Какво да направя за да си върна парите!?

Synthetic

Active Member
Здравейте на всички. Ще се опитам да бъда максимално кратък... Преди 2 седмици потърсих конкретен модел маратонки и попаднах на този сайт :

Код:
www.nike6sale.com

който предлагаше доста добра цена за тях, спрямо останалите. Опитах се да направя плащане с дебитната си карта, но не бе успешно, тъй като не знаех точно как съм написал улицата и адреса си , ми изписа ,че има разминаване. Та , отправих запитване до съпорта на конректния сайт с въпрос дали мога да платя чрез PayPal и отговора им беше да. Дадоха ми техния пейпал, пратих им конректната сума, и след 2/3 дни ми отговориха с това

"I am sorry for your inconvenient.We had refund for you,because the paypal company said:eek:ur paypal account is not safety now,which is invaded by Viruses.Could you pay to another paypal account? The paypal account is [email protected]. Thanks."


Е , проверих си аз paypal-a , но нямаше никакъв рефунд там , така че им отговорих ,че пари в другия пейпал няма да им пратя , след като вече съм им пратил на един ,а те от своя страна не са ми ги въстановили... Минаха няколко дни , през които се опитвах да се свържа с тях , но без успех... Писах им преди 2 дни , че ще пусна Dispute в Paypal или там както се казва... Но така и никой не ми отговаря...

Кажете ми, посъветвайте ме какво да правя, къде мога да се оплача и евентуално ако са мошенници как да предпазим другите хора от тях!?!?!?


Благодаря Ви предварително
 
Последно редактирано от модератор:
От: Какво да направя за да си върна парите!?

Пускай dispute.

ЕДИТ:

Мисля, че е яко скам:
1. Няма отбелязано плащане с Paypalи ти дават някви лични yahoo email-и.
2. VeriSign secured е само картинка, няма линк.
3. Приемат Western union - това е огромно доказателство.
4. Приемат дебитни карти без Paypal.
5. Като видях какво съобщение са ти пратили, това си е refund scam.
6. Contact us Nike6sale,Inc :D
7. Мислех, че са нигерийци, ама whois-a показва Австрия. Ма то скамерите са като хлебарките, навсякъде виреят.
 
Последно редактирано:
От: Какво да направя за да си върна парите!?

Не отлагай повече, директно си пусни диспут в Пейпал. Сложи линк към сайта им, че не са ти изпратили стоките и копие на е-мейла им. Ще ти върнат парите.

Що купуваш от сайт дето няма грам информация за продавача? Сайтя и той издялан с теслата. Егати дърварския Инглиш и в сайта, и в кореспондецията им-ще е дело на някакви пакистанци, нигерийци, индийци или друга паплач.

Тук можеш да пратиш Scam reports:

http://www.ic3.gov/complaint/default.aspx

http://www.consumerfraudreporting.org/reporting.php
 
Последно редактирано:
От: Какво да направя за да си върна парите!?

Ок , благодаря . Пуснах Диспут и сега ми е на "Non-receipt Claim" , пендинг... Дано по - бързо да ми съдействат от пейпал, а и се постарах да им опиша всичко , така както на Вас.
 
От: Какво да направя за да си върна парите!?

Бързо, бързо, мисля че имаха срок 10 дни в който може другата страна да отговори и след това може да цъкнеш "escalate to claim" и тогава нещата стават бързо. До сега винаги са отдъждали в моя полза, като става дума за стоки от Ebay.
 
От: Какво да направя за да си върна парите!?

Започвам с интерес да следя развитието на този случай. При мен нещата са почти идентични - същия търговец, плащане през PayPal и пълно мълчание след полученото плащане, въпреки обещанието за tracking number. Поръчката ми е от 21.07 и е рано да пускам диспут в PayPal.
 
От: Какво да направя за да си върна парите!?

Пазарувайте от доказани сайтове, за да си нямате такива проблеми.Или ако попаднете на нов магазин разтърсете мнения за него в гоогле
 
От: Какво да направя за да си върна парите!?

За хората които не са се парили мога да ви кажа едно. Ако продавача е изтеглил парите към картата си и е закрил картата или ги е прехвърлил другаде от PayPal няма да ви върнат парите. В условието си им го пише, че ще направят всичко възможно да ви върнат парите И ако не успеят ще закрият акаунта на продавача, а вие ще пиете една студена вода за парите си. Не пазарувайте от сайтове които не знаете.
 
От: Какво да направя за да си върна парите!?

Би ли ми казал как завърши диспута.


Ами направиха проучване от PayPal и ми написаха отговор , в който ми съобщиха , че имам основателно право да си искам парите обратно и че сайта е някакъв скам. Върнаха ми всичко:)
 
От: Какво да направя за да си върна парите!?

Пазарувайте от доказани сайтове, за да си нямате такива проблеми.Или ако попаднете на нов магазин разтърсете мнения за него в гоогле
Именно, защото българина е свикнал да търси под вола - теле! Все по евтино да излезе, все по-тънко. Е няма такива неща бе другари. Много евтина цена трябва веднага да буди съмнение във вас. Или е фалшива стоката или не получаваш рефунд, както в случая с колегата, помислил си, че прецакал системата.
 

Горе