Какво се случва със сайта ми?

sonic

Member
Някой може ли да ми обясни какво се случва със сайта ми? През последната седмица посетителите в сайта ми скочиха драстично, но от два дена насам отново се върнах в посредствеността, за съжаление. Ако трябва да дам някаква информация, моля пишете, защото съм нов в това начинание, и не знам какво точно трябва да правя.

Малко статистика:

Код:
Total page views - Total visitors - First time visitors - Page views per visit - New visitors ratio

28.01.14 - 1,661 - 842 - 678 - 1.97 - 80.5%
29.01.14 - 4,670 - 1,576 - 1,302 - 2.96 - 82.6%
30.01.14 - 3,859 - 1,463 - 1,152 - 2.63 - 78.7%
31.01.14 - 3,574 - 1,360 - 1,082 - 2.62 - 79.5%
01.02.14 - 3,661 - 1,315 - 1,029 - 2.78 - 78.2%
02.02.14 - 7,824 - 1,255 - 1,015 - 6.23 - 80.80%
03.02.14 - 3,743 - 1,328 - 1,058 - 2.81 - 79.60%
04.02.14 - 3,886 - 1,353 - 1,071 - 2.87 - 79.10%
05.02.14 - 4,478 - 1,390 - 1,126 - 3.22 - 81%
06.02.14 - 4,701 - 1,254 - 981 - 3.74 - 78.2%
07.02.14 - 4,501 - 1,095 - 861 - 4.11 - 78.60%
08.02.14 - 3,565 - 1,098 - 954 - 3.24 - 86.8%
09.02.14 - 2,980 - 883 - 762 - 3.37 - 86.2%
10.02.14 - 3,499 - 715 - 614 - 4.89 - 85.8%

Едната ми грешка беше, че сложих в сайта си Addblock Redirect-a на PlugRush, и забелязах, че посетителите от StumbleUpon спаднаха драстично, затова го разкарах. Посетителите от гугъл също падат, като че ли.
 
От: Какво се случва със сайта ми?

Нормално ли е с над 2500 снимки/картинки в сайта ми да докарвам едва по 100-200 човека от търсачките?
 
От: Какво се случва със сайта ми?

Откъде е този трафик, сигурен ли си че е от търсачки?
а някой примерно не е пуснал снимка с линк в някой посещаван форум или сайт?

Нормално ли е с над 2500 снимки/картинки в сайта ми да докарвам едва по 100-200 човека от търсачките?


Даже е много :) явно си майстор.
 
От: Какво се случва със сайта ми?

Ирония ли долавям или? :)

Преди няколко седмици бяха започнали да ми влизат по 500-600 човека от търсачките (горе-долу седмица-две изкарах така), а сега двойно-тройно по-малко. Интересното е, че правя едно и също нещо както преди - така и сега. Иначе статистиката я вадя от Histats.com - > 'Search Engines'
 
От: Какво се случва със сайта ми?

Еми щом не знаеш откъде ти е дошъл трафика и не мойш се сетиш с кво си го придизвикал значи си ударил кьоравото и с тоз късмет най хубу си пусни ено тото че джакпотя е набъбнал :rolleyes:
 
От: Какво се случва със сайта ми?

Ирония ли долавям или? :)

Преди няколко седмици бяха започнали да ми влизат по 500-600 човека от търсачките (горе-долу седмица-две изкарах така), а сега двойно-тройно по-малко. Интересното е, че правя едно и също нещо както преди - така и сега. Иначе статистиката я вадя от Histats.com - > 'Search Engines'

Ами не е ирония, с толкова картинки 200 посещения.. ако е така дай да изсипя милион снимки в някой сайт и да чакам по 100 000 уникални на ден, ухааа.
Затова и питам, сигурен ли си че са от търсячки а не от някой линк.
 
От: Какво се случва със сайта ми?

Еми щом не знаеш откъде ти е дошъл трафика и не мойш се сетиш с кво си го придизвикал значи си ударил кьоравото и с тоз късмет най хубу си пусни ено тото че джакпотя е набъбнал :rolleyes:

Е, късмет в продължение на 2 седмици ли? И пак казвам, трафика идва от гугъл.

btw 3млн. добре ще ми дойдат, ама тая седмица и едно число не познах :)

Ами не е ирония, с толкова картинки 200 посещения.. ако е така дай да изсипя милион снимки в някой сайт и да чакам по 100 000 уникални на ден, ухааа.
Затова и питам, сигурен ли си че са от търсячки а не от някой линк.

Което си е така - си е така, няма за какво да лъжа. Не са от линк.

05.PNG 25.PNG
 
От: Какво се случва със сайта ми?

Супер, набивай още картинки тогава за да вдигнеш посещенията.
 
От: Какво се случва със сайта ми?

Охх... аз набивам, ама там е работата, че посещенията спадат! Първата картинка е от 5-ти февруари, а втората от 25-ти
 
От: Какво се случва със сайта ми?

Здравейте, от много време не съм се занимавал със сайтът ми, тъй като нямам свободно време, но преди седмица забелязах, че сайтът ми неприсъства в търсачката на google. Когато проверих, дори ми изписа, че сайтът ми е наказан, но каква е причината така и не мога да разбера. На пощата не са ми изпращали абсолютно нищо. Явно аз този проблем съм си го имал още от самото начоло горе-долу, но мисля, че е време да го разреша. Някой може ли да ми помогне? Откъде трябва да започна. Направих си регистрация в Google Webmaster Tool, но изобщо не знам какво трябва да направя.

Между другото домейна ми е изтича и ще предстои подновяване, та се чудя дали да не го сменя, тъй като има по-добра опция за името на сайта.
 
От: Какво се случва със сайта ми?

Между другото домейна ми е изтича и ще предстои подновяване, та се чудя дали да не го сменя, тъй като има по-добра опция за името на сайта.
Сменай домейна и почвай оптимизацията
 
От: Какво се случва със сайта ми?

Сменай домейна и почвай оптимизацията

Мислиш ли, че ще е по-добре, и какво ще загубя?! Тъй като в момента по-добрата алтернатива за домейна е свободна. Реално погледнато ще загубя едно тиренце в името.


Как точно разбра че домейна е наказан от Гошо?

Проверих през този сайт - https://www.searchenginegenie.com/google-banned-site-checker.php

Като резултат ми дава това:
Your Site Is Banned In Google (OR)
Your Site not yet Crawled by Google

С още 2-3 сайта проверих и сайтът ми не е индексиран, нямам абсолютно никакви посещения от google, а в началото не беше така.

Проверка през това, показва следното https://ismywebsitepenalized.com/:

website not indexed in Google search results.
home page not found in Google.

DEFINITELY PENALIZED (.com is not restricted by owner, but appears to be definitely penalized by Google).
 
От: Какво се случва със сайта ми?

Добре ще е преди да смениш домейна да разбереш за какво имаш бан, че да не стана същото и с новия..
 
От: Какво се случва със сайта ми?

сайт за картинки, без много текст предполагам, спам и ... това е
 
От: Какво се случва със сайта ми?

Честито,,,,,

Благодаря.


Добре ще е преди да смениш домейна да разбереш за какво имаш бан, че да не стана същото и с новия..

Някакви идеи как точно да стане това?!

А възможно ли е нещо по самият сайт да ми се е омазало и затова google да не ме индексира?

сайт за картинки, без много текст предполагам, спам и ... това е

Точно така.
 
От: Какво се случва със сайта ми?

Добави го в Инструменти за уеб администратори на гошо извлечи и го изпрати до индекса
Ако има наказание ще ти се покаже в секцията "Мерки, предприети ръчно спрямо сайта"
Ако няма пробвай да изпълниш указанията които ще ти даде, ще ти покже къде са ти проблемите по сайта.
Aко е наказан пробвай да премахнеш наказанието, един пример от търсачката Ultimate Guide to Google Penalty Removal
 
От: Какво се случва със сайта ми?

Това са нещата, които намира.

mannual actions.jpgsecurity issues.jpg

Преди няколко месеца сайтът ми беше хакнат, btw
 
От: Какво се случва със сайта ми?

Ми то си пише бе човек, цъкай, че сайта е чист и пращай за ревю=
 

Горе