Какво мислите за зъбните импланти?

eshk0

Member
Здравейте,
Какво мислите за зъбните импланти? :)

Чудим се тук, дали да попълним мястото на липсващ зъб с имплант или мост :shock:
Лично аз склоня към моста но...
Нека по опитните да споделят информация.
 
От: Какво мислите за зъбните импланти?

По-добре е с мост щом има възможност за такъв. Особено ако човекът няма навици да поддържа добра зъбна хигиена. При импланта има риск за отхвърляне от организма, а разликата в цената вероятно вече сте я видели.
 
От: Какво мислите за зъбните импланти?

Имплант - 1000 лева. Моста прецаква още един зъб до този , който липсва. Верно по евтино е , ама в богатите страни слагат импланти - тоест ако имаш парите е по-добрия вариант.
 
От: Какво мислите за зъбните импланти?

Имплант - 1000 лева. Моста прецаква още един зъб до този , който липсва. Верно по евтино е , ама в богатите страни слагат импланти - тоест ако имаш парите е по-добрия вариант.

Имплант не се слага на дъвкателен зъб, жената е зъболекар и имам представа за какво говоря, ако е преден зъб съм съгласен, но за дъвкателен напрежението е голямо и няма да издържи дълго
 
От: Какво мислите за зъбните импланти?

Имплант не се слага на дъвкателен зъб, жената е зъболекар и имам представа за какво говоря, ако е преден зъб съм съгласен, но за дъвкателен напрежението е голямо и няма да издържи дълго

Това за първи път го чувам. Мен точно на дъвкателен ми препоръчват имплант.
Не че разбирам от зъби много ама нали дъвчеш ... натискаш зъба на долу , не го теглиш на горе. Как моста е по здравото в сравнение с импланта ?
 
От: Какво мислите за зъбните импланти?

Как се пука импланта, той не е ли титаниев или нещо такова, кое му се пука?
Не слагайте импланти, защото ще лишите зъболекарите от работа, нЕма чупене;)
 
От: Какво мислите за зъбните импланти?

Жената иска да си сложи импланти (3), а аз все съм против, не знам защо, но съм чувал че създават проблеми! :(
Лично аз съм с доста корони и един мост, и съм доволен. :rolleyes:
 
От: Какво мислите за зъбните импланти?

Твърдо за имплантите!
Личен опит - 5.
Препоръчвам проф.Димитър Атанасов от Пловдивския стоматологичен факултет.
 
От: Какво мислите за зъбните импланти?

И как е, боли ли по принцип?
Аз предпочитам да сме като крокодилите и акулите, като ни падне зъб да пораства нов, но явно в евулюционното ни развитие зъбите не са толкова важни:)
 
От: Какво мислите за зъбните импланти?

Имплантите са титаниеви и по принцип много рядко има отхвърляне. Май 1 на 1000 човека е алергичен към титаний и тогава се ползва друг вид. При моста се изпиляват съседните зъби, а те ако са здрави е кофти да ги прецакваш и тях.

Схемата е следната: отваря се челюстта и се поставя импланта, ако е необходимо се слага и изкуствена кост (в някой случаи трябва скенер преди това). Пие се антибиотик 1 седмица. След 3-4 месеца се разкрива импланта и се оформя коронката му. Хубаво е след това веднъж годишно да се чисти зъбен камък с ултразвук, но това е хубаво по принцип. И практически си имаш вечен зъб... Като недостатък единствено мога да посоча цената - 1000+ лв.
 
От: Какво мислите за зъбните импланти?

Имплант не се слага на дъвкателен зъб, жената е зъболекар и имам представа за какво говоря, ако е преден зъб съм съгласен, но за дъвкателен напрежението е голямо и няма да издържи дълго
Не мисля, понеже имам да си слагам такъв на кътник. И то при един от най-добрите в България. Съмнява ме, че ако беше така, щяха да го предлагат и правят.

Ешко, ако имаш възможност слагай имплант. Но цената е значително по-висока. Не те съветвам обаче да си слагаш евтини импланти.
 
От: Какво мислите за зъбните импланти?

На дъвкателен зъб не се слага имплант единствено ако е последен 7-ми, по принцип не боли, но все пак стоматолога преценява дали е удачно мост или имплант и обеснява какви са рисковете. А съм "За" ако можеш да си позволиш парите.
 
От: От: Какво мислите за зъбните импланти?

На дъвкателен зъб не се слага имплант единствено ако е последен 7-ми, по принцип не боли, но все пак стоматолога преценява дали е удачно мост или имплант и обеснява какви са рисковете. А съм "За" ако можеш да си позволиш парите.

И на 7-ми се слага ако се налага(В моя случай помолих доктора на мой риск да го направи).
Не боли ама е гадно защото усещаш всичко, чустваш вкусът на кръвта, чуваш как се завинтва в костта и пр. Понякога лекарите предлагат пълна упойка, но първо е по-скъпо и второ, но по-важно - от всяка пълна упойка умират хиляди мозъчни клетки. Както знаем от уроците по биология мозъчни клетки не се създават, а само умират за разлика от мастните клетки, които веднъж създадени никога не умират :)
Бъдете мъже и не се лигавете.
 
От: От: Какво мислите за зъбните импланти?

И на 7-ми се слага ако се налага(В моя случай помолих доктора на мой риск да го направи).
Не боли ама е гадно защото усещаш всичко, чустваш вкусът на кръвта, чуваш как се завинтва в костта и пр. Понякога лекарите предлагат пълна упойка, но първо е по-скъпо и второ, но по-важно - от всяка пълна упойка умират хиляди мозъчни клетки. Както знаем от уроците по биология мозъчни клетки не се създават, а само умират за разлика от мастните клетки, които веднъж създадени никога не умират :)
Бъдете мъже и не се лигавете.
Да, слага се и там ако много иска пациента :) но не се препоръчва тъй като в близост има нерв. Не е толкова страшно усещането чак както ти го описваш, но все пак е субективно де :)
 
От: Какво мислите за зъбните импланти?

имплантите падат, и после пак пари за нови, това няма да ви го кажат щото няма да им направите оборот...

а това дали мост ще увреди съседни зъби, ами ако не се направи мост, а остане дупка, просто съседните зъби пак ще се увредят щото ще изпаднат в дупката и така докато изпадат всичките един по един, на горната/долната челюст срещу дупката пък зъба ще почне да пропада, в нета има картинки, гледайте...
 

Горе