Какво е Matched Content /в Google Adsense/?

sedo

Active Member
Виждам, че има Matched Content /бета/ като опция за рекламите /текстова, видео и Matched Content/.
Някой знае ли какво представлява това, печелят ли се пари от него или просто препоръчва някакво съдържание?

Сега намерих инфо на български: https://support.google.com/adsense/answer/6111336?hl=bg , но от това , което чета, пари не се печелят, а само ми помага да показвам мое съдържание на сайта. Ако някой го е пробвал нека пише, дали има смисъл от него..
 
От: Какво е Matched Content /в Google Adsense/?

Аз го ползвах , показва подобни статии от сайта ти. При мен падна РПМ на рекламите и затова го махнах , иначе изглежда удобно и красиво. Тествай сам да видиш как са резултатите.
 
  • Like
Реакции: sedo
От: Какво е Matched Content /в Google Adsense/?

Имам едно друго питане,
как в сайта да се показват реклами свързани със съдържанието на сайта, а не с потребителя.
Примерно в сайт за туризъм ми показва реклами на някакъв смартфон, който съм гледал преди няколко дни във али експрес.
Това е супер тъпо!
 
От: Какво е Matched Content /в Google Adsense/?

Имам едно друго питане,
как в сайта да се показват реклами свързани със съдържанието на сайта, а не с потребителя.
Примерно в сайт за туризъм ми показва реклами на някакъв смартфон, който съм гледал преди няколко дни във али експрес.
Това е супер тъпо!


Май има възможност да се изключват отделните рекламни мрежи, които излизат като част от адсенс, но те са много... Бях попаднал по едно време/в адсенс акаунта ми/ на голям списък с рекламни мрежи с които Гугъл си партнира и от там можеха да се изключват отделните мрежи.
 
От: Какво е Matched Content /в Google Adsense/?

Имам едно друго питане,
как в сайта да се показват реклами свързани със съдържанието на сайта, а не с потребителя.
Примерно в сайт за туризъм ми показва реклами на някакъв смартфон, който съм гледал преди няколко дни във али експрес.
Това е супер тъпо!
Не е тъпо , а нещо много хубаво. Въпреки , че потребителя е влезнал в турситически сайт , гоогле знае в какви сайтове е ровил напоследък и му предлага точно такива реклами. Примерно аз като буквам хотели, след това по всички сайтове ми изкарва боокинг.ком
 
От: Какво е Matched Content /в Google Adsense/?

И кое му е хубавото на това.
Ти във всички сайтове ли ще кликаш на букинга. Аз вече като съм си поръчал тоя телефон, за какъв чеп ми е да ми излизат реклами на него.
Така пада яко ЦТР-а , като не е контекстна рекламата спрямо сайта.
 
От: Какво е Matched Content /в Google Adsense/?

Идеята е, че много хора само зяпат и се чудят дали да си купят, и по този начин те изкушават пак да го видиш и да размислиш дали го искаш :D
 
От: Какво е Matched Content /в Google Adsense/?

И кое му е хубавото на това.
Ти във всички сайтове ли ще кликаш на букинга. Аз вече като съм си поръчал тоя телефон, за какъв чеп ми е да ми излизат реклами на него.
Така пада яко ЦТР-а , като не е контекстна рекламата спрямо сайта.
Мне щото може да си го купил телефона и да се колебаеш. Рекламите излизат спрямо къде е влизал дадения потребител , така не пата цтр а точно обратното.
 
От: Какво е Matched Content /в Google Adsense/?

Не може да се изключи таргетиране на база предишни взаимодвйствия на потребител с други сайтове, но мобе да се изключи реклама на база интереси https://support.google.com/adsense/answer/142293?hl=en
 
От: Какво е Matched Content /в Google Adsense/?

И само да допълня, преди да правите промените за премахване на interest based реклами, отивате на Performance Reports за последните 30 дни и избирате Report type
Targeting types - и ви показва какъв процент от рекламите са interest based и какъв contextual.

Казвам го защото премахнах interest based рекламите, но след като видях, че Interest based рекламите имат CTR 1% а contextual 0.5% ги върнах обратно. :)

Но оставих забранено: Third party ads - use advertiser's audience information to deliver more relevant ads on my sites.

Което ми се струва, че е точно това което търсим в темата ;)
 

Горе