Какво мислите за закупуването на "1 мил. фейсбук потребителя" за 5$?

dertre

Well-Known Member
Колко от вас мислят, че по голяма простотия/новина от това не можеше да се пръкне и да набере чак такава сила?
Колко "баби" се наплашиха да не им изгори фермата в фейсбук, след като лошите хакери са се сдобили с секретна ифнормация като името ви, мейла ви и профилния линк. Едно време за 5$ хората купуваха кредитни карти на килограм (имаше разни форумчета), а сега заради кризата явно се купуват фейсбук база данни с неизвестно съдържание.
 
От: Какво мислите за закупуването на "1 мил. фейсбук потребителя" за 5$?

Добра реклама си направи Бого с тази новина, само да не стане от играчка-плачка ...
 
От: Какво мислите за закупуването на "1 мил. фейсбук потребителя" за 5$?

Това си е част от очернянето на нета, което тече години наред. Платените журналя много ги е страх от конкуренцията и от не цензурираните медии и правят всичко (дори лъжат и заблуждават), за да дискредитират нета пред обикновения потребител.
Ако следите редовно какви репортажи се правят - всичките са на тема кражби, измами и злоупотреби. Преекспонират се всички негативи и се правят задължително генерални заключения, колко е опасно ровичкането извън техните сайтове. Ако е оставено на тях, няма да съществуват други сайтове, освен войо и няколкото им новинарски сайта.
 
От: Какво мислите за закупуването на "1 мил. фейсбук потребителя" за 5$?

Добра реклама си направи Бого с тази новина, само да не стане от играчка-плачка ...

И аз почвам да си мисля, че ще изяде баницата накрая. Даже нещо ме съмнява от фейсбук да са му искали мнението. От много години всеки имал досег с интернет, знае, че база данни с потребители се търгува по файвери и подобните му сайтове. Едва ли от фейсбук не знаят това. Даже сега преглеждах новините на официалния сайт на фейсбук за новини (blog.facebook.com и натискате в дясно на новини) и там за момента няма нищо написано. Дали наистина са се свързали с него или пак надува балона ?
 
От: Какво мислите за закупуването на "1 мил. фейсбук потребителя" за 5$?

Пълна глупост. Това е ОБЩОДОСТЪПНА информация, която потребителите сами споделят. Не виждам нищо скандално. Все едно да си купя телефонен указател и после да направя сензация от това, че имам телефонните номера на 200 000 души?! Тоя Богомил Шопов, както и 99% от българските блогъри, е просто един дебел и мазен тюфлек, който се чуди с каква простотия да стане известен.
 
От: Какво мислите за закупуването на "1 мил. фейсбук потребителя" за 5$?

Не е проблемът в Шопов, а в тъпите ни медии, които развихриха "скандала".
 
От: Какво мислите за закупуването на "1 мил. фейсбук потребителя" за 5$?

Не е проблемът в Шопов, а в тъпите ни медии, които развихриха "скандала".

Доколкото гледах интервюто което взимаха от него (по скайп), човека си е повярвал и то доста. Чак се вживяваше как тия 1 мил мейла след фишинг са равни на 1 милион потребителски профила с пароли. Как можело да се извлече банкова информация и т.н.. Както пишат по форумите под новината "oh hey sounds like another blogger who thinks themselves to be of more importance than they really are"
 
От: Какво мислите за закупуването на "1 мил. фейсбук потребителя" за 5$?

Доколкото гледах интервюто което взимаха от него (по скайп), човека си е повярвал и то доста. Чак се вживяваше как тия 1 мил мейла след фишинг са равни на 1 милион потребителски профила с пароли. Как можело да се извлече банкова информация и т.н.. Както пишат по форумите под новината "oh hey sounds like another blogger who thinks themselves to be of more importance than they really are"

Еми нормално. Той си е на бтв хранилката от доста време. Може и да е прихванал от тях :D
 
От: Какво мислите за закупуването на "1 мил. фейсбук потребителя" за 5$?

Виновни били медиите, не са виновни те, нали той е експерта, величието, айти маркетинг фейсбук гуруто? Той им се е обадил, та да "гръмнат". Адският противняк е тоя, пред обикновените хора може да изглежда велик, обаче ние тук може само да му се смеем.
 
От: Какво мислите за закупуването на "1 мил. фейсбук потребителя" за 5$?

А съм 99% сигурен, че няма да се разтръби за откраднатите 3.6 милиона SSN (това е номер подобен на нашите ЕНГ-та с помоща на който може да кандидатстваш за заем, да ползваш медицински услуги и т.н.) като към половината е имало и кредитна дебитна карта. Базата данни е открадната от общината на Южна Каролина
 
От: Какво мислите за закупуването на "1 мил. фейсбук потребителя" за 5$?

Ще се съглася с колегата Редрум. Не за друго, а защото го наблюдавам и аз това като тенденция. Блогърите тук грам не помагат за развиването на интернета. Всеки храни, плюе, мрънка и т.н. Искам да се изкажа положително, но не мога, защото е така. Отворете няколко бг блога на "големците" и вижте за какво пишат. Единият му крив Мтел, другия намерил схема, в която се източват пари и какви ли не други глупости, който ама грам не помагат на никой. Да, хубаво е да има, но предимно с това да ти е пълен блога е малко отчайващо.

Да им се изтаковам на медийте отгоре. Не е важно, че тук групичка хора извоюваха първото място на SEO състезание, а е важно, че некъв си хейтър преоткрива топлата водя. Не знам, но не вървим на добре. Голямо откритие, утре мога да му кажа и в кой руски форум може да рови, за да се свържи в хакери, продаващи данни на кредитни карти. Шибани идиоти, нямат си работа. И какво очаква сега, да го наемат за консултат, защото е намерил схемата....баси логиката ще е това. Един не написа, че сме №1 в света по SEO. Само креативен и други сайтове, които са от тук собствениците им. Не знам, ама да ми пишкат яшката. Бати блог обществото, добре че нямам нищо общо с тях. :)
 
От: Какво мислите за закупуването на "1 мил. фейсбук потребителя" за 5$?

$INeed$, за съжаление предимно хейтърските теми носят трафик в Бг. Говоря ти от личен опит, ако се опитваш да пишеш за сериозни и важни теми, ще бъдеш четен от хора, които се броят на двете ръце. Жълтото и клюките продават в Бг, безспорен факт и не виждам нещо да се промени следващите години.
 
От: Какво мислите за закупуването на "1 мил. фейсбук потребителя" за 5$?

@redrum То и ти можеш да им се обадиш, но без подходящата за тях тема - няма гръмнат.

Набързо сърчнах бтв репортерите:

Видео
03.12.2011, 20:53
bTV Репортерите: Коледната шопинг истерия в интернет
Какви са причините и какви са подводните камъни в интернет пазаруването - филм на Асен Иванов

Видео
22.10.2011, 19:59
bTV Репортерите - Зодия "Хейтър"
това, че са по-нацупени от останалите. Но влязат ли в интернет, те създават своя реалност...

Видео
03.07.2011, 20:15
bTV Репортерите: Подслушването - заплаха или ежедневие?
Възможно ли е в 21-ви век разговорите по телефона и в интернет да останат тайна?

Видео
10.04.2011, 20:38
bTV Репортерите: Измама 419
Кой стои зад измамите в интернет и кои са обичайните жертви?

Видео
12.12.2009, 12:00
bTV Репортерите: Следенето в интернет

Видео
22.02.2009, 12:00
Насилието в интернет

Съвсем тенденциозно, или? :)
 
От: Какво мислите за закупуването на "1 мил. фейсбук потребителя" за 5$?

Тогава обществото да ми го развее. Аз пък искам да чета теми за успели хора и неща, които са направени, за да ни повишават като качесто. А не некви мрънкащи девици да ми се жалват за нещо. Като са направили FB и Twitter за 50К, еба майка ти проста, намери начин и ти да го направиш. Седнал си да пишеш за неправдите в живота. Има още милион такива, да вземат почнат да пишат за всяка. Да видим до къде ще им стигне времето.

Аз нямам проблем с жълтините и хейта, имам проблем със съотношението спрямо хубавите неща, които се случват. И не знам коя олигофренска форма ще наеме консултат, който по цял ден рови и търси неправни в мрежата. Сигурно има, то и за това са толкова и бизнеси. Наемат се хора, които са показали наобществото, че са есперти в бластта си чрез знания, практика и постижения, а не с хейт, схеми, за които всеки втори онайн меркетър знае и мазнене. За това няма и бизнеса ни да е бизнес.
 
От: Какво мислите за закупуването на "1 мил. фейсбук потребителя" за 5$?

Убиват се да плюят по нетя, защото ги е страх. Интернета им разказа играта на боклуктв, направи им фистинг от раз, не разбраха какво се случва.
 
От: Какво мислите за закупуването на "1 мил. фейсбук потребителя" за 5$?

Не само, не могат да си наложат шитовете там, защото не е като да манипулираш баби и идиоти след Перла. И оня бастун им даде нещо да споделят. Кажете ми, че не е кретен и той. :)
 
От: Какво мислите за закупуването на "1 мил. фейсбук потребителя" за 5$?

Жив и здрав да си.
Бого

Бого нещо ти се обиди на поста, сега може да си купи стриптийз от фивър за $5 и после да сигнализира на бтв за сексуалната експлоатация на девойки в мрежата :lol:
 
От: Какво мислите за закупуването на "1 мил. фейсбук потребителя" за 5$?

Бого нещо ти се обиди на поста, сега може да си купи стриптийз от фивър за $5 и после да сигнализира на бтв за сексуалната експлоатация на девойки в мрежата :lol:

Еми винаги съм давал право за коментар. Нямаше как да му откажа и да не публикувам коментара му. Явно обаче следи и се радва на "известността си" след като намери статията около 10 мин след като я пуснах.
 
От: Какво мислите за закупуването на "1 мил. фейсбук потребителя" за 5$?

Радва ме колко му е смислен коментара :) Ама, както казва самият той, да е жив и здрав!
 
От: Какво мислите за закупуването на "1 мил. фейсбук потребителя" за 5$?

Мен ме радва колко време е отделил на търсенето на името си. Завиден нарцисизъм :lol: и показателно бързо време за реакция.
 

Горе