Какво мислите за affiliate програмата на Tinydeal

bodyrock89

Active Member
Линк към афилиейт програмата им.
Общо взето ако някой направи покупка за $20 ние получаваме $1, тоест 5% комисионна. Само не разбрах дали важи за всички бъдещи покупки на клиента, който сме им пратили, или само за рекламираните от нас продукти. Някой занимава ли се с подобни афилиейти на китайски магазини за евтини стоки и струва ли си според вас?
 
От: Какво мислите за affiliate програмата на Tinydeal

Слаба работа, сложил съм няколко в сайта в подписа, на ebay не е лошо, плащат на клик, един клик към ebay.com е 20ст(и то 75% от всичко, че е през посредник, че ebay трудно се влиза), което е 5-6 пъти повече от клика на адсенс, а и са си натурални линкове и кликаемостта е добра.
 
От: Какво мислите за affiliate програмата на Tinydeal

На тинито е добър афилейта за реклама Extended Affiliate . Плащат за статии по блогове, форуми и тн. Статийка около 200 думи в ПР 0 блог $ 2.00 - $2.50 и то на български.
 
От: От: Какво мислите за affiliate програмата на Tinydeal

Слаба работа, сложил съм няколко в сайта в подписа, на ebay не е лошо, плащат на клик, един клик към ebay.com е 20ст(и то 75% от всичко, че е през посредник, че ebay трудно се влиза), което е 5-6 пъти повече от клика на адсенс, а и са си натурални линкове и кликаемостта е добра.

То за бг сайт ми е ясно, че нещата ще са незадоволителни с какъвто и афилиейт да се захвана, особено за пазаруване извън бг, тъй като средностатистическия българин все още си пада малко "неандерталец" в това отношение, а и самата аудитория е малка.
Аз мисля да се насоча към чуждестранния пазар, тоест сайта да е на английски. Освен това да представлява каталог на продукти от дадена ниша (също както всеки един онлайн магазин), само че като кликнеш на "buy it now" да препраща към продукта в Tinydeal.
Не ми е ясно обаче дали получаваме комисионни от всички настоящи и бъдещи покупки на човека, който сме им пратили, или само за рекламирания от нас продукт. Тоест ако аз рекламирам чорапи и мой посетител се регне в Tinydeal, купи си въпросните чорапи и след това продължава да си пазарува редовно от сайта (телефони, таблети и т.н.) аз ще получавам ли комисионна за тези негови покупки или не?

За ebay какви са критериите за одобрение? Посещенията на сайта, нишата...? Там комисионните само за посещения ли са или и за купуване на продукти?
 
От: Какво мислите за affiliate програмата на Tinydeal

Бисквитките са 30 дни в тинидийл. Не се отчитат комисионните на промоциите и когато е използван купон за отстъпка. По принцип първия път клиентите поръчват нещо за няколко $ като проба. Така трохите остават за теб, докато дойде поръчката, докато реши клиента да купи нещо по-голямо минават 30 дни. Китайците са си направили сметката.
 

Горе