Какво мислите за тази технология и новите четци на електронни книги?

От: Какво мислите за тази технология и новите четци на електронни книги?

Новите четци са супер. За съжаление, все още нямам лично мой екземпляр. Според мен тази технология има сериозно бъдеще. Съвсем скоро пазарът ще бъде залят от все по-разнообразни модели. Търсенето ще се увеличава прогресивно, докато всеки запален читател се сдобие с гениалната електронна книга. Причините за това са няколко:

1. Дълго време се задаваше въпросът: "Може ли персоналният компютър да замени настолната книга?" Разбира се, отговорът беше "не". Четенето от монитор е неудобно. Дълготрайното четене от лаптоп или телефон също не струва. До този момент книгата печелеше убедително. Вече не. Технологията на новите електронни четци обърна спора в съвсем различна посока. Книгата вече не е най-доброто средство за четене.

2. Възможността, да носиш цяла библиотека в задния си джоб, не е за изпускане. Размерът, уникалният дисплей, производителността на батерията, опциите, цената - все плюсове, които ще превърнат новия четец в масова еуфория.

3. Цената на електронните книги е значително по-ниска. Защо да плащаме $10-$20, когато можем да платим $3-$4? И не само това. Издаването на физическа книги е свързана с доста разходи. Това е основната пречка за много писатели. Сега, благодарение на новите електронни четци, всеки един автор може да пише, да издава и да продава творчеството си.

Изглежда, електронните четци нямат недостатъци. Или поне аз не се сещам за такива. Обичам книгите и те винаги ще заемат важно място в сърцето ми. Но що се отнася до практичност - нямам търпение да се сдобия с личен четец. В световен мащаб хората уважават четеното и определено ще се възползват от новия продукт. Силно се съмнявам, че "перспективният" манталитет на олигофрените наоколо (милите ни сънародници) може да оцени подобна технология. Виж ако беше нещо за пиене...
 
От: Какво мислите за тази технология и новите четци на електронни книги?

Пазарът вече е залят от разнообразни устройства и четците с електронно мастило нямат бъдеще, а вече са съществена част от настоящето. Проблемът е, че в България издателствата практически не предлагат електронни книги и явно нямат намерение да предлагат такива в скоро време. Те все още са заседнали някъде на границата между XIX и XX век и не са мръднали и крачка напред през последните сто години. Междувременно продажбите на електронни книги в Амазон вече официално надхвърлиха тези на хартиените. В България все още щяхме да гледаме електронните книги само на английски тук там из нета ако не бяха лудите ентусиасти от Читанка и тяхната благотворителна дейност, от която не печелят нито пари, нито слава... даже обратното.
 
От: Какво мислите за тази технология и новите четци на електронни книги?

Отдавна се каня и аз да си купя нещо подобно.
 
От: Какво мислите за тази технология и новите четци на електронни книги?

3. Цената на електронните книги е значително по-ниска. Защо да плащаме $10-$20, когато можем да платим $3-$4? И не само това. Издаването на физическа книги е свързана с доста разходи. Това е основната пречка за много писатели. Сега, благодарение на новите електронни четци, всеки един автор може да пише, да издава и да продава творчеството си.
Да ти кажа честно още не съм купувал електронна книга. Всичко се сваля от торенти. Което го няма в epub формат, се конвертира с програма.
Други предимства на електронния четец, които си забравил да посочиш, са възможността за промяна на големината на текста и бързия превод с посочване на дума върху екрана на устройството. :)
 
От: Какво мислите за тази технология и новите четци на електронни книги?

Междувременно продажбите на електронни книги в Амазон вече официално надхвърлиха тези на хартиените.
Тук също ще стане така. Погледни на какви цени предлагат любимите ми книги, а ги имам всички в устройството.
 
От: От: Какво мислите за тази технология и новите четци на електронни книги?

Погледни на какви цени предлагат любимите ми книги

После защо хората не четяли 'истински' книги..
 
От: Какво мислите за тази технология и новите четци на електронни книги?

Страхотна джаджа,но не ми грабна окото.Предпочитам да кълва буквите с очи от книга.Естествено няма да откажа да пробвам тази технология.Най-голямото й предимство,че не консумира много електричество и е компактно,но си е друго като погледнеш книгата,разлистваш си страниците,можеш да драснеш с молив,за да отбележиш нещо и една библиотека може,да се запази десетилетия,а такава джаджа на дали има гаранция - 50-60 години :D
 
От: Какво мислите за тази технология и новите четци на електронни книги?

Страхотна джаджа,но не ми грабна окото.Предпочитам да кълва буквите с очи от книга.Естествено няма да откажа да пробвам тази технология.Най-голямото й предимство,че не консумира много електричество и е компактно,но си е друго като погледнеш книгата,разлистваш си страниците,можеш да драснеш с молив,за да отбележиш нещо и една библиотека може,да се запази десетилетия,а такава джаджа на дали има гаранция - 50-60 години :D
Не е въпроса в това, дали консумира много електричество, а колко време можеш да я ползваш с едно зареждане.
В четеца също можеш да си водиш записки върху текста.
Много по-трудно е да пазиш и складираш книги десетилетия, отколкото да си правиш backup.
 
От: Какво мислите за тази технология и новите четци на електронни книги?

Ще им е трудно да се съревновават с таблетите, които навлизат масово. Честно казано още с пърия Киндъл се чудех как може толкова нефукционално нещо да има толкова много продажби. Ама си има кой да го ползва определено.
 
От: Какво мислите за тази технология и новите четци на електронни книги?

Ще им е трудно да се съревновават с таблетите, които навлизат масово.
Не се съревновават с таблетите. Това са електронни четци на книги.
 
От: Какво мислите за тази технология и новите четци на електронни книги?

Исках да кажа, че като се усъвършенстват таблетите още на четците ще им е доста трудно да просъщестуват в този си вид ( според мен).
 
От: Какво мислите за тази технология и новите четци на електронни книги?

....................
 
Последно редактирано:
От: От: Какво мислите за тази технология и новите четци на електронни книги?

Исках да кажа, че като се усъвършенстват таблетите още на четците ще им е доста трудно да просъщестуват в този си вид ( според мен).
Докато долното не стане факт, таблетите едва ли ще изместят четците.
Подсветката няма как да замени отразената светлина.
http://www.reader.bg/useful/item/207.html

Te нещо подобно планират и Ectaco и Hanvon:
http://www.reader.bg/news/item/252.html
Интересно обаче като пише Изт. Европа дали ще ни огрее и нас?
 
От: От: От: Какво мислите за тази технология и новите четци на електронни книги?

Подсветката няма как да замени отразената светлина.

Имаш репутация от мен.
 

Горе