Какво мислите за Исторически парк?

И защо е направено на средата на ШИБАНОТО ПОЛЕ, по средата на нищото, граничещо с лунен пейзаж (Девня)?!
Това ако не е най-грозният и депресиращ регион на България, не знам какво е.

Било близо до магистралата и щяло да обира трафика... абе аланкоолу, по тая магистрала основно tumbleweeds се търкалят. Сигурно няма и 1/15 от трафика на "Тракия". Голям оборот ше има! o_O

И защо, за бога, всичките дървета са засадени в ПРАВИ редички - това никакъв парк не е, ами са шибани ОВОЩНИ ГРАДИНИ. И младежите редовно косят ливадите... 😆 майкооооу, а ужким екосистема щели да правят дето хора и животни да живеят задружно o_O

Наемете един дето е завършил Лесотехническия и един с поне елементарно чувство за естетика, че да не се излагате така.

ПП: айде казах си критиките, олекна ми :D
ПП2: нещата ще изглеждат по-добре и ще придобият по-естествен вид след някоя и друга година като пообрасне (и ако не косят като изоглавени), ама не виждам никакви предпоставки да полагат...
 
Бизнес модела тук няма да го коментирам.
За мен е интересен, като атракцион, особено за деца. Не съм ходил, но обмислям лятото, ако остане време и ми се харчат такива пари, да отидем. Не са особено евтини семейните билети в летния сезон, около 500лв за 3 дена посещение без да слагам нощувките и всяко едно допълнително занимание се заплаща отделно.

Както казах за мен, това е някакъв атракцион на който да заведеш децата за разнообразие. Предлагат неща, като:
Занимални в които децата, мелят брашно, правят на плет и измазват на къща с кал, правене на фигурки от глина.
Някакви спортни занимания за деца, тичане, бой с меч и щит
Хвърляне на копие, ласо и стреляне с лък
Рисуване и изработване на бижута, които приличат на старите български
Работилница за изработване на средновековни костюми
Езда
Демонстрация със хищни птици, като орел
Плаване със средновековна лодка

Може и нещо интересно за възрастни да има, като дегустация на спиртни напитки и мезета, знам ли :D
 
Занимални в които децата, мелят брашно, правят на плет и измазват на къща с кал, правене на фигурки от глина.
Някакви спортни занимания за деца, тичане, бой с меч и щит
Хвърляне на копие, ласо и стреляне с лък
Рисуване и изработване на бижута, които приличат на старите български
Работилница за изработване на средновековни костюми
Езда
Демонстрация със хищни птици, като орел
Плаване със средновековна лодка

ахахахахахах поне ти работи фантазията, иначе тия неща.. в некое друго време, в друг свят 😆😆😆
 
Отговарят:

 
Отговарят:


Бахххххх мааааамууу ууу УУ уу !! Ако не беше дал тоя клип, аз никога немаше да разбера, че тва нещо изобщо съществува 🫥🫥🫥
мале-мале, са започва едно четене... не е истина в каква драма ме вкара 🤓
 
Бахххххх мааааамууу ууу УУ уу !! Ако не беше дал тоя клип, аз никога немаше да разбера, че тва нещо изобщо съществува 🫥🫥🫥
мале-мале, са започва едно четене... не е истина в каква драма ме вкара 🤓
И аз едва преди няколко седмици се поинтересувах къв аджеба е тоя парк - досега само бях мяркал темата няколко пъти без да ми фаща вниманието особено.

Изглежда най-големите вълнения са били сред читателите на Капитал и другите кенеф-папири на американската мастия Иво Прокопиев (да вляза малко в лексиката и аз 🤭 )
 
Даа имало е вълнения, определено :) Зачетох почти всичко, хранене, възхваления, цифрички, и установих, че голяма част от нашата работа вече е свършена 😁
Така че мое и да пасуваме, освен ако не заделят 30к (делчо порязов) за един читав сайт да им спретнеме, а планът за развитие и успеваемост ще го бутна бонус към него 😁😇
 
Прекалено надценено и супер агресивно продаване с редица червени флагове, но най-важните - сами си продават акции, а не през Инвестиционен Посредник, продават някакви невероятни % доходност след Х време, а както сам каза никой никъде не ги отразява, т.е. те първа трябва да развиват цялостен пазар и то на международно ниво.

Запитай се как оценяват нещо в бъдещето, което е неразработено дори и на идейно ниво в главата на нас самите българи, а да не говорим за чужденците. Защо толкова "доходоносен" проект не се предлага за листване на борсата, а се търсят хора на дребно за гаражна покупка на акции?
Току-що описа как работят "пирамидите" май. :rolleyes::)
И за мен това прилича на нещо такова...
 
Последно редактирано:
Току-що описа как работят "пирамидите" май. :rolleyes::)
И за мен това е май нещо такова...
Както и да го изкълчиш, няма нищо общо с пирамида.

Това не ти е Нексо.
Вложенията са си там, активите са осезаеми.

ПП: блекаут8 е теоретик.
 
Последно редактирано:
Както и да го изкълчиш, няма нищо общо с пирамида.

Това не ти е Нексо.
Вложенията са си там, активите са осезаеми.

ПП: блекаут8 е теоретик и ентусиаст. Покритието му се основава основно на четене на FT, Блумбърг и "Капитал". Изкарва пари от продажба на курсове и плямпане по темата. Един от многото финансови "гурута" в интернета.
нямаше как просто да скочиш да защитаваш другарчето
 
нямаше как просто да скочиш да защитаваш другарчето
Естествено - руските курви трябва да се подкрепяме 🤭
 
Естествено - руските курви трябва да се подкрепяме 🤭
Тъй де, не всеки се дорежда до полските :D
 
Той ако е искал да ги изклати, да го е направил още кат са набирали средства, и да духне некъде. Що му е после да се набутва за тия строежи, а кат гледам май изобщо не е пестено матриал, а можеше да мине просто с некав стар внос филмов декор, нли тека :)

Друг вече е въпроса за магданоСа, ама гаранция не искал да изклати никой..
 
Докато не почнат да реват инвеститорите, нищо не може да се направи по каузата на "Капитал".

Те горките всъщност били контактвали инвеститори наред - с надеждата да изскочи нещо, ама нанай 🤭

 
Май нищо не съм прочел. Каква е далаверата на Капитал, ПАРКА да не е на далавера. Има ли някакви политически врътки тук.. Каква е файдата на държавата да е против проекта? А този пък Прокапиев, той за какво се бори и каква му е връзката с цялата драма.

Ами, до като още сме в опознавателен режим, офертата на този етап се замразява, до като не започнат да се очертават по-ясно границите и размера на този проект.. 😆
 
Май нищо не съм прочел. Каква е далаверата на Капитал, ПАРКА да не е на далавера. Има ли някакви политически врътки тук.. Каква е файдата на държавата да е против проекта? А този пък Прокапиев, той за какво се бори и каква му е връзката с цялата драма.

Ами, до като още сме в опознавателен режим, офертата на този етап се замразява, до като не започнат да се очертават по-ясно границите и размера на този проект.. 😆
Голям западен инвеститор искал да строи ветрогенератори в землището на общината.

Тия наште не били ОК с идеята обаче и организирали едно големо "НЕ".

Капитал лобират за перките и упражняват медиен натиск. Демек докато Тугедър подкокоросват местните, Капитал подкокоросват... тия дето ги четат - основно пишман предприемачи, финансови блогъри, уонаби мъскчета, последователи на Юли Тонкин и Румен Виста, програмисти, крипто инвеститори и тем подобна интернет паплач.
 
Последно редактирано:
Твърде елементарно изглежда, но логично за продажните ни общинари и свързаните служби, но тук е много важно да се разбере КОГИ са възникнали ветърните мераци, преди или след първокопаката, защото нещата стават изключително сложни, най-малкото понеже въпросното селище е Ветрино и имат предимство в претенциите си за съдружие с ветъра, но ако чак в последствие са се тупнали по тиквите "авее ние Ветрино ли сме или на прокапи скъсъния джеб", то тогава кубратовите инвеститори са в ощетение и в пълно право да търсят всякакви средства за защита, в т.ч перални, фурни и дори пакта за 200-годишната спогодба за братство и единение между монголските и китайските династии 🤣
 
Откакто изгледах няколко видеа тубата почна редовно да ме ъпдейтва за сеира.

 

Горе