Какво изгубихме с края на социализма

Re: От: Какво изгубихме с края на социализма

РБ с 9% правят, колкото могат. Голяма критика.. все едно управяват с мнозинство.

Прав си все още имам надежда да мине съдебната реформа, но да видим - за сега на нови данъци си играем после що бизнеса не наемал.
 
От: Какво изгубихме с края на социализма

Че кой ще създаде съдебната реформа и кой щея гласува
Трябва да се спомене, че в България няма демокрация
Демокрация има или след революция или след тотална лустрация
В България бившите комунисти станаха демократи и създадоха всички партии на прехода, включително и СДС от която се пръкна РБ
Да не забравим, че СДС беше и пэрвото поприще на сегашния лидер на ДПС
За каква демокрация говорим, като имаме партии, които са производни на БКП и бюрокрация, която чете външни решения,,, преди на СССР сега на ЕС, НАТО и САШ
 
От: Re: От: Какво изгубихме с края на социализма

Прав си все още имам надежда да мине съдебната реформа, но да видим - за сега на нови данъци си играем после що бизнеса не наемал.

С коалиционни партньори, които играят срещу теб и тъпчат всички негативи в твоята кошница е трудно да се направи нещо. Калфин, като не е забъркан в един скандал или нещо подобно, това значи ли че е добър политик? :) Само този който не прави нищо, няма недоволни от него.
 
От: Re: От: Какво изгубихме с края на социализма

С коалиционни партньори, които играят срещу теб и тъпчат всички негативи в твоята кошница е трудно да се направи нещо. Калфин, като не е забъркан в един скандал или нещо подобно, това значи ли че е добър политик? :) Само този който не прави нищо, няма недоволни от него.

Така си е, но пък там където имаха тотален контрол голям цирк играха - парите в КТБ-то не били 50к а в пъти повече, малко ми е чудно да не знаеш че имаш 1 милион партийни кинти в КТБ нищо, че си шеф на ДСБ. В политиката ако искаш направиш нещо трябва си праволинеен и да градиш доверие - ако си принципен няма проблем, винаги има начин да си малък и да лавираш и да постигнеш определена част от целите си.
 
От: Re: От: Какво изгубихме с края на социализма

С коалиционни партньори, които играят срещу теб и тъпчат всички негативи в твоята кошница е трудно да се направи нещо. Калфин, като не е забъркан в един скандал или нещо подобно, това значи ли че е добър политик? :) Само този който не прави нищо, няма недоволни от него.
И защо ги подкрепяш тия коалиционни партньори. Защо излъга избирателите си, че няма да ги подкрепиш, а го направи, че и си призна?

Отделно, какво стана с КТБ? Какви са ти един милион лева в сметки на партията?

Бившият ковчежник на ДСБ: Радан Кънев излъга
 
От: Какво изгубихме с края на социализма

Да, факта че имат пари там сам по себе си е грешка. Дали е партийно неразбирателство или нещо друго, не знам. Този прословут милион се оказа извлечение от 2012г. и произход държавна субсидия, която е изразходена за изборите през 2013г. Дали е знаел Кънев не мога да кажа. Към 2014г. парите са 50к.

Проблема е друг - цяла България се занимава с това колко имал Костов в КТБ, а никой не го интересува Кой колко необезпечени кредити е взел без да ги върне, които реално фалираха банката. И които ни завлякоха с 3 милиарда. Само тук за виновници се смятат тези, които си държат парите вътре, а не тези които станаха кредитни милионери и са реалните престъпници.
 
От: Какво изгубихме с края на социализма

Да, факта че имат пари там сам по себе си е грешка. Дали е партийно неразбирателство или нещо друго, не знам. Този прословут милион се оказа извлечение от 2012г. и произход държавна субсидия, която е изразходена за изборите през 2013г. Дали е знаел Кънев не мога да кажа. Към 2014г. парите са 50к.

Проблема е друг - цяла България се занимава с това колко имал Костов в КТБ, а никой не го интересува Кой колко необезпечени кредити е взел без да ги върне, които реално фалираха банката. И които ни завлякоха с 3 милиарда. Само тук за виновници се смятат тези, които си държат парите вътре, а не тези които станаха кредитни милионери и са реалните престъпници.
Не е грешка, а е лъжа. Щом лъжат за едно, как можеш да им имаш доверие? Дори и от 2012 да са, това с какво променя нещата?

А проблемът е, че беззъбите реформатори дума не проронват за КТБ. Кажи, какво са направили и инициирали, за да се разреши тоя проблем? Аз следя медиите, нищо не съм видял.

И пак те питам, защо подкрепиха ГЕРБ. Че направо хората да си бяха гласували за ГЕРБ, ако искаха. Въобще, влизането им във властта беше благодарение на наивността на избирателите им и една лъжа. Всъщност, по тоя случай съм пуснал темата ;)
 
От: От: Какво изгубихме с края на социализма

Не е грешка, а е лъжа. Щом лъжат за едно, как можеш да им имаш доверие? Дори и от 2012 да са, това с какво променя нещата?

А проблемът е, че беззъбите реформатори дума не проронват за КТБ. Кажи, какво са направили и инициирали, за да се разреши тоя проблем? Аз следя медиите, нищо не съм видял.

И пак те питам, защо подкрепиха ГЕРБ. Че направо хората да си бяха гласували за ГЕРБ, ако искаха. Въобще, влизането им във властта беше благодарение на наивността на избирателите им и една лъжа. Всъщност, по тоя случай съм пуснал темата ;)

Явно следиш медиите избирателно. :) Следи и в парламента, какво се говори и кой как гласува. Това е последното: Мартин Димитров настоява за разсекретяване на международния доклад за КТБ - http://www.bgonair.bg/sutreshen-blo...sekretyavane-na-mezhdunarodniya-doklad-za-ktb

Първо всяка партия си изготвя програмата, която ще изпълнява ако вземе пълно мнозинство. Естествено няма как да вклучва ГЕРБ в това число.

Ако нямаше коалиция с ГЕРБ, другото беше нови избори и пак същото, а иначе с 20 депутата какво да кажат кавото и да кажат мнозинството си прсави кавото иска по неудобните въпроси. Вижда се че по неудобните въпроси мнозинството е ГЕРБ и ДПС. Имали смисъл от ново служебно правителство от нови загубени месеци, нови пари за избори, нови пари за купуване на гласове и накрая да стигнем до същата позиция - ГЕРБ + РБ и когато на ГЕРБ не им утърва ДПС. Ако РБ играеха същите мръсни игри, нямаше да има нужда от вота на ДПС, директно, като по учебник щеше да си гласуват управляващите.

Или ако не си съгласен с всичко това, предпочиташ пак коалиция ДПС+БСП.
 
От: Какво изгубихме с края на социализма

Все ми е тая каква коалиция ще има, разлика между управленията не виждам. Виждам как се въвеждат брутални социалистически мерки от уж десни партии. Виждам как РБ мълчат като гъзове, само и само да са във властта. В политиката като имаш принципи, трябва да ги отстояваш, тръгнеш ли по спиралата на компромисите - нищо не става накрая. Оправдания не искаме, искаме действия и работа. Димитров инициирал подписка - това ли е общата работа на блока? Смешно е, отиване на номера.
 
От: Какво изгубихме с края на социализма

Ами аз виждам, все още няма предсрочни избори. Както казах с 20 депутата е трудно. Сега не разбрах от кога по-виновни са тези от по-малката партия. Основните критики трябва да са към ГЕРБ, а не към РБ. Какво очаваше, да оправят нещата за 1 година с магическа пръчка ли ? Гласувай им 50 депутата на РБ примерно и тогава ако не направят нищо бих приел всички критики. Както казах, програмата се изготвя за пълно мнозинство, когато това не стане си длъжен да дадеш качка назад за да има поне стабилност в държавата, а не избори през 6 месеца, които не водят до нищо ново.

Не разбрах, трябва да ти давам отчет, какво са правили РБ по линия КТБ? Първо беше нищо, сега стана "само това ли". Потърси сам какво правят ама не избирателно. :)
 
От: Какво изгубихме с края на социализма

ГЕРБ не са реформатори, нито някой е имал някакви надежди спрямо тях, че да ги критикуваме. То тая опорна точка я знаем - сега една година е малко, после две ще са малко, после три, пет, десет. Извинявай, ама РБ подкрепиха Мая Манолова за омбудсман или и това си забравил. Айде, стига.
 
От: Какво изгубихме с края на социализма

Само това ли успя да измислиш ? Изглежда не правиш разлика между цели при получаване на мнозинство или поне на кантар с другата партия в коалицията и цели при получаване на 9%. Как ще натиснеш ГЕРБ, примерно след тези избори, като взеха половин България? Кажи ми, че не се сещам. Как да ти го обясня, че когато имаш 20 депутата, това което искаш да направиш и това което можеш да направиш са различни неща.

За омбудсмана, даже не мислех и да коментирам. Сигурно за "прах в очите" го издигнаха Пенчев за да ни заблудят, че няма да гласуват за Манолова. :D Ако имаш нещо, черно на бяло го представи или пак ще почваме с конспирациите. Запитай се ГЕРБ, защо не издигнаха кандидат щом така е модерно да се прикрива реалния вот. Нещо не ми се връзва..
 
От: Какво изгубихме с края на социализма

BorisStanimirov.jpg


Борис Станимиров, знаеш ли кой е :) Рамадан беше харесал поста. Личи си колко се интересуваш от собствената си партия ;)
 
От: Какво изгубихме с края на социализма

Това ли са ти доводите, статус и лайкване във фейсбук :D Това е някво негово лично мнение, за което после написа, че е грешка. А и още в този статус е написал "Мая е добър избор за омбудсман, но това не значи, че е единственият добър избор. Когато РБ вземе своето решение, ще гласувам според общата ни воля"

Какво се опитваш да "докажеш" с това? Какво мнение е дал депутат от РБ във фейсбук или как са гласували РБ ? Същите бяха и за явно гласуване, сигурно за да видят всички как ще гласуват за Мая.
 
От: Какво изгубихме с края на социализма

След като стана скандал, не гласуваха така. Ма ако не беше станал скандала :) Показателно е мнението на хардлайнерите на РБ за Маяма ;)
 
От: Какво изгубихме с края на социализма

Значи какво излиза? Не искаха да се разбира, че ще гласуват за Мая и издигнаха Пенчев... обаче умишлено си направиха скандал и гласуваха най-неочаквано и нелогично за издигнатия от тях кандидат. :D Не може да си сериозен...

пп. И след като явно... дали ще гласуват за нея или не... е без значение. За какво трябва да е бил целия този цирк? Не разбирам..
 
От: Какво изгубихме с края на социализма

Всичко което правят тия клоуни е без значение. От време на време обаче им лъсват истинските намерения - царица - парица.
 
От: Какво изгубихме с края на социализма

И какво стана в крайна сметка, нищо не доказахме и почнахме пак с иронията и заучените фрази. Ако изкочи пак някой статус или лайк във фейса, пускай да го дискотираме. :)
 
Последно редактирано:
От: Какво изгубихме с края на социализма

12391331_935962906469654_3781758743375117706_n.jpg
 

Горе