Какво е демокрация и за какво служи

Какво е демокрация и за какво служи?
Има много определения относно какво е демокрация и за какво служи.
Както и множество твърдения и пропаганди, че това е най-добрата система. Била противоположност на диктатурата.
Всъщност това са лъжи.
Демокрация е обществено-политическа система, основаваща се на диктатура на мнозинството - състоящо се главно от малкообразовани и трудно мислещи индивиди, над малцинството. Демокрацията всъщност е диктатура.

Ето само един пример за какво служи демокрацията и каква е същността ѝ:
- Aло, Иван Петров?
- Да, кажете?
- От НАП се обаждаме. Не сте си платил данъка.
- Как разбрахте?
- Това ни е работата.
- Та кой ви плаща за подобна работа?
- Вие. С данъка си.
- Ъ? Аз ви плащам да ме следите дали ви плащам?
- Точно така.
- Защо да ви плащам тогава?
- Защото в противен случай ще Ви пратим полиция да Ви отведе в затвора!
- Кой им плаща за това?
- Вие. С данъка си.
- Ъ!? Да видим дали правилно съм разбрал - аз ви плащам заплата, за да ме следите дали ви плащам заплата, плащам и заплата на полицията и на затвора, за да ме приберат, ако не плащам вашата и тяхната заплата?!?!
- Точно така. Това се нарича "държава". Не можем без нея.
- Искате да кажете, че вие не можете без нея, тоест без мен?
- Не, не. Всички не можем без нея. Живеем в общество все пак. Всеки си има права и задължения и когато някой не си изпълнява задълженията, друг следи за това. Ето, ние Ви се обадихме, за да си платите данъка. Ако ние не си изпълняваме задълженията, Ваш дълг е да ни се обадите и да изисквате да си ги свършим.
- Ако не следите дали си плащам данъка, тоест дали ви плащам заплатата, аз трябва да изискам от вас да си свършите работата - тоест да ми се обадите да си платя данъка, тоест да ви платя заплатата, за да можете да следите дали ви плащам заплатата?
- Точно така. Така функционира системата.
- Та кой би измислил толкова безумна система?
- Ами всички заедно сме я измислили - Вие, ние, полицаите и затвора. Това се нарича "демокрация".
- Тоест ние четиримата сме решили аз да плащам заплатата на вас тримата, за да ме следите/санкционирате ако не го правя?
- Точно така.
- Но аз съм против това.
- Тези неща ги решаваме заедно - живеем в държава и в демокрация. Ние сме трима. Повече от Вас сме. Следователно така сме решили всички заедно.
 
От: Какво е демокрация и за какво служи

Казано обобщено горното в едно зречение:
Демокрация е когато два вълка и едно агне решават какво да вечерят.
 
От: Какво е демокрация и за какво служи

Нито може да има реален комунизъм, нито реална либерална система
Модерният капитализъм е видоизменен феодализъм и нищо повече
Има политическа класа и привилегии и гласоподаватели или поданици със задължения
А демокрация е вълшебна дума, но като повечето вълшебни думи е валшива
Фокусмакус, Алакадабра, даже има и по-вълшебни сигур но я незнаю
 

Горе