Какво да е името на фирмата за даден сайт

Active

New Member
Здравейте,

В момента се сблъскваме с един много лесен на пръв поглед въпрос, но е такъв който може да донесе доста проблеми при пренебрегването му. Особено с тия БГ домейни....

Разработваме сайт за новини и материали в една от спортните сфери.
Основните приходи на сайта ще са от реклами в него. И тук идва първият ми въпрос - При регистрация на фирма, дейността и - рекламна дейност ли трябва да бъде?

Другия ми въпрос е как точно да регистираме фирмата.

т.е. примерно ако сайта се казва - predpriemach.bg - какво трябва да е името на фирмата? - Предприемач ООД, Предприемач.бг ООД или как?

Също така - бихте ли ми препоръчали фирми занимаващи се с регистрация на фирми. Първоначално мислех сам да се занимавам.....но май шматкането не е малко, та за това минах на варианта - всяка жаба да си знае гьола.

Благодаря предварително ;)
 
От: Какво да е името на фирмата за даден сайт

Здравейте,

В момента се сблъскваме с един много лесен на пръв поглед въпрос, но е такъв който може да донесе доста проблеми при пренебрегването му. Особено с тия БГ домейни....

Разработваме сайт за новини и материали в една от спортните сфери.
Основните приходи на сайта ще са от реклами в него. И тук идва първият ми въпрос - При регистрация на фирма, дейността и - рекламна дейност ли трябва да бъде?

Другия ми въпрос е как точно да регистираме фирмата.

т.е. примерно ако сайта се казва - predpriemach.bg - какво трябва да е името на фирмата? - Предприемач ООД, Предприемач.бг ООД или как?

Също така - бихте ли ми препоръчали фирми занимаващи се с регистрация на фирми. Първоначално мислех сам да се занимавам.....но май шматкането не е малко, та за това минах на варианта - всяка жаба да си знае гьола.

Благодаря предварително ;)

Името на фирмата може да бъде каквото си пойскаш.
Според мен дейността на фирмата нетрябва да бъде рекламна освен ако не си рекламна агенция.Записваш я като вземаш основната дейност.От горе посоченото основната дейност не ти е рекламата.

Защо пък се спря на ООД влез в гоогле и виж какво е ООД.
Пишеш се ЕТ (Едноличен търговец) и си готов.
 
От: От: Какво да е името на фирмата за даден сайт

Името на фирмата може да бъде каквото си пойскаш.
Според мен дейността на фирмата нетрябва да бъде рекламна освен ако не си рекламна агенция.Записваш я като вземаш основната дейност.От горе посоченото основната дейност не ти е рекламата.

Защо пък се спря на ООД влез в гоогле и виж какво е ООД.
Пишеш се ЕТ (Едноличен търговец) и си готов.

Знам много добре какво е ООД ;) Не съм сам, а сме двама човека които ще регистираме фирмата. В първия ми пост май забравих да спомена малко по конкретно защо питам точно за името на фирмата.
Трябва ми заради тези БГ домейни. т.е. сайта ще е с БГ домейн. И за да съм сигурен, че след време домейна няма да се окаже в друг - питам как точно трябва да е името на фирмата, така че то да пази БГ домейна ;)

А защо дейността на фирмата да не е рекламна дейност? Единственото нещо за което ще издавам документ, че ми е платено ще е за реклама, т.е. да правя реклама на някой в сайта ми.
 
по принцип ако регистираш тотално уникално име не могат да ти го вземат дори ако нкои регне марка / фирма след теб http://www.webmasterbg.org/showthread.php?t=2591

иначе фирмата като домеина
 
От: Re: Какво да е името на фирмата за даден сайт

по принцип ако регистираш тотално уникално име не могат да ти го вземат дори ако нкои регне марка / фирма след теб

иначе фирмата като домеина

Ами името не е много уникално, за това и искам да си го защитя с основание.

Основният ми въпрос сега е как точно да е името на фирмата?
Знам, че трябва да е като домейна....но как точно?
 
От: Какво да е името на фирмата за даден сайт

преди време бях в офиса на регистер.бг мисля, че бяха и една жена ми обясни да кажем ако искаш домейна да е active.bg фирмата може да е "Актив България" ООД или "Актив БГ" ООД, но не съм много сигорен.
най добре иди от офиса им и си питай на място

София 1000
ул. "Триадица" N:4, ет: 2

тел.: (+359 2) 981 1301, 980 4457;
факс: (+359 2) 980 6889

[email protected]

Работно време
Понеделник - Петък: 9:00 - 19:00 ч.

П.С. браточка ако разбереш как точно става може да пишеш, че да се светнеме малко и ние
 
От: Какво да е името на фирмата за даден сайт

Няма нужда се разкарваш до офиса на Регистър. За да пази домейн sportnews.bg примерно, фирмата ти трябва да се казва "Спортнюз БГ".
 
От: Какво да е името на фирмата за даден сайт

вече не е задължително да имаш фирма
 
От: Какво да е името на фирмата за даден сайт

Задължително не, желателно - ДА. Ако се появя аз със въпросната /примерно/ "Спортнюз БГ" имам правно основание за притежание на домейна му. Нещо, което едва ли иска.
 

Горе