Привет! Ако имаш идея за стартъп ние подпомагаме финансово подобни!
Просто пиши на office at w-seo.com
Поздрави,
 
Много зависи с колко пари са свързани идеите. И аз имам идеи ама парите са много но ако става въпрос за 5к примерно то ще се намерят много хора или да инвестират или в някакъв вид здружение.
 
Аз съм съгласна дори да продам тази идея. Въпроса е че не знам къде и как да я предложа.
 
Трудно...
Повечето хора имат много много идеи ама само такива и си остават, едната иска 10к другата иска 1000к за да се реализира...

Въпроса ти е :
...че не знам къде и как да я предложа.
Отговор:
На хората на които точно тази идея ще е най - полезна. Те биха имали най - голям интерес.
 
Аз обикновено правя така

Senator_tweets_video_of_himself-371302ed3b8a48cafb442c5b98eab482
 
На мен ми се вижда много трудно.. но хората сме различни :)

Иначе, винаги има начин нали?
 
Най-големия проблем e, че сигурно не знаеш как да предложиш идеята ти. Места има много, а този форум, както и други, са на път да загинат и сериозни инвеститори трудно ще намериш.

https://www.youtube.com/results?search_query=how+to+pitch+an+idea

след това почваш

https://www.youtube.com/results?search_query=writing+a+business+plan

и https://www.youtube.com/results?search_query=how+to+find+investors

Никой тук няма да те насочи ей така "хей обърни се към тоя пич, той има излишни 100к, може да инвестира в идея за която никой нищо не знае". Ако представиш идеите си във форума може поне да получиш feedback (ама не взимай всичкия на сериозно, самия форум не е сериозен :) )

PS: Виж и това -
 
Последно редактирано:
Гола идея няма как да продадеш.
Освен ако не я патентоваш ($$).
Иначе в момента в който я изречеш е отлетяла.

Хубавата новина е 99.8% вероятност идеята ти не струва нищо.
И аз имам идея как да колонизираме Сатурн, ама още не съм успял да я продам.
 
Подлец, откраднал си ми идеята! Оня Мъск ми открадна за Марс, сега и това. Ще се ориентирам към друга галактика явно :rolleyes:...


Гола идея няма как да продадеш.
Освен ако не я патентоваш ($$).
Иначе в момента в който я изречеш е отлетяла.

Хубавата новина е 99.8% вероятност идеята ти не струва нищо.
И аз имам идея как да колонизираме Сатурн, ама още не съм успял да я продам.
 
Проучваш къде може да намериш потенциални клиенти на идеята. Мястото може да е различно, зависи от сферата - панаир, форум, годишна среща или събиране. Те за това ги правят тези неща хората.

Правиш:
Работен проект
Бизнес план
План за управление

Тоест поне на хартия идеята трябва да е издържана. За голи приказки пари никой не дава.
Ако не ги можеш тези горните неща, тоест не знаеш как стават, но си толкова сигурна, че имат потелциал отиваш при консултант(или консултантска фирма) или инвестираш свое време и средства да се научиш как стават.

Ако търсиш място в интернет, където да напишеш в десет различни раздела "имам страшна идея, дай 1000/10000/100000 да ти я кажа" - няма такова място.
 
Всички имаме идеи, идейните хора станаха много.
Ама изпълнителите на идеи стават все по-малко.
Работи повече върху това да реализираш една идея отколкото да мислиш хиляди, които да се чудиш как да "продадеш".
Почти никой не купува идеи вече. Евентуално можеш да намериш партньор за реализирането на идеята, но без да положиш труд неуспехът ти е почти гарантиран.
 
истината е че идеите не струват нищо, та затова и няма пазар на такива.
 
Щом си уверен, че идеята струва, защо искаш друг да тегли заем, да продаде жилище или кола, за да я реализира?! Опитай ти и като се сгреснещ, ще разбереш колко струва идеята ти.
 

Горе