Какво губим докато печелим?

От: Какво губим докато печелим?

На който парите са му дошли в повече,да му дам IBAN на Лично?
 
От: Какво губим докато печелим?

Taка е устроено положението в БГ, че постоянно те изненадват с какви ли не допълнителни разходи...пари трябва да имаш винаги в резерв, а пари се вадят с работа, понякога с много работа. Е, може и да продаваш наркотици или да станеш телефонен измамник, но и двете са доста рисковани и в даден момент те хващат колкото и да се скатаваш :). А и да не говорим, че трябва да нямаш никаква съвест, за да вършиш подобни неща.
 
От: Какво губим докато печелим?

Е то ако почнем така, от къде си сигурен, че никой няма да ти подпали вилата или апартамента, или пък да ги обере, или пък земетресение да те тресне, или па нещо друго :)

Най-сигурното нещо на този свят е, че няма нищо сигурно. И самолет може да ти падне на главата, но това не означава, че не трябва да излизаш. Дори няма нещо, което да съм планирала и да е станало точно по план. Сигурно и при теб така.

Баланс може да се намери, но много зависи с какво точно се занимаваш. Трябва да е нещо, което не отнема цялото ти време. Иначе в живота ти все нещо ще куца. Освен това ти трябва и истински човек, някой, с когото си заслужава да споделяш всичко спечелено :clap:. Затова съм се насочила в инвестиране в неща, които сами се грижат за себе си. В същото време тези неща трябва да са независими едно от друго, т.е. ако едното спре да носи пари, другите да не спрат. Засега най-много време ми отнемат онлайн нещата, но съм сигурна, че е въпрос на време и това перо за доход да го развия в нещо по-стабилно. Но благодарение на останалите вложения, които нямат нищо общо с онлайн нещата не съм притеснена финансово по никакъв начин и мога да не влагам цялото си време взирайки се в компютъра. Това далеч не означава, че ако имам възможност да изкарам допълнителни 5 единици (5 лв.), то със сигурност ще се постарая да го направя.
 
От: Какво губим докато печелим?

В нормалния свят, където с нормална работа можеш да живееш нормално (изключвам работохолиците навсякъде), може да се постигне златна среда.
Работиш 7.5ч/ден, фащаш си чуковете и у дома. Там дали с децата ще си играеш, или друго си е до теб. Можеш и да пътуваш поне 2 пъти в годината... и тн.
Т.е. не е толко важна цифрата дето изкарваш, важно е да стигат. А стигат когато остават :) За съжаление това не се отнася за БГ (или пне за 99% от хората в БГ)
 
От: Какво губим докато печелим?

Добре де, само аз ли имам стимул като ми трябват пари, а като ги имам вече го няма стимула? В смисъл например имам пари да си купя 50 инчов телевизор, НО не го купувам веднага кеш а на изплащане без оскъпяване (много са закъсали големите магазини и вече и на изплащане без оскъпяване предлагат). По този начин въпреки, че имам да платя ТВ-то веднага, го взимам на изплащане и знам, че е добре в края на месеца трябва да имам определена сума в ePay да си платя кредита за ТВ-то. Не, че няма да го платя ако не събера сумата (имам ги налични), но е един вид стимул да не излизат пари от сметката, а да влизат за плащане на тоя кредит. Ей това ми е най кеф да го правя.
 
От: Какво губим докато печелим?

... Не, че няма да го платя ако не събера сумата (имам ги налични), но е един вид стимул да не излизат пари от сметката, а да влизат за плащане на тоя кредит. Ей това ми е най кеф да го правя.

Това не ми е ясно какъв точно стимул ти дава, но карай :). Аз се старая всячески да избягвам кредити, не знам какво трябва да стане, за да използвам кредит по какъвто и да е начин. Не виждам никакъв стимул в това да ползваш чужди пари или стока, която не е твоя, но всеки си има някакви виждания.
 
От: Какво губим докато печелим?

Въпросът е, че баланс трудно се постига... стимул, дори лакомия за все повече и повече пари има... и понякога парите идват като награда на труда ни... лошото е, че това става винаги за сметка на нещо..

абе пари требват за хурви като тая http://vk.com/alenkashishkova

Тая сигурно харчи повече от M power
 
От: Какво губим докато печелим?

Това не ми е ясно какъв точно стимул ти дава, но карай :). Аз се старая всячески да избягвам кредити, не знам какво трябва да стане, за да използвам кредит по какъвто и да е начин. Не виждам никакъв стимул в това да ползваш чужди пари или стока, която не е твоя, но всеки си има някакви виждания.

Ами идеята е, че в сметката ми се трупа по някой и друг лев всеки месец. От там гледам пари да не излизат (ако не се наложи). Стимула е, че в момента имам няколко неща на изплащане без оскъпяване и не съм похарчил стотинка за тях (изплащам ги от пари влезнали в ePay сметката от работа по интернет проекти да го кажем).

Даже в момента се оглеждам и на 25 юли сигурно ще купя Y510P да се поглезя и аз малко с мобайл гейминг.
 
От: Какво губим докато печелим?

В повечето големи европейски държави, хората, които имат умения имат сигурна работа и не мислят за нищо. Както е писано по-горе, изкарваш си работния ден и правиш каквото искаш, но в България днес си на работа, утре ти бият шута или предприятието фалира. Е, кво правим? Дори и да имаш работа 500 лв. стигат ли, 1000 стигат ли? Държавата ти прибира 30% за какво? Отивам в болница искат ми пари, излизам болничен бавят ми парите, данъци, осигуровки, такси, винетки, сметки, бла-бла... да не изброявам, че се изнервям. Пари винаги трябват, но перфектният живот е йеденйе, пийенйе и сгодни женички :p
 
От: Какво губим докато печелим?

Забравихте първото изречение от темата...
 
От: Какво губим докато печелим?

Губим много... Наистина лошото е (поне при мен), че няма как да съчетаеш нещата с свободното време. Бачкаш на макс по много часове и губиш моменти с приятели/приятелка/деца, но няма начин. Всеки един бизнес си иска лишение от нещо за да го развиваш и да успееш. :)
 

Горе