Какво да правим със спрените/изчерпаните продукти

От: Какво да правим със спрените/изчерпаните продукти

Ако ти звънна за да кажем компресор 1500 KW/ч и ми кажеш, "ми това не го поддържаме вече", а го виждам в сайта ти, нали знаеш какво и каква реплика ще последва!?
 
От: Какво да правим със спрените/изчерпаните продукти

Идеята да не се трие продукта, обхваща и запазване на урл-то му непроменено.
Относно липсата на продукта-нали си има надпис "Не е налично", гарниран с налични свързани продукти.
 
От: Какво да правим със спрените/изчерпаните продукти

Не е налично е много дразнещо за клиентите.
След като разгледа 10 продукта и ако има късмет да са все "Не е налично", много ще се разочарова (Макар да съм сигурен, че на третия продукт вече е напуснал сайта).
Ще си каже те пък какво ли имат.
Имам опцията след като продукта се изчерпи, може да бъде доставен по поръчка така, че това за компресор 1500 KW/ч отпада.

Ще пробвам с местенето да видя какво ще каже Google за това.
Все пак искам клиента да е доволен и в сайта да има само налични продукти.
Много кратно се обедих, че кажа ли "Не е налично", но мога да ви предложа друго - губя клиента.
 
От: Какво да правим със спрените/изчерпаните продукти

А сега си представи другото... правиш линкбилдинг и линкваш много страници да сочат към твоя сайт.

Продукта се изчерпи... какво - хората кликат и бам - 404.

Амазон го правят по следния начин. Ако нещо е изчерпано - не се показва в търсещата машина, ОБАЧЕ линковете отвън РАБОТЯТ и ти казва out of stock. Елементарно е.
 
От: Какво да правим със спрените/изчерпаните продукти

А сега си представи другото... правиш линкбилдинг и линкваш много страници да сочат към твоя сайт.

Продукта се изчерпи... какво - хората кликат и бам - 404.

Амазон го правят по следния начин. Ако нещо е изчерпано - не се показва в търсещата машина, ОБАЧЕ линковете отвън РАБОТЯТ и ти казва out of stock. Елементарно е.

Това е перфектния начин.
Хем вълка сит, хем агнето цяло.
Но при мен е друг проблема.
При свършване на наличност може да се поръча продукта по поръчка и е необходимо да го местя по категориите.
По скоро въпроса ми вече е към чаткащите Opencart.
Но ще намеря подходящата секция да попитам.
Мерси за отговорите.
Според мен на mobilio е най-успешния вариант.
 
От: Какво да правим със спрените/изчерпаните продукти

Да си изтриеш продукт, който ти е временно изчерпан, но очакваш пак да имаш от него (т.е. има възможност) е като новинарски сайт да си трие неактуалните статии. Абсурдно е....

Нещо е свършило - наблъскай с аналогични продукти страницата и си свиркай. Клиента вижда, че е изчерпано, вижда че си имал продукта и би трябвало да е ОК с това.

Вече, ако имаш 10 продукта и 100 са ти изчерпани не говори добре за магазина...
 
От: Какво да правим със спрените/изчерпаните продукти

Според мен най-удачният вариант е да се направи една отделна страница в която да се обясни, че наличната стока няма да бъде доставяна повече, но можете да им предложите следните алтернативни продукти и отдолу списък с продуктите.

Още по-добър ефект би имало, ако продуктите, които предлагате в списъка са на добра промоция.
 
От: Какво да правим със спрените/изчерпаните продукти

Според мен най-удачният вариант е да се направи една отделна страница в която да се обясни, че наличната стока няма да бъде доставяна повече, но можете да им предложите следните алтернативни продукти и отдолу списък с продуктите.

Amazon дори и тогава ти казва out of stock.

Ето пример:
http://www.amazon.com/Apple-first-generation-MB292LL-Tablet/dp/B002C7481G
Apple iPad 1-ва генерация. НЕ СЕ произвежда! Обаче Amazon ти казват - при нас го няма, но го има в други продавачи и линкове

http://www.amazon.com/Asus-Turbo-Intel-DDR2-1300-Motherboard/dp/B001XQLOQY/ref=pd_sxp_f_pt
Asus P5Q (велико дъно м/у другото). "Currently unavailable. We don't know when or if this item will be back in stock."
 
От: Какво да правим със спрените/изчерпаните продукти

Старите продукти се пазят за статистика и за допълнителен трафик. Просто се добавя, че продукта е изчерпан + related products за зарибявка (може да харесат нещо сходно).
 
От: Какво да правим със спрените/изчерпаните продукти

Най-добрия вариант е да се оставят като скрити продукти с изчерпана наличност, да ги няма по категориите, но в същото време да могат да се достъпват от търсачките.
 
От: Какво да правим със спрените/изчерпаните продукти

Най-добрия вариант е да се оставят като скрити продукти с изчерпана наличност, да ги няма по категориите, но в същото време да могат да се достъпват от търсачките.

Перфектно.
Само ако някой може да каже това как става с ОпенКарта
 

Горе