Какво печелят хората които продават неща на 99 Цента? И доставка при дропшипването

Chrisjobs

New Member
Страшно интересно ми е хората даречем от китай продават калъфче за телефон за 0,99$ до България?!?
Какъв договор имат с фирмите на които ползват транспортните услуги, че им излизат толкова евтини доставките?

Тоест аз ако пратя нещо от БГ до Китай доставката ще е поне 4-5лв нищо, че няма и 20 грама...

И другото, когато работим с дропшип, аз съм дал цена в ибей с доставка 300$, прозиводителя ми е дал на мен цена за продукта 100$, аз трябва да му пратя 100$ и той се оправя ли, или му давам 100$ + доставката която той ще плати на фирмата за да изпрати до купувача?
 
От: Какво печелят хората които продават неща на 99 Цента? И доставка при дропшипванет

На китайската Алибаба (не тази, която е .com за чужденците) подобни калъфи струват между 10 и 20 цента в зависимост от бройката. Можеш да се договориш и директно с производител. Следователно, имаш поне 5-10 пъти по-голяма печалба. Като сложиш транспортните разходи за по-голямо количество, то те почти не се усещат. Не съм броил колко калъфи побира един контейнер, например, но предполагам, че достатъчно, за до може печалбата от тях да покрие разходите в пъти.
 
Re: Какво печелят хората които продават неща на 99 Цента? И доставка при дропшипванет

Китайското правителство дотира цената на доставката през китайските пощи, така че на китайците почти нищо не им струва, да пратят нещо с плик (или малък пакет) по пощата. Много евтино им е.
За това могат без проблем да ти изпратят нещо за $0.99 с безплатен транспорт и да имат печалба.
 
От: Какво печелят хората които продават неща на 99 Цента? И доставка при дропшипванет

А и могат да сключват договори с транспортни фирми. Еди си колко бройки се изпращат за седмица, месец, година за точно фиксирана цена.

Пример: фирма Х сключва договор за куриерски услуги с фирма У за 10 000 единици на седмица без значение от броя изпратени пратки. На фирма Х й е по-изгодно да продаде, колкото се може повече бройки за този период и така печалбата на единична бройка ще минимизира разхода за куриерската услуга. При 100 000 продадени бройки, цената на доставка на единица бройка е 0.1 единици при фиксирана цена на договора от 10 000.
 
От: Какво печелят хората които продават неща на 99 Цента? И доставка при дропшипванет

Ако става въпрос за Ебай - Там по скоро го правят за да трупат продажби и фийдбеци - Няма как да ме убеди някой че за 99 пи може да ми пратят калъф за Самсунг С4 с тоуч писалка и предпазител за екрана и микрофибърна кърпичка - И на всичкото отгоре нещата са с прилично качество

Само писмото на Роял Майл е 60пи и плик няма под 10пи - Дори и да не са на загуба не виждам как от това ще спечелят - Според мен го правят за да достигнат определени бройки за поръчки за да хванат по добри условия от ебай.
 
От: Какво печелят хората които продават неща на 99 Цента? И доставка при дропшипванет

А какви по-добри условия могат да им предложат?
 
От: Какво печелят хората които продават неща на 99 Цента? И доставка при дропшипванет

Когато стартираш в Ебай ти взимат 10% комисион от всяка продажба - Когато станеш паурселър процентите са по ниски - Също така докато си нов имаш ограничение колко търга можеш да пуснеш едновременно
 
От: Какво печелят хората които продават неща на 99 Цента? И доставка при дропшипванет

Не е точно така. Винаги имат печалба, макар и малка. Разчитат главно на оборот. Както се спомена горе, пощенските услуги за изпращане на стоки от Китай към останалата част от света са страшно евтини. Не е случайно, че Китай е лидер в света по производство и износ на стоки. Просто в страната се води далновидна политика, която ги прави все по-богати, докато другите държави се занимават с глупости.
 
От: Какво печелят хората които продават неща на 99 Цента? И доставка при дропшипванет

Тест да прием че киайците са доволни на 2 долара днеска ще има ориз за ядене - Аз ти говоря за доставки от УК с Роял мейл която пристига след 2 дни от УК регистрирана фирма с ДДС

На един паунд плащат
ДДС - 17пи
комисионна на Ебай - 10пи
най евтината пощенска услуга - 50пи
пощенски плик - 10пи

Остават ти 13пи

В тези 13пи трябва да сложиш цената на стоката + Данъци + Заплати + Френли Фрауд защото на тази цена нямат тракинг код и всеки десети ги пържи че не си е получил доставката

Аз съм убеден че работят на загуба докато успеят да стигнат параметрите на Паур Селър
 
От: Какво печелят хората които продават неща на 99 Цента? И доставка при дропшипванет

ebay са чечако. вижте 1688.
 
От: Какво печелят хората които продават неща на 99 Цента? И доставка при дропшипванет

Страшно интересно ми е хората даречем от китай продават калъфче за телефон за 0,99$ до България?!?
Какъв договор имат с фирмите на които ползват транспортните услуги, че им излизат толкова евтини доставките?

Тоест аз ако пратя нещо от БГ до Китай доставката ще е поне 4-5лв нищо, че няма и 20 грама...

И другото, когато работим с дропшип, аз съм дал цена в ибей с доставка 300$, прозиводителя ми е дал на мен цена за продукта 100$, аз трябва да му пратя 100$ и той се оправя ли, или му давам 100$ + доставката която той ще плати на фирмата за да изпрати до купувача?

Отдавна съм забравил доставка от Китай.Доставям само от UK- идват ми за три дни и НЯМАМ изгубена пратка!

Не знам вие как получавате от Китай, но ще опиша сл.случай.НА 03.11.2013 мой познат ме помоли да му помогна да си купи батетия за лаптоп Леново през ибей.Разубеждавах го , но за него водещото беше цената за този модел от Китай струваше около 30 лв с тракинг номер.Платих, поръчах и ЗАБРАВИХ.
ОБАЧЕ ДОЙДЕ- вярно малко късно-27.01.2014 и леко отваряна.Ама работи за сега!

Та искам да кажа- ако си за екшън при еденични всякакви стоки-пазарувай от Китай.Същото важи за бизнес ОБАЧЕ при един контейнер.:beer:
 

Горе