Какво мислите за Исторически парк?

Аз много се радвам, че попаднах на тази тема и съм благодарен на хората тук, които "разнищват" нередностите (или поне нелогичните неща) свързани с проекта.

Нне съм много навътре с материята на инвестиране в подобни бизнеси и подхождам винаги със сериозна доза скептицизъм когато ми се предлага продукт без да съм го поискал или услуга без да съм я търсил. Цялото това "финансиране" ми прилича по-скоро на пирамида където няколко души изкарват бързи пари отколкото на стремеж да се привличат сериозни инвеститори и пари за даден проект.
До колкото разбрах възможността за гаранция, която "инвеститорите" имат в рамките на 5-те години докато заработи парка е единствено обратно изкупуване на същата цена, въпреки, че в този момент цената на пакет може да е дори двойна... Тоест ако след 1 година искам да се възползвам от поскъпналите акции и да продам - трябва аз да убедя някого, че трябва да ми купи вече по-скъпите акции. Последното съмнително много ми прилича на процесът, който се прилага от самите консултанти търсейки "инвеститори"ь.

Второто, което не ми харесва чисто идеологически е реализацията на проекта като качество, поне от минималното, което към момента съществува - излят бетон и тухли с фасда от старинно изглеждащ камък - това е в голям противовес с разбирането ми за автентична визия и поражда големи съмнения за качеството и потенциалните дефектни много соро след процесът на строителство, още от сега виждам отлепящите се камъни. И не на последно място се чудя такъв атракцион, за да функционира - какви ще саелементарните разходи за ток/вода/персонал/поддръжка/реквизит.

Като не вещ човек разсъждавам доста първично по този въпрос, но ми се струва особено нелогично това да загробя 36 (за сега) хилки, с ясната идея, че 5 години тези пари няма да ми носят абсолютно нищо и с неясна идея какво точно ще получавам след това.

Следя темата с интерес :)
Наистина ли вече камъните са започнали да падат?
 
Нещо от порядъка на 44 млн за 5 години, а те казват, че инвестициите (която трябва да е 50 млн) ще се избие на 5тата година. Дрън Дрън. Ще е на 6тата , дори и прогнозите им да са вярни[/QUOTE
Доколкото се запознах с проекта ще се отваря поетапно и те твърдят, че 5 години след пълното отваряне на проекта ще се възстановят парите, а печалбата при 600 000 постителя е близо 25 млн. На вас как ви го казаха?
 
Нещо от порядъка на 44 млн за 5 години, а те казват, че инвестициите (която трябва да е 50 млн) ще се избие на 5тата година. Дрън Дрън. Ще е на 6тата , дори и прогнозите им да са вярни
Доколкото се запознах с проекта разбрах, че ще отваря на части и възвръщаемостта е 5 години след пълното отваряне. Печалбата при 600 000 посетителя е близо 25 млн. На вас са казали друга информация ли?
 
Наистина ли вече камъните са започнали да падат?
Най-вероятно не са, защото надали са започнали да ги полагат все още. Аз просто подлагам на известно съмнение технологията, интересно ми е камъни от стари къщи залепени върху тухли/итонг/газобетон и подобни основи колко време ще изкарат подложени на метеорологичните условия, до колкото разбирам това е основната идея за фасадите. В моите представи целият този тип строителство изисква доста специфична компетенция от страна на строителя, иначе би изглеждал като пълна бутафория.

Та в контекста на въпроса "да инвестирам или не?", горните ми доста повърхностни и първични разсъждения ме водят към отговор "не". Вече другите юридически нередности, споделени от хора в темата, са още по-голям знак "стоп". Но май най-големият ми демотиватор е "апетитното" предложение да дам Х пари и 5 години да не ми носят нищо, но и да не разполагам с тях - това не ми се струва примамливо предложение/решение.

Offtopic:
Като цяло патриотичната идея е доста похвална, но нещо не успяха да ме убедят, че това е сред водещите идеи за реализация на проекта. Дори чисто по патриотична линия, не виждам къде точно чувствата на патриотите са докоснати. По-патриотично е да се съхранява и реставрира културното наследство пред това да се правят имитации. В крайна сметка един постетител няма да види нищо автентично, за мен това би било демотиватор за посещение.
 
Последно редактирано:
Доколкото се запознах с проекта разбрах, че ще отваря на части и възвръщаемостта е 5 години след пълното отваряне. Печалбата при 600 000 посетителя е близо 25 млн. На вас са казали друга информация ли?
Колега, спрямо бизнес плана, който го пусна @Gholiday си в грешка.

При пълен капацитет от 600000 души на активен сезон на година, те очакват 22,7 милиона лева нетна печалба.

Тръгнах ръчно да смятам и прихода от 33.62 милиона лева след ДДС и разхода от 10,83 лева на година е точен, НО това не дава нетна печалба.

Който е правил този план, не знам защо не е калкулирал амортизация и корпоративен данък – счетоводно ДМА от 1-ва категория се амортизират с 4%. Да кажем, че имат 80 милиона в ДМА, това са 3,2 милиона или печалба от 19,5 милиона преди данъка, след това стават 17,55 милиона лева.

Въпросът се пита от къде ще дойде този дивидент от 25 милиона лева?

Дори и да приемем чисто хипотетично, че нетната печалба е 25 милиона, а вече видяхме, че не е, то ако купиш при 180 лева една акция, капитализацията на проекта е 180 милиона, то след 7 оперативни години на пълен капацитет ще се върне тази инвестиция. Какво става от юли месец като цената ще 210 лева или към края а годината когато стане 250 лева?
 
Меко казано съм скептичен - Together са нищо повече от едни продавачи, но прекалено агресивни и по-бързата процедура ... а дупките им се виждат. Хвърли поглед например тук -
а мога ти дам клипче от вчера където този малкия вече бил на 1/5 от целта - .

Сам засечи периода време и си задай въпроса този малкия да няма пряка връзка с Бъфет и Сорос, но от коментара на на Together са разбира, че били от продажби ... е не знам как се правят 500 хилки чиста комисионн за няма и месец.

Това за мен е в сферата на тотото - ако ми покажат одитиран счетоводен баланс на комисионните им свалям шапка и бих платил 10к евро да ме обучат в продажбите, явно са богове ...

Прекалено силно противоречеие, грандоманщина и преекспониране - това си е чисто ловене, на знаеш какво, защото са наясно, че няма да могат да минат през КФН :)

Кое е по-добре на всеки да му отделяш време и енергия, към това добави счетоводство и администрация, за да вкара няколко хиляди лева или ще дадеш няколко десетки хиляди лева на даден ИП, за да те поеме и да те листне на борсата и да намериш 50 милки евра от големите играчи, които се чудят как да изцедят някоя десета от % за повече доходност :)
Много интересен анализ. Вие твърдите, че това момче казва, че е изкарало 500 000 лева за един месец, правилно ли съм разбрала?
 
Колега, спрямо бизнес плана, който го пусна @Gholiday си в грешка.

При пълен капацитет от 600000 души на активен сезон на година, те очакват 22,7 милиона лева нетна печалба.

Тръгнах ръчно да смятам и прихода от 33.62 милиона лева след ДДС и разхода от 10,83 лева на година е точен, НО това не дава нетна печалба.

Който е правил този план, не знам защо не е калкулирал амортизация и корпоративен данък – счетоводно ДМА от 1-ва категория се амортизират с 4%. Да кажем, че имат 80 милиона в ДМА, това са 3,2 милиона или печалба от 19,5 милиона преди данъка, след това стават 17,55 милиона лева.

Въпросът се пита от къде ще дойде този дивидент от 25 милиона лева?

Дори и да приемем чисто хипотетично, че нетната печалба е 25 милиона, а вече видяхме, че не е, то ако купиш при 180 лева една акция, капитализацията на проекта е 180 милиона, то след 7 оперативни години на пълен капацитет ще се върне тази инвестиция. Какво става от юли месец като цената ще 210 лева или към края а годината когато стане 250 лева?
Г-н Иванов разликата в числата не е голяма, а също видях, че в бизнес плана има и 5 % непредвидени разходи, което е доста голяма сума пари.
 
Най-вероятно не са, защото надали са започнали да ги полагат все още. Аз просто подлагам на известно съмнение технологията, интересно ми е камъни от стари къщи залепени върху тухли/итонг/газобетон и подобни основи колко време ще изкарат подложени на метеорологичните условия, до колкото разбирам това е основната идея за фасадите. В моите представи целият този тип строителство изисква доста специфична компетенция от страна на строителя, иначе би изглеждал като пълна бутафория.

Та в контекста на въпроса "да инвестирам или не?", горните ми доста повърхностни и първични разсъждения ме водят към отговор "не". Вече другите юридически нередности, споделени от хора в темата, са още по-голям знак "стоп". Но май най-големият ми демотиватор е "апетитното" предложение да дам Х пари и 5 години да не ми носят нищо, но и да не разполагам с тях - това не ми се струва примамливо предложение/решение.

Offtopic:
Като цяло патриотичната идея е доста похвална, но нещо не успяха да ме убедят, че това е сред водещите идеи за реализация на проекта. Дори чисто по патриотична линия, не виждам къде точно чувствата на патриотите са докоснати. По-патриотично е да се съхранява и реставрира културното наследство пред това да се правят имитации. В крайна сметка един постетител няма да види нищо автентично, за мен това би било демотиватор за посещение.
Вие имате ли представа относно тяхната компетентност в художествено строителство? Имате ли познания ка най-добре се строи с камък и дали направените от тях неща досега са бутафорни? Защо разглеждате проекта като патриотичен, а не като инвестиционен? Има ли бизнес в културния туризъм? Знаете ли процедурата за развитие на истински обекти и имате ли идея как може да стане?
 
Г-н Иванов разликата в числата не е голяма, а също видях, че в бизнес плана има и 5 % непредвидени разходи, което е доста голяма сума пари.
Oт 17,55 милиона до 22,7 милиона - не била голяма разлка интересно?
Непланираните разходи са вкрани в общите сметки.
 
Аз реших да се направя на ударен и да им пиша да ми пратят поне договора за закупуване на акции.
Та, ето го, да се запознаете и Вие. :D
Искали ли сте да ставате и
Kакво казва чл. 183:
Чл. 183. С договора за продажба продавачът се задължава да прехвърли на купувача собствеността на една вещ или друго право срещу цена, която купувачът се задължава да му заплати.

Ей така се прави бизнес се учите - правиш АД емитираш акции на емисия от 1 лв, няколко месеца по-късно адвокат/консултант/човекът Х ти продава неговите акции на цена 140 пъти по-висока, маркетирана като инвестиция в АД, пък то договор за прехвърляне на права :D
Човек, който лъже за едно не лъже ли и за друго?
 
Много интересен анализ. Вие твърдите, че това момче казва, че е изкарало 500 000 лева за един месец, правилно ли съм разбрала?
Нищо не твърдя, а както казахте анализирах въпрос на жена - "Аз искам да попитам колко си близо до постигнато на мечтата си" и отговорът "на 1/5 за целта за милиона ... на 1/5".
Думичката до означава, още колко ти остават - в случаят 1/5 или 200к до 1 милион или 800к активи . Ако беше на колко си близо от, постигането, то щеше да е на 200к активи.
Казвам, че за мен това е изключително - това е са моите виждания и не случайно питах за отчет. На 21 минута и 25 секунда ясно се твърди, че могат да покажат такъв одитиран доклад за 500к в комисионни за по-малко от месец.
Само не разбрах, как такъв въпрос се счита за нападение към човек ...
 
Искали ли сте да ставате и

Човек, който лъже за едно не лъже ли и за друго?
Не разбирам какво питате?
 
Нищо не твърдя, а както казахте анализирах въпрос на жена - "Аз искам да попитам колко си близо до постигнато на мечтата си" и отговорът "на 1/5 за целта за милиона ... на 1/5".
Думичката до означава, още колко ти остават - в случаят 1/5 или 200к до 1 милион или 800к активи . Ако беше на колко си близо от, постигането, то щеше да е на 200к активи.
Казвам, че за мен това е изключително - това е са моите виждания и не случайно питах за отчет. На 21 минута и 25 секунда ясно се твърди, че могат да покажат такъв одитиран доклад за 500к в комисионни за по-малко от месец.
Само не разбрах, как такъв въпрос се счита за нападение към човек ...
Вие попитахте ли го преди да отправите това твърдение?
 
Вие попитахте ли го преди да отправите това твърдение?
Какво да питам, след като жената го е питала и той и отговоря?
 
:D
OnF7Wku.jpg
 
Какво да питам, след като жената го е питала и той и отговоря?
От други коментари извън този форум става ясно друго, че е казал обратното, а именно, че е на 1/5 от целта. Понеже не сте задали уточняващ въпрос можем да приемем, че клеветите без да сте сигурен в думите си. Това ли е вашия начин на комуникация? Интерпретирате чутото и давате твърдения на база какво сте разбрали, а не какво сте проверили, това ли е вашия маниер на писане и определяне?
 

Горе