Какво мислите за новата система за споделяне на файлове - magent

stoineff

Well-Known Member
Мислите ли, че ще просъществува новата система за споделяне на файлове? От The Pirate Bay обявиха, че спират разпространението на torrent fайлове. Вместо това ги заместват от т.нар. magnet (магнитни) линкове.

Какво означава това?

Първо две думи за това как работеше системата с .torrent файлове, за да стане ясна разликата с магнитите:

http://www.inter-view.info/2012/03/magnet-url-likove.html
 
Не е кой знае какво нововъведение. Магнет линкове има и в замунда от близо година.
Технологията е на около 10 години, така че няма нищо изненадващо.
 
От: Какво мислите за новата система за споделяне на файлове - magent

До колкото знам протокола, които използва magnet-а е криптиран и е невъзможно проследяването на потребителите които го използват.
 
От: Какво мислите за новата система за споделяне на файлове - magent

AMule
ApexDC++
aria2
FlylinkDC++
Vuze
BitComet
Deluge
gtk-gnutella
LimeWire
KTorrent
Shareaza - най доброто според мен
Transmission
 
От: Какво мислите за новата система за споделяне на файлове - magent

И новите версии на uTorrent го могат.
Интересен нов клиент е Tribler - при него няма нужда от сайт в който да се дават линковете. Всичко става посредством програмата.
 
От: Какво мислите за новата система за споделяне на файлове - magent

dertre много пингвински примери.

+rtorrent
+utorrent
+qtorrent
 
От: Какво мислите за новата система за споделяне на файлове - magent

Бях опитал с uTorrent, но явно версията ми е стара. Сега ще опитам с друга програмка. Благодаря ви!
 
От: Какво мислите за новата система за споделяне на файлове - magent

Магнитните линкове не са новост. При тях предимството е, че стават въпрос за линк и няма нужда да се съхраняват торент файлове на сървъри. Линкове се споделят много по-лесно от файлове. Недостатък е, че когато сийдърите са малко тегленето ще е проблемно. При магнитната система пак трябва да изтеглиш торент файл, но го вземаш от другите потребители, а не от даден сайт. Така цялото теглене на крайната информация се забавя като цяло. Затова Пиратският залив все още предлага торент файлове за нещата, които са с малко пиъри. Класическите торенти са отрязани само за файловете с много сийдъри.
 
От: Какво мислите за новата система за споделяне на файлове - magent

много хитро ще го измислят пак ма няма да успят да ги спрат пиратите :)
 

Горе