Какво е нужно за плащане с дебитни/кредитни карти в САЩ

cvetin

Member
Здравейте, имам поръчка за изработка на онлайн магазин на приятел от САЩ.
Владея Opencart, Prestashop и Woocommerce, с две думи няма значение с коя от тия три платформи ще изградим магазина.
Въпроса ми е, какъв модул и от къде мога да намеря за да се осъществи връзка с техния виртуален терминал на банката.
С две думи какво точно трябва да се направи с платформата.
Относно банката там, той ще свърши каквото трябва с регистрации и изисквания на банката.
Аз трябва да свържа сайта с виртуалния терминал, но незнам как, не съм го правил никога.
Не съм наясно, никога не съм правил за България разплащане с кредитна карта, тук нали най важи наложения платеж и банков превод.
Ако има някой който е готов да помогне със съвет, ще бъда много благодарен.
Благодаря!
 
Последно редактирано от модератор:
От: Каво е нужно за плащане с дебитни/кредитни карти в САЩ

По въпроса за виртуален терминал:
Какво е виртуален терминал? - Това е онлайн връзка за свързване на търговеца с фирма за разплащания за да се потвърди дадена дебитна или кредитна карта.Работи по следния начин: Търговеца получава поръчка по телефона, факса или и-мейл и се свързва за да извърши плащането, получава потвърждение и минава на следващата стъпка - доставка или там каквото прави. Повечето големи-PayPal, Sage, Moneris, Authorize както и банки имат такава услуга.
Не мисля, че това е необходимо в твоя случай.
За онлайн разплащане с дебитни карти не знам(не ми се е случвало).
За кредитни карти:
От моя опит мога да споделя следното:
Направих сайта на Опенкарт(В Канада и продава основно в САЩ), клиента си взе SSL сертификат. Той е на споделен сървър, хостинг доставчика го инсталира и аз нагласих Опенкарта да го ползва. Сертификата е нужен ако се ползва Authorize.net за PayPal не е нужен. На този сайт специално ще се ползват тези 2 разплащания. За PayPal клиента има възможност да избира дали да ползва акаунт, ако има такъв, дали да си направи акаунт или да плати с кредитна карта без акаунт.
И в двата случая сайта не събира данни за кредитни карти. И двата метода за плащане си идват с Опенкарт и даже са едни от най-стабилните от гледна точка на бъгове и може би екстеншъни, за последните сам виждала, че се предлагат но не ми се е налагало да ги ползвам за сега. Сигурно и някои от другите методи за разплащане, които си идват с Опенкарт предлагат подобни вазможности, но аз не сам ги пробвала. Пустият му PayPal обира всички клиенти.:)
Само да изпреваря следващия въпрос. Доставката за този сайт се прави с UPS. Там добавих един екстеншън за разделяне на пакетите(по желание на клиента), купен от сайта на Опенкарт и написан от Qphoria(един от най-големите в Опенкарт, щом аз го казвам така е:D) и там пък съвсем няма проблеми.
Така че ако решиш да ползваш Опенкарт това е начина. Ако има нещо питай.
 
От: Каво е нужно за плащане с дебитни/кредитни карти в САЩ

Здравей agatha65 , изключително полезен отговор. По изчерпателен не съм и очаквал, благодаря много.
Ще направя опит да се свържа с вас, ако възникнат проблеми.
Още веднъж благодаря за отделеното време.
Хубав ден желая.
 
От: Каво е нужно за плащане с дебитни/кредитни карти в САЩ

За Виртуалния Пос терминал до колкото знам няма как да вържиш модул. От самата банка програмистите им го инсталират.
Друг начин за разплащане с карти можеш да пробваш Authorize.net за Merchant account. Мисля че го има като модули в Opencart.
 
Re: От: Каво е нужно за плащане с дебитни/кредитни карти в САЩ

Щом е в САЩ предполагам магазина ще работи от там

да ползва PayPal за бизнес акаунти от белите държави фирмите могат приемат и направо картови плащания през PayPal без клиента да логва в PayPal-a си Излиза му опция да се логне или направо си въвежда картата

https://www.paypal.com/us/webapps/mpp/sell-overview

иначе в америнканската версия на пейпала има виртуален терминал който е за клиенти който си казват номерата на картите по телефона (да там го правят)

https://www.paypal.com/us/webapps/mpp/virtual-terminal
 

Горе