Какво е нужно, за да печеля от Bitcoin?

donsavage

Active Member
Здравейте, аз съм напълно начинаещ в тази среда, но имам интерес към нея.
Интерсувам ме следното:

  • Какво ми е нужно, за да стартирам с това?
  • Къде мога да го правя?
Рисковете ги знам що годе, но от къде се започва?
 
  1. Правиш си акаунт в крипто борса. Верифицираш го. Вкарваш пари в него и с тях купуваш Биткойн.
  2. Хваща те секлета защото цената пада, продаваш на загуба за да не останеш на нула. Много хора казват, че това е края на Биткойн.
  3. Цената тръгва нагоре, купуваш щото все пак от втория път може и да стане. Вече си въоражен с абонаменти към няколко крипто канала в Ютуб, където съмнителни тинейджъри рисуват линии върху кендъли и вдигат костите на Фабионачи на всеки 35 секунди, или по-често.
  4. Цената пада и продаваш щото се притесняваш, че наистина ще стигне нула и ще изгубиш всичко. Доста хора казват, че най-сетне е дошъл краят. Ънсъбскрайбваш се от няколко канала, дето нищо не познават. Събскрайбваш се към други, които твърдят, че имат голям опит в трейдването.
  5. Цената тръгва нагоре, купуваш и… този път продължава нагоре! Вероятно този път всички обясняват, че цената ще стигне в пъти повече от сегашната. To the moon. Това звучи супер и ти не правиш нищо, защото чакаш висините. Новите канали в Ютуб, които следваш, го предвиждат всичките. Може би дори купуваш още малко, нищо че вече е скъпичко.
  6. Цената стига пик далеч под предвиденото, ти можеше да си спечелил много, но понеже искаш още повече, пропускаш пика.
  7. Цената пада много бързо, ти може и да продаваш с известна печалба, може и да стискаш, щото където са Х, там са и 2Х. Всичко е възможно и може това да е просто малка корекция по пътя нагоре. Поне така казват. Лайкваш всяко видео, което твърди това и слагаш палец надолу на имбецилите, които си позволяват да твърдят обратното.
  8. Цената стига много ниски нива. Появяват се дежурните, които казват че това е края на Биткойн, вече за 785-ти път. Не тебе ти е гадно и без това, ама няма да се излагаме сега за кой път вече да продаваме на евтиното, а пък да купуваме после на скъпото. Стискаш и не смяташ повече загубите, защото не е комфортно. Пак затриваш няколко Ютуб канала, щото са дегенерати и нищо не познават. На този етап бавно се прокрадва прозрението, че тия рисунки и завъртулки върху визуализация на стара информация може би нямат особена стойност като цяло.
  9. Минава едно известно време, леко ги отписваш тия пари, казваш си че ако някога скапаният Биткойн пак направи такъв скок, тоя път няма да си толкова лаком гъз и ще си направиш пачката най-сетне. Но всички знаем, че това не е така:)
  10. Биткойн прави такъв скок, ти правиш същата тъпня, цената пада, пак пропускаш, пак се появяват хората, дето викат че това е края на криптото….


Ако има нещо неясно, питай.

Честит петък:)
 
  1. Правиш си акаунт в крипто борса. Верифицираш го. Вкарваш пари в него и с тях купуваш Биткойн.
  2. Хваща те секлета защото цената пада, продаваш на загуба за да не останеш на нула. Много хора казват, че това е края на Биткойн.
  3. Цената тръгва нагоре, купуваш щото все пак от втория път може и да стане. Вече си въоражен с абонаменти към няколко крипто канала в Ютуб, където съмнителни тинейджъри рисуват линии върху кендъли и вдигат костите на Фабионачи на всеки 35 секунди, или по-често.
  4. Цената пада и продаваш щото се притесняваш, че наистина ще стигне нула и ще изгубиш всичко. Доста хора казват, че най-сетне е дошъл краят. Ънсъбскрайбваш се от няколко канала, дето нищо не познават. Събскрайбваш се към други, които твърдят, че имат голям опит в трейдването.
  5. Цената тръгва нагоре, купуваш и… този път продължава нагоре! Вероятно този път всички обясняват, че цената ще стигне в пъти повече от сегашната. To the moon. Това звучи супер и ти не правиш нищо, защото чакаш висините. Новите канали в Ютуб, които следваш, го предвиждат всичките. Може би дори купуваш още малко, нищо че вече е скъпичко.
  6. Цената стига пик далеч под предвиденото, ти можеше да си спечелил много, но понеже искаш още повече, пропускаш пика.
  7. Цената пада много бързо, ти може и да продаваш с известна печалба, може и да стискаш, щото където са Х, там са и 2Х. Всичко е възможно и може това да е просто малка корекция по пътя нагоре. Поне така казват. Лайкваш всяко видео, което твърди това и слагаш палец надолу на имбецилите, които си позволяват да твърдят обратното.
  8. Цената стига много ниски нива. Появяват се дежурните, които казват че това е края на Биткойн, вече за 785-ти път. Не тебе ти е гадно и без това, ама няма да се излагаме сега за кой път вече да продаваме на евтиното, а пък да купуваме после на скъпото. Стискаш и не смяташ повече загубите, защото не е комфортно. Пак затриваш няколко Ютуб канала, щото са дегенерати и нищо не познават. На този етап бавно се прокрадва прозрението, че тия рисунки и завъртулки върху визуализация на стара информация може би нямат особена стойност като цяло.
  9. Минава едно известно време, леко ги отписваш тия пари, казваш си че ако някога скапаният Биткойн пак направи такъв скок, тоя път няма да си толкова лаком гъз и ще си направиш пачката най-сетне. Но всички знаем, че това не е така:)
  10. Биткойн прави такъв скок, ти правиш същата тъпня, цената пада, пак пропускаш, пак се появяват хората, дето викат че това е края на криптото….


Ако има нещо неясно, питай.

Честит петък:)
Много благодаря :)

Не съм лаком :D просто искам да опитам, а вече дали ще ми допдне или не ... там не знам :)
 
Игнорирай спама на някои потребители тук.

1. Yield Farming & Liquidity Mining - предпочитан от мен метод засега. Аз имам малка проба и като цяло съм доволен от yield-a, който накрая го обръщам в BTC, който в някакъв етап обръщам в ADA, защото това ми е основното портфолио. Обаче е много сложно и ще трябва много четене и няма да стане с малка сума (не си струва разправията). А ако не си techie по душа по-скоро не.
2. BTC lending - нямам практически опит, само теория.
3. ASIC mining - ще ти трябват ASIC копачки, а с тия цени на тока meh... Също е много трудно да се докопаш до последните модели, когато се появи нов. Ако можеш да завъртиш ферма със соларни панели (или друга алтернатива) и да чакаш да си избиеш инвестицията Х години може и да има някакъв смисъл днес да се започне от 0-та. Разбирай няма никакъв смисъл да се прави в малък мащаб, защото няма как да се конкурираш големите ферми с ASIC compute.
4. Affiliate - правиш сайт, социални мрежи и там каквото си знаеш за да предлагаш чужди услуги на тази тема.
5. Day trading - не препоръчвам. Щом задаваш този въпрос абсурд да изкараш пари така.
6. BTC payments - много платформи приемат BTC като разплащане. Това е интересен начин да се сдобиеш с малко BTC. Т.е. предлагаш някаква услуга и приемаш BTC като разплащане.
7. BTC tips - подобно на точка 6. , в случая вместо абонамент в Patreon хората ти дават BTC. Например за абонамент за твой бюлетин.
8. Buy, forget, hold for 15 years - бих казал, че за average Joe това е най-подходящо.
9. Бих добавил и арбитраж с Python бот. Има много готови, но са супер зле.

Това са методите, до които съм се докосвал по един или друг начин. Точка 8 си остава най-препоръчван от мен и то само АКО вече имаш изградено портфолио в други инвестиции. :) Ако си млад може би 70% други с 30% BTC/крипто е ОК. Кой какъвто рисков профил предпочита.
 
След повече от 10 години въпросът ти е глупав, няма да ми се обиждаш, ама единственият начин за печалба е като всяка друга акция от Насдак, държиш и не продаваш, друг гарантиран начин НЯМА, или купуваш-продаваш, и като теглиш чертата си на загуба.
 

Горе