Какво да избера за магазин с няколко продукта?

Mosaic

New Member
Здравейте!
Пиша с молба за мнение от специалистите.
Имам малък бизнес, респ. и онлайн магазин. Работя предимно с крайни клиенти. Продуктите са нишови и нямат все още силна конкуренция в интернет.
Целта ми е да създам втори бранд, който да е изцяло насочен към фирми(корпоративни клиенти). Защо? Причините са няколко:
- в онлайн магазина има около 200 продукта в момента и корп. клиент трудно се ориентира в това, което е подходящо за него
- цените за големи количества логично следва да са по-ниски, но няма как да обявя това на сегашния магазин
- голяма част от продажбите не минават през магазина - какво имам предвид? клиентът вижда, разглежда, харесва и започваме с тел. разговори :)

Идеята ми е да напрявя второ място за корп. клиенти - сайт с информация и 3-4 продукта, които да могат да се поръчват директно. Ясно ми е, че поръчките пак няма да стават оттам, но поне като са по-малко продуктите, човек по-лесно се ориентира.

За съжаление не разполагам с неограничени възможности - финанси и време. И се замислих в посока сайт под наем или нещо подобно. Т.е., трябва ми нещо, за което да плащам във времето, с нисък месечен разход,да поддържа английска версия, но и да може добре да се оптимизира. За информация, сегашният магазин е на уърдпрес, добър е, мисля, че си струва парите, които платих, но не мога да си позволя втори такъв.

Приемам всякакви предложения. Включително и дали посоката ми на действие е правилна :)
 
От: Какво да избера за магазин с няколко продукта?

Мнение от специалист :wink:
Ако решиш да правиш сайт:
Направи си втори сайт, ама този път на Опенкарт - нямаш грижа с езици, оптимизация има си модули.
Имаш няколко възможности:
-Обявяваш си продуктите с цени на дребно и отстъпки за количества ако продуктите са такива.
-Правиш магазина с повече от една клиентска група и за различните групи след логване цените са различни.
Ако не:
Това за сайт под наем дори не съм чувала, но сигурно в твоя бранш има сайтове тип маркетплейс(като алибаба например), където можеш да си листнеш продуктите - те обикновено са оптимизирани добре.Плюса е че не се грижиш за нищо, а минуса че и другите световни хиени са там.
 
От: Какво да избера за магазин с няколко продукта?

Мнение от специалист :wink:
Ако решиш да правиш сайт:
Направи си втори сайт, ама този път на Опенкарт - нямаш грижа с езици, оптимизация има си модули.
Имаш няколко възможности:
-Обявяваш си продуктите с цени на дребно и отстъпки за количества ако продуктите са такива.
-Правиш магазина с повече от една клиентска група и за различните групи след логване цените са различни.
Ако не:
Това за сайт под наем дори не съм чувала, но сигурно в твоя бранш има сайтове тип маркетплейс(като алибаба например), където можеш да си листнеш продуктите - те обикновено са оптимизирани добре.Плюса е че не се грижиш за нищо, а минуса че и другите световни хиени са там.

Има магазини под наем и то не малко. Като всичко ще може да си става там. Аз съм предложил на потребителя нещо за тип "под наем", но с повече възможности от стандартните магазини под наем, които ги дават.
 

Горе