Какво е това "Представителен сайт с добра репутация"?

Странникът

Well-Known Member
Въпросът по който правя темата е ясен, мисля, че не е нужно да обяснявам допълнително. Кажете вашите мнения, какво смятате вие, за вас кой сайт е представителен и с добра репутация?
 
От: Какво е това "Представителен сайт с добра репутация"?

Втората част - с разнообразни линкове от авторитетни сайтове. Що ще рече представителен? Може би чисто информативен сайт?
 
От: Какво е това "Представителен сайт с добра репутация"?

Втората част - с разнообразни линкове от авторитетни сайтове. Що ще рече представителен? Може би чисто информативен сайт?

Не знам и аз какво ще рече "представителен". Мислех си едно... и все още си го мисля, но преди известно време когато питах ми обясниха съвсем друго и ми изкараха едни аргументи, които лично за мен са смешни. И за това реших да питам и другите.

Иначе съм съгласен с довода ти, че наличието на разнообразни линкове от авторитетни сайтове е показателно. Но тук правя уговорката - "естествени" линкове, а не купени.
 
От: Какво е това "Представителен сайт с добра репутация"?

Естествени или чисто "необходими" линкове - например правителствените сайтове, университетските и пр., които чисто по необходимост се налинкват един друг.
 
От: Какво е това "Представителен сайт с добра репутация"?

Представителен сайт за мен е сайт с много и полезна информация, принадлежащ на организация, кауза, институция, фирма, партия или друг вид организиция. Също така може да е сайт на едно единствено лице или фирма, но важното е да предоставя много полезна информация с голямо обществено значение или с голям обществен интерес.

Другото ми разбиране за представителен сайт е просто официалния сайт на изброените по-горе юридически или физически лица :)

Под официален се разбира, че фирмата или организацията или лицето открито се асоциира с дадения сайт и стой зад него чрез други публични или рекламни изяви, както и по време на директна комуникация.

Тук линковете са само част от това, което прави даден сайт представителен.
 
От: Какво е това "Представителен сайт с добра репутация"?

Благодаря за мненията, и аз мисля по същия начин.
А един от потребителите беше изтъкнал един от доводите, с които искаше да ме убеди, че "Представителен сайт с добра репутация" е сайт, който имал Алекса.
На мен всичко това ми е смешно, още ли има такива хора, които вярват на такива неща, те не са ли чували, че примерно Алексата се манипулира?
 

Горе