка да се занимавате с МЛМ.)
 
От: Какво ви е мнението за MLM ?

Важно е да знаете, че специално LR имат едисонова награда за коректно разплащане отзад напред, която я отличава от пирамидите. Идеята е, че независимо кога се включиш, ако направиш по-голяма мрежа от човека над теб, то той няма да взима нищо по твоята линия. Това важи и за другите над теб. Взимат се само разликите в нивата. Ако аз съм на 3%, а човека над мен е на 6%, той ще вземе само 3% от моята линия. Ако и двамата сме на 6% или аз съм на повече, той няма да вземе нищо от моята линия.

Аз само със записването си вече бях на 3%.

Когато се стигне 21% има специален бонус от компанията. Добре е да се вслушате в подробностите когато сте на презентацията, а не в примерните проценти, точки, пари и коли.

Имам познати които се занимават от около година, изкарват по 1000 лв. месечно с по 4 часа седмично отделено време.

Аз започнах отскоро, направих по-голяма мрежа от човека над мен и изкарвам повече пари от него ; ) Не се занимавам сериозно с това, просто отодавна си търсех качествени продукти. Записал съм 6 човека досега и месечно имам между 100 и 200 лв. като ходя веднъж в месеца на презентация и водя по 4-5 човека да чуят идеята. Не се занимавам да продавам нищо. Според мен си заслужава, но не е желаната от мен професия.


Колкото до колите, за последните 3 месеца вече са раздадени над 30 автомобила. Някой от тях ги взеха мой познати и се убедих, че нещата работят. Досега са раздадени в България над 50 автомобила, а за последните 6 месеца компанията има ръст от 211% в продажби за България! Явно кризата не им пречи.

Някой беше споменал за платени обучения по-горе? Обученията са безплатни. На всеки 3 месеца има семинари, в 4-5 звездни хотели, уикенди с почивки срещу 50-55 лв. за нощувка с "all inclusive". При достигане на по-високи нива, компанията те изпраща на почивки и семинари по цял свят на нейни разноски.
 
От: Какво ви е мнението за MLM ?

Дам има хора, които имат коли. Сега намерих даже такъв сайт: http://lrbg.net/ И аз не съм привърженик на такъв тип търговия ама и това си носи пари. Всичко е въпрос на гледна точка и желание.
 
От: Какво ви е мнението за MLM ?

Я каква хубава тема макар и старичка не мога да не се включа :)

Моето мнение за МЛМ бизнеса като цяло е ДА но... !

МЛМ бизнеса е много замърсен от недоброжелатели или хора целящи бързи печалби чрез измамни схеми прикрити зад иначе страхотната идея за продажби и бизнес наречен МЛМ,което затруднява до известна степен развитието му.
Затова и повечето хора като чуят за МЛМ го свързват с пирамида!

Мулти Левъл Маркетинга съществува в Бг не от вчера или днес,а по света от над 100г,да брандове като AVON Oriflame и тнт познати на повечето от нас са стартирали именно чрез МЛМ,днес те вече са в последна фаза от развитието на мрежата си което означава,че ги срещаме и в класическата реклама като телевизия радио билбордове и тнт.Това обаче означава че и потенциала за развитие и печалба в тези компании е вече изчерпан намалял до минимум и даже до нула.
Моя съвет ако сте решили да се включите в МЛМ компания е да го направите в млада току що прохождаща компания,това ще ви даде възможност да изградите по лесно своята мрежа и да намерите преди другите своите потенциални лидери в екипа си с които заедно да развиете бизнеса си.
Ако някой ви казва ,че е лесно или че видите ли ще станете милионери за ден два или три,то със сигурност не ви е приятел или нищо не разбира от МЛМ!
За да си успешен и да печелиш големите суми което е съвсем реално тъй като сам съм се убедил е необходимо най вече всеотдайност силен дух и голяма и силна амбиция,този тип бизнес е за хора решили да избягат от статуквото и да определят сами посоката на живота си.
На кратко няколко съвета за да сте успешни в този бизнес:

Изберете внимателно точната компания,като най важното е да харесате продукта или услугата която предлага за да сте искрени когато я препоръчвате/продавате.

Разгледайте също така внимателно компенсационния план на компанията,не се доверявайте само на този който ви е завел на презентация,той най вероятно няма да ви даде цялата информация.Бинарната система е доказано най добра но това не е всичко.
Друг много важен(за мен най важния)момент е изгражда ли се ИСТИНСКИ пасивен доход или вашите приходи ща зависят винаги от вашите директни усилия?

Ще ви запознаят с най успешните хора в компанията,вие поискайте да се запознаете и с по не успешните и разберете защо те не успяват.

И не на последно място истинския МЛМ е ЕКИПЕН БИЗНЕС,запознайте се с екипа с който ще работите(ако има такъв)защото основния двигател на вашия бизнес е именно екипа.

Ако на всички тези въпроси получите задоволяващи отговори то тогава дерзайте.

Поста ми има за цел да каже че ДА дори в Бг има добър и качествен МЛМ но не всички компании са еднакво възнаграждаващи!
Няма да споменавам имена за да не правя безплатна реклама но аз намерих компанията която заслужи доверието ми и определено съм доволен!!!
Ако някой иска повече информация бих помогнал с удоволствие и безплатно на всеки МЛМ фен!


П.П. Интересен факт,когато е пусната темата компанията в която се включих дори не е съществувала още :)
 

Горе