Какво мислите за HTML5 и CSS3

Здравейте, днес ми остават няколко свободни часа и реших да се занимая с намирането на ресурси за учене на HTML и съответно след това CSS. Към момента виждам, че последните версии са HTML5 и CSS3.

Искам да ви попитам напълно разработени ли са и двете, защото доколкото прочетох са сравнително нови и може да подлежат на някакви промени от W3?! Ако са завършени бихте ли ми препоръчали ресурси за ученето им, като аз за сега съм се насочил към два безплатни курса в Udemy:

1. HTML5
2. CSS/CSS3

Благодаря предварително на отделилите време :p
 
От: Какво мислите за HTML5 и CSS3

При html5 няма кой знае какво ново (двайсетина нови тага са добавени). При CSS3 има доста нови неща (CSS разширенията напр.) и не е лошо да ги погледнеш. И двата описващи езика са нови и все още не са пуснати официално ;) и е възможно да не работят правилно под различните браузъри.
 
От: Какво мислите за HTML5 и CSS3

Просто се чудя дали трябва да започна от XHTML и CSS преди да мина на HTML5 и CSS3.
 
От: Какво мислите за HTML5 и CSS3

realdark, да беше уточнил тези 20 тага поне - може да се внедрят видеа и звукови файлове, без да има нужда от излишни глупости като flash или silverlight.
Даниеле, виж тука. Аз оттам бях започнал да уча преди доста години. XHTML е просто "версия" на html, където всичко е по-стриктно. По-добре според мен би било, ако схванеш логиката на html, вместо да скачаш на xhtml, за да може да ги различиш по-добре. Като цъкнеш в сайта на html, отстрани ще видиш плана, качил съм снимка - ако караш по ред ще научиш почти всичко нужно. 532153.JPG
 
От: Какво мислите за HTML5 и CSS3

realdark, да беше уточнил тези 20 тага поне - може да се внедрят видеа и звукови файлове, без да има нужда от излишни глупости като flash или silverlight.
Даниеле, виж тука. Аз оттам бях започнал да уча преди доста години. XHTML е просто "версия" на html, където всичко е по-стриктно. По-добре според мен би било, ако схванеш логиката на html, вместо да скачаш на xhtml, за да може да ги различиш по-добре. Като цъкнеш в сайта на html, отстрани ще видиш плана, качил съм снимка - ако караш по ред ще научиш почти всичко нужно. Виж файлът 9528

Мисля, че в google има достатъчно информация за тях и човек ако го интересува може сам да си ги намери ;).
 
От: Какво мислите за HTML5 и CSS3

HTML5 - Езикът не е довършен и с темпото което върви ще минат още годинки, но спокойно може да започнеш, разликите не са много (главно добавените тагове и семантиката), моят съвет е не се занимавай с XHTML, не че е лошо но е малко загуба на време, ако нямаш такова разбира се.
CSS3 - Там вече има доста въведения, и това е защото се разви и навлезе по бързо, но с малко знания по JavaScript обаче стават чудеса (особено с хилядите библиотеки който има вече).

Относно курсове Telerik Academy, в youtube е пълно с уроци.
Отколкото до браузарите, около 95% и от двата вървят на IE 10, Chrome и Mozila (Opera изостава).
 
От: Какво мислите за HTML5 и CSS3

Започни от тука
http://www.w3schools.com/
и го ползвай непрекъснато в процеса на работата ти. постепенно ще видиш, кое и как да използваш.
Ако чакаш единен стандарт ще има да почакаш - войната на браузерите се води именно тука.
 
От: Какво мислите за HTML5 и CSS3

Аз започнах точно от там да си чета лека полека и да използвам научените тагове. Благодаря за включването.
 
От: Какво мислите за HTML5 и CSS3

HTML5 ще бъде разработван и ще е готов окончателно до 2020г.
 

Горе