Какво мислите за детската градина

От: Какво мислите за детската градина

Мисля, че основната разлика между моето и твоето мнение, е че най-вероятно ти нямаш голям белег на главата си от ДГ.

Не държа толкова да попадне на свръх мили хора, просто се чудя дали е по-добре на 3 или на 5, когато е по-укрепнал. Ама това няма как да го знаем. Но пък четох тук там разни мнения.
 
От: Какво мислите за детската градина

Всъщност, аз не ходих на градина :wink: За сметка на това имам голям белег, резултат от свободното ми време в къщи, поради неходене на градина :)
 
  • Like
Реакции: Sky
От: Какво мислите за детската градина

Ама как го получи, говори ми в метри да се премерим :).
 
От: Какво мислите за детската градина

Бтв като не си ходил на градина според Тест си различен, социопат, не си част от стадото и най-вероятно такива като Валдес са те шамарили.
 
От: Какво мислите за детската градина

Може и да е така всъщност :wink:, но това е извън темата. Децата са едни празни харддискове, с огромното желание да попиват. Родителят трябва да им осигури неизчерпаем поток на разнообразна информация, преживявания, случки и опит, както и да им осигури добър начин за оценка на тази информация.
 
От: Какво мислите за детската градина

Съгласен. Бтв сега като се замислих, тука разни хора дето се изказват виртуално как са шамаросвали, май тях са ги шамаросвали, не знам кой може да се хвали с такова нещо, то е смешно направо.
 
От: Какво мислите за детската градина

Ено време кви децки градини имашеее, направо ней истина
Имам снимка за рождения си ден с две мацки от двете страни ме циливат по бузата с език, па зад мени госпожата е подпряла цомби на главата ми :rolleyes:
Имам доказателствен матриял, но го показвам само на световни агенции с/у зяплящяние :drama:
 
От: Какво мислите за детската градина

Всъщност репликата "казуси в контролирана среда", явно се оказа лакмус за обществото. Това е куха реплика лишена от съдържание и позволяваща на всеки да я осмисли както иска. Следователно хора с нормално съзнание си представят нормални неща, а хора с по-развинтено въображение си представят филми с Батман.

Мен друго ме притеснява. Ценностите изказани от Тест не кореспондират на същността на този форум. Искам да го попитам дали е чел творчеството на Ранд, специално серията за Атлас и дали знае какво се случва ако няма индивидуалисти? Мисля с тези разсъждения може спокойно да си купи еднопосочен билет за Северна Корея. Само да не остане неприятно изненадан защото както Оруел казва в Животинска ферма, оказва се че някои животни са по-равни от други. Индивидуализма е в човешката природа иначе нямаше да има лидери, които съществуват дори в е колективистичните общества, което не значи, че хората не се събират на групи по интереси. Тая история с големите стада по градовете е изключително нездрава и е резултат от индустриалната революция, тоест е съвсем отскоро.

А, относно това какво се случва с еднаквите след университета, ами ако са много еднакви редят кашони по рафтовете. Само тези които са съумяли да развият своята индивидуалност успяват в обществото.

Разбира се ако се знаеш, че си сив и обикновен е най-лесно да се криеш в тълпата и да прокламираш ценности които са измислени от индивидуалисти, наложили ги на масата за свои цели.
 
От: Какво мислите за детската градина

Ти ясно обясни какво разбираш под контролирана среда. Има го написано от теб по-назад в темата. На базата на твоето тълкувание са и останалите мнения.
Относно горния коментар за контролираната среда. Означава само и единствено, че аз съм винаги на разположение да помогна на детето, без то да знае винаги, например мога да му кажа "Айде пробвай сам да се качиш на пързалката", но да седя зад него. Какво сложно може да има?

Това, което съм изказал не съм го измислил аз. Става въпрос за природни закони, които не подлежат на тълкувание. Може да ти харесват, може да не ти харесват, но това не ги променя и тематиката на форума също не е от значение. Това, на което викаш индивидуализъм е 0.001% отклонение от нормата, което е допустимо. При всички видове социални животни има лидери. Нищо уникално няма в човешката природа в това отношение. Хората не живеят заедно отскоро, а откакто ги има като вид. Така сме оцелели, въпреки че сме физически много слаби поотделно. Тези неща не ги е измислил някой предварително. Те просто са си така и не е от значение дали ги одобряваш или не. Няма да се променят.
 
От: Какво мислите за детската градина

Ти явно си представяш пързалката и детската площадка като щаб квартира на Батман?

А относно индивидуализма, за мен е да определяш какво ще сътвориш днес, в колко часа ще почне деня ти и.т.н., а не да караш по някакъв режим.

А, какво ще кажеш за Проданов, той не е ходил на ДГ, призна си...ама ми се струва нормален?
 
От: Какво мислите за детската градина

Избягвам да анализирам хора, които никога не съм срещал.
 
От: Какво мислите за детската градина

Да, но сравни детска площадка с център за подготовка на батмани? Не мислиш ли, че прекали?
 
От: Какво мислите за детската градина

Оо то спорът е бил ЗА индивидуализма или НЕ
Ще разочаровам другарчетата от децката градина, но винаги съм бил индивидуалист и ги строявах, когато нямаше възпитател
 
От: Какво мислите за детската градина

Първата асоциация, за която се сетих е свързана с Батман. Бди в тъмнината над града и следи дали всичко е наред. При проблем се намесва и решава проблемите. :lol:
 
От: Какво мислите за детската градина

Имай предвид, че те четат всякакви хора, после и те си правят асоциации и темата се изражда, а мисля е една от най-сериозните в този форум. Като цяло не постъпваш отговорно и спекулираш за да си чешеш егото с приказки. Сега да не излезе, че и ти си пил вчера и освен положителни репутации да почна да получавам и извинения на ЛС? Щото май доста от участниците са били на градус.
 
От: Какво мислите за детската градина

Не, напълно сериозен съм и не мисля, че споменавайки за Батман съм развалил темата. Все пак не сме на международна научна конференция.
 
От: Какво мислите за детската градина

Гледал ли си рекламата на Епъл за това да мислиш различно от другите?
 
От: Какво мислите за детската градина

Нещо не ви разбирам дискусията, явно сте почнали от ранху с дистилатите
НО язе сам индивидуалист и нема ме пречупете, жалки колективисти,,, що не си напрайте нещо като манастир
 
От: От: Какво мислите за детската градина

Нещо не ви разбирам дискусията, явно сте почнали от ранху с дистилатите
НО язе сам индивидуалист и нема ме пречупете, жалки колективисти,,, що не си напрайте нещо като манастир

Че то с дистилатите се почва от рано, какъв друг вариант има? Останалото е за аматьори.

Гледал ли си рекламата на Епъл за това да мислиш различно от другите?
От кои други?
 
От: Какво мислите за детската градина

От масата, потърси я, даже може да постнеш линк тук, доста е вдъхновяваща и стои в основата на успеха на епъл, като много добре описва хората които мислят различно, дава примери и онагледява, че всъщност те са двигателя на обществото, същото това общество което се ежи на идивидуализма.
 

Горе