Какво може да се направи със сайт отнесен от Панда или Пингвин

MartinHR

Member
Попаднах на един сайт които преди известно време незнам кога точно е станало му е наложено някакво наказание от гугъл.
Незнам кога и защо е стнанало това.
Преди това сайта е бил на първо място в гугъл а после е отишъл на 91 място така от веднъж.
Разгледах го сайта нищо особенно PR3 15 статии но това ми направи впечатление че има добри даже и в момента много силни линкове към него
Има от два сайта много големи и много други PR5 и т.н.
Според вас може ли да се направи нещо за този сайт пак да излиза напред или да не си губя времето с това?
 
От: Какво може да се направи със сайт отнесен от Панда или Пингвин

Провери хубаво колко spam линка има,ако има изобщо. Дали е уникално съдржанието, дали е ударен заради нередовен ъпдейт, много афилиейт линкове и т.н. Моят съвет е да почнеш на чисто и да фокусираш енергията си в тази посока.
 
От: Какво може да се направи със сайт отнесен от Панда или Пингвин

благодаря за съвета
как да провера колко спам линка има не знам как се проверяват за спам линкове
съдържанието му е уникално тпва съм сигурен защото аз го правох този сайт преди пет години и текста е писан от писател
 
От: Какво може да се направи със сайт отнесен от Панда или Пингвин

Попаднах на един сайт които преди известно време незнам кога точно е станало му е наложено някакво наказание от гугъл.
Незнам кога и защо е стнанало това.
Преди това сайта е бил на първо място в гугъл а после е отишъл на 91 място така от веднъж.
Разгледах го сайта нищо особенно PR3 15 статии но това ми направи впечатление че има добри даже и в момента много силни линкове към него
Има от два сайта много големи и много други PR5 и т.н.
Според вас може ли да се направи нещо за този сайт пак да излиза напред или да не си губя времето с това?

Здравейте, ако някой може да внесе повече яснота по въпросите, които е задал колегата ще се радвам.
Сайта от 6-7 месеца е преместен на нов хостинг, системата е изцяло сменена, но въпреки това по няколко ключови думи като хранителни добавки, протеини и креатин не се класира въобще?
Предполагаме, че наказанието е сложено само на тези думи, защото на други се класира перфектно.
Голяма част от продуктите са с уникално описание, но и също така има много копирани и преведени описания на доста продукти.

През 2012 плащахме на едни момчета да оптимизират, но след 7 месеца работа с тях прекратихме взаимоотношения, не че резултатите не бяха добри, но се пренасочихме изцяло към социалните мрежи, а сега искаме да отново да сме напред и в гугъл. Относно бранда и социалните мрежи там е добре положението, но в гугъл не разбираме защо сме наказани и е толкова назад сайта за ключови думи, които се срещат няколко десетки хиляди пъти в сайта...

Ако някой има идеи и мисли, че може да помогне срещу заплащане - нека да пише на ЛС.

Някакви съвети и идеи от какво идват тези забрани и как да се справим с тях?
 
Последно редактирано:
От: От: Какво може да се направи със сайт отнесен от Панда или Пингвин

не разбираме защо сме наказани и е толкова назад сайта за ключови думи, които се срещат няколко десетки хиляди пъти в сайта...

Ако това го имаш предвид в буквалния смисъл, то мисля, че сам си отговаряш на въпроса. :)
 
От: Какво може да се направи със сайт отнесен от Панда или Пингвин

Ами... първо и много важно. Почти всичко може да се оправи, просто зависи колко сте загазили и за колко време може да се оправи. Защото знаете че времето е едни пари.
Второ - ако сайта е нещо дето можете да го прежалите. Примерно сайта от-до ви е излязал 100-200 лева и ремонта излезе 1000+ много ясно че е икономически необосновано освен ако няма нещо лично.
Трето - сайт със 10 странички е едно, сайт със 1000+ странички е съвсем друго. Подобно е и при линковете.

Сега - освен "обичайните заподозряни" - панди, пингвини, ръчни наказания има и една армада технически проблеми (смяна на платформи, смяна на теми, смяна на хостинзи и т.н.). Лошото е че всичко се лекува по различен начин и... понякога стават грешки тип не било панда ами бил пингвин и т.н.

Сега за единия колега - сайт от 1во място сринат на 91во е най-вероятно (т.е. да се чете МНОГО вероятно) Пингвин. Лекува се по няколко начина:
- махат се лошите линкове - това е най-често срещания механизъм. Общо взето се смъкват линковете му от др. сайтове и се проверяват на ръка. Изгражда се disavow файл и се качва. Ако всичко е коректно до няколко седмици си връща старата позиция.
- добавят се добри линкове - това е малко рискован механизъм. Общо взето се добавят добри (!!!) линкове от др. сайтове.
- и други

Махането на лошите линкове и добавянето на добри линкове може да се прави едновременно, но крие малко риск. Между другото PR е малко архаизъм защото година и нещо не е бил обновяван. Все едно сега да те спре полицай за превишена скорост и ти да кажеш "ама аз преди година минах оттук и скоростта ми беше нормална".

Другия колега - едновременната смяна на хостинг и платформа е равносилна на самоубийство ако е извършена без необходимата (т.е. скъпоструваща) преходна операция. Тук трябва да се направи анализ какви линкове сте имали и защо (!!!) не сте ги запазили. Отделно ще трябва да се извърши анализ на съдържанието и технически одит. Само със ядене (блъскане на ключови думи) не става, трябва и добавки (акъл).
 

Горе